5 راه حل سریع برای رایج ترین مشکلات پرینتر های اچ پی
وقتی همه ی سیستم ها درست و بدون مشکل کار میکنند فناوری حقیقتا زیباست . اما زمانی که نرم افزار یا سخت افزاری از کار بیفتد ، اتلاف وقت پر هزینه و نا امید کننده خواهد بود . در این مقاله پنج مشکل رایج با پرینتر های اچ پی و راه حال های ما برای این مشکلات را می خوانید.

مشکل : پرینت گرفتن خیلی طول می کشد .
هیچ چیزی بدتر از این نیست که با سرعت پروژه ای را به اتمام برسانید اما هنگامی که نوبت به پرینت گرفتن آن رسید مجبور باشید سرعت پایین پرینتر را تحمل کنید . این مشکل ممکن است بر اثر انتخاب رزرولوشن بالا ، مشکلات حافظه و یا انتخاب درایور نادرست رخ دهد .

راه حل :
تصاویر با رزرولوشن بالا حجم بیشتری از داده ها را برای پردازش در اختیار سیستم یا پرینتر قرار می دهند که میتواند موجب کند شدن فرآیند پرینت شود . برای چاپ اسناد اداری می توانید رزولوشن را روی  standard یا  normal  تنظیم کنید و در زمانی که به کیفیت بالاتری برای چاپ احتیاج دارید مجددا آن را روی  high-quality قرار دهید . اگر به صورت روتین تصاویر با کیفیت بالا را چاپ میکنید بهتر است حافظه ی رم دستگاه خود را ارتقا دهید .
با تنظیم دستگاه برای چاپ تک رو به جای دو رو "two-sided"      هرچند کاغذ بیشتری مصرف میشود اما سرعت پرینت به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند .

درایور پرینتر نیز میتواند نقش تعیین کننده ای در سرعت چاپ ایفا کند . پرینتر های لیزری و حتی برخی پرینتر های رنگی با دو نوع درایور عرضه می شوند . درایور PCL و درایور host-based  تولید کننده پرینتر . نوع اول پرینت ها را با سرعت بیشتری انجام خواهد داد در حالی که نوع دوم برای پردازش های گرافیکی بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرد .


مشکل : گیر کردن کاغذ

حالا که مشکل سرعت پایین پرینت را حل کرده اید به مشکل بزرگتری بر میخورید . بدترین کابوس کار با پرینتر ؛ گیر کردن کاغذ !

راه حل :
احتمالا برگه ی راهنمای پرینتر برای این مشکل کمک خوبی به شما می کند . البته در وبسایت شرکت آبنوس میتوانید برخی ویدیو های مربوط به رفع این مشکل در پرینتر های اچ پی و سامسونگ را مشاهده کنید . با بررسی مسیر کاغذ شروع کرده و کاغذ گیر کرده را بیرون بکشید . دقت کنید که کاغذ را صاف بیرون بکشید و مهم تر از همه آن را پاره نکنید .
در صورتی که کاغذ به شکلی گیر کرده است که قابل بیرون کشیدن نیست از راهنمای خارج کردن کارتریج استفاده کنید .
در صورتی که بد قرار گرفتن کاغذ در ورودی دستگاه این مشکل را ایجاد کرده است کاغذ ها را از دستگاه خارج کنید و به شکل درست در جایگاه مربوطه قرار دهید .

و به عنوان یک قانون همیشه چک کنید که کاغذی که پرینت میکنید توسط دستگاه شما پشتیبانی شود . همینطور به خاطر داشته باشید که کاغذ ها را در جایی خشک نگهداری کنید چرا که رطوبت فرایند چاپ را دشوار میکند .


مشکل : پرینت با کیفیت بد
پرینتر شما خیلی خوب کار میکند اما محصول نهایی چاپ افتضاح است ! داشتن لکه های رنگی ، کیفیت پایین تصویر و یا محو بودن متن که حتی بهترین اسناد را غیر حرفه ای و زشت می کنند .

راه حل :
برای حل این مشکل در پرینتر های لیزری راه حل های زیر را امتحان کنید . در صورتی که مشکلی همچنان پابرجا بود احتمالا به سخت افزار شما مربوط است .

-    درایور پرینتر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که کاغذ و تنظیمات مناسب را انتخاب کرده اید .
-    مجددا کاغذی که درون دستگاه قرار داده اید را بررسی کنید که مطمئن شوید با سایزی که در تنظیمات انتخاب کرده اید مطابقت دارد .
-    کاریج دستگاه را بررسی کنید و مطمئن شوید که آسیبی ندیده باشد .
-    در صورتی که روی برگه های پرینت شده لکه های رنگی مشاهده می کنید چند صفحه ی خالی را پرینت بگیرید ، خواهید دید که لکه ها به تدریج محو شده و از بین خواهند رفت.

 

مشکل : پرینتر پرینت نمی گیرد
پس از گیر کردن کاغذ در دستگاه ؛ دومین مشکل رایج عدم پاسخگویی پرینتر است .

راه حل :
 ابتدا مطمئن شوید که دستورات چاپ را به پرینتر درستی ارسال میکنید . احتمال اینکه ده ها برگه را با پرینتر اتاق مجاور چاپ کرده باشید زیاد است . برای اینکه پرینتر اصلی خود را به عنوان پرینتر پیشفرض انتخاب کنید ، در ویندوز به Printers and Faxes رفته و پس از کلیک بر روی چاپگر مورد نظر گزینه ی Set as default printer را انتخاب کنید .

آیا مطمئن هستید که کاغذ های موجود در دستگاه به تعداد کافی و از نوع صحیحی هستند ؟ بررسی کنید که دستگاه روشن بوده و تمام کابل ها به درستی به آن متصل باشند . هر دو کابل یو اس بی و شبکه میبایست به درستی متصل باشند و درایور مربوط به پرینتر نیز باید روی دستگاه مورد نظر نصب شده باشد .
برخی درایور ها این امکان را به شما می دهند تا بدون چک کردن فیزیکی پرینتر و تنها از طریق نوتیفیکیشن های نمایش داده شده به مشکل موجود پی ببرید .

نهایتا اگر پرینتر هنوز چیزی چاپ نمیکنید آسانترین راهکار ریستارت کردن است . ابتدا نرم افزار مربوطه را بسته و مجددا باز کنید . و پس از آن کامپیوتر و در انتها پرینتر را خاموش و روشن کنید .

مشکل : فناوری های بسیار قدیمی و منسوخ

ما بسیار شاهد مورادی از این دست بوده ایم ؛ پرینتری که از آن استفاده میکنید سالهای سال بدون مشکل برایتان کار کرده است ، قابلیت های آن با نیاز های شما مطابقت کامل دارد و هرگز برایتان مشکل ساز نبوده اما حالا هر روز به مشکل جدید بر میخورد . صداهای عجیب و غریب تولید میکنید ، مرتبا گیر می کند و ...


راه حل :
این واقعیت را قبول کنید که وقت آن رسیده تا با دستگاه های قدیمی خداحافظی کنید ، به خاطر داشته باشید که هزینه ای که یک دستگاه قدیمی و خراب به شما تحمیل میکند به مراتب بیشتر از هزینه ی خرید  یک پرینتر جدید است . شما می توانید با مراجع به بخش پرینتر های وبسایت آبنوس و مقایسه ی امکانات مدل های مختلف پرینتر های اچ پی ، پرینتر های canon و سایر برند های موجود دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید

سه شنبه 9/9/1395 - 11:58
پسندیدم 0
UserName