اسفناج پلو با گوشت
توسط : nazaninzeighami
#اسفناج_پلو_با_گوشت

اول یه پیاز کوچیک رو نگینی ریز کردم و تفت دادم تا طلایی بشه. بعد تقریبا سیصد گرم اسفناج رو خرد کردم و اضافه کردم به پیاز داغ و تفت دادم تا ابش کشیده بشه. میتونید به حبه سیر هم رنده کنید سلیقه ایه من به جاش کمی پودر سیر زدم. کمی نمک و فلفل هم زدم. حدود پنج دقیقه فقط تفت دادم. زیاد تفت بدیم اسفناج تیره میشه. اخرش که خاموش کردم بک قاشق آب نارنج هم بهش زدم.
بعد برنجو ابکشی درست کردم و موقع دم کردن، لابلای برنج این مایه اسفناجی رو ریختم و دم کنی گذاشتم تا دم بکشه. اخرش هم رو برنج کمی کره داغ شده ریختم.

گوشت رو هم جدا درست کردم. یه پیاز تفت دادم، بعد گوشت گوسفندی رو اضافه کردم و تفت دادم. کمی زردچوبه و فلفل و خیلی کم دارچین زدم. مقدار گوشت دوبرابر توی عکس بود و برای اون مقدار یک استکان اب اضافه کردم و شعله رو خیلیی کم کردم و گذاشتم گوشت کاملا بپزه بعد نمک و کمی ابغوره بهش زدم. بهتره اولش اب زیاد نریزید. کمی که پخت و آبش کشیده شد دوباره هم بزنید و یه استکان دیگه بریزید تا وقتی که کاملا بپزه. گوشت گوسفندی زیاد اب لازم نداره و با اب زیاد بی مزه میشه. ده دقیقه اخرش هم چند تا آلو بخارا که از قبل ده دقیقه خیسومده بودم اضافه کردم و گذاشتم اب ش تقریبا کشیده بشه و بعد با برنج سرو کردم.

این پلو خیلی خوشمزه و پرخاصیته به خاطر اسفناج. با مرغ هم میتونید درست کنید. ولی با گوشت خوشمزه تره به نظرم.
Image result for ‫اسفناج پلو با گوشت‬‎ 
چهارشنبه 4/12/1395 - 13:45
پسندیدم 0
UserName