دروغ ناسا درباره نگاتیو های کداک و دوربین های هاسلبلاد
توسط : majid4mi

A19980005000D2

 

تمامی مریخ نوردها، مدارگردها، سفینه های بدون سرنشین و … مجهز به دوربین های دیجیتالی هستند. اما در پروژه های تخیلی آپولو تمامی عکسها و فیلم ها توسط نگاتیو ثبت شده اند و این مطلب خود حاوی نکاتی ظریف و صد البته سوالاتی اساسی است که NASA از پاسخ به آنها معذور است! …

نگاتیو ها چطور سالم ماندند؟
نگاتیو و تصاویر در نزدیکی میدانهای مغناطیسی قوی و اشعه ها و امواج رادیویی از بین می روند. چطور نگاتیوهایی که دو بار از کمربند Van Allen عبور کرده اند و در معرض انواع اشعه های خورشیدی بودند کاملا سالم ماندند؟

Brian-Welch
در این مورد Brian Welch مدیر رسانه ناسا پاسخ می دهد: فیلمهای مخصوصی که مقاوم به اشعه باشند به کمپانی کداک سفارش داده شده بوده.

 

HJP-Arnold
اما در گفتگویی با اچ.جی.پی.آرنولد، دستیار بخش تولید فیلمهای کداک در آن سال مشخص می شود که چنین ادعایی صحت ندارد.

 

او اظهار می کند: ما دارای دانشی که بتواند فیلمهای مقاوم به اشعه تولید کند نبودیم! ناسا سفارش فیلمهای معمولی کداک به ما داده بود و همان فیلمهای معمولی کداک به ناسا داده شده بود!

Jan-Lundberg
و در ادامه جان لاندبرگ مدیر برنامه فضایی هاسلبلاد در سوئد که دوربین های فیلم و عکسبرداری ناسا را طراحی کرده است، می گوید:
هیچ دوربین خاصی با امکانات اضافی نبوده، آنها از ما خواستند که فقط شکل دوربین را تغییر دهیم که بتوان روی سینه لباس فضانورد وصل کرد و فیلمهای معمولی کداک را که همه استفاده می کنند در آن قرار دادیم. دوربینی که ما ساختیم دارای هیچ پوشش اضافی یا حفاظتی نبود.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا برای دوربینها منبع نور تعبیه شده بوده پاسخ منفی می دهد. دوربینها فاقد فلاش بودند.

negative
نگاتیو آزمایشی سالم است و همه رنگها را به وضوح نشان می دهد.

 

Dr-David-Groves
دیوید گراوز نشان می دهد که برای حفاظت از فیلمها و نگاتیوها آنها باید در دوربینی قرار می گرفتند که با لایه زخیم ده سانتی متری از فلزاتی مانند قلع و سرب پوشیده شده باشد تا بتواند جلوی محو شدن نگاتیوها را در محیط بدون اتمسفر ماه و در برابر باران اشعه های خورشیدی بگیرد.

 

negative2

 

همان نگاتیو پس از قرار گرفتن در معرض مقدار ناچیزی اشعه X

اما عکسها و فیلم های ناسا، حاصل دوربینهای ساده هاسلبلاد و نگاتیوهای معمولی کداک بودند و همانطور که سازندگان آن اذعان داشتند، هیچ پوشش اضافی در طراحی آنها قرار نداشته. نگاتیو سالم بعد از برخورد با اشعه معمولی X، به مدت محدود چطور تاریک و تار می شود. این میزان اشعه حتی یک میلیونیم تشعشعات موجود در فضا نیست…

چطور ممکن است که نگاتیوها بدون حتی یک نقص به زمین رسیده باشند؟!

احتمالا جان لاندبرگ پیش خودش به NASA میگه با همه بعله، با ما هم بعله!

جالب است بدانید به گفته جناب NASA فضانوردان، بسیاری از لوازم ماموریت های تخیلی آپولو را برای سبک سازی بار به اصطلاح فضاپیما و به همراه آوردن نمونه های خاک و سنگ کره ماه روی سطح آن جا گذاشتند. از جمله این اشیا می توان به چکمه های فضایی، دوربینها، ابزار آلات، یک آویز شاخه زیتون طلا، دیسک سیلیکونی حاوی پیام های حسن نیت و … اشاره کرد.

Government-Sues-Apollo-Astronaut-Over-Moon-Camera

 

Edgar D. Mitchell، فضانورد Apollo 14 که مثلا بر رو ماه قدم گذاشته است گفته است:

ناسا به فضانوردان اجازه داده بود تا برخی از یادگاری‌های ماموریت‌ها را برای خود نگه دارند.

اما جناب ناسا به دلیل اینکه وی ظاهرا یکی از دوربین های این ماموریت را برای یادگاری با خود برداشته است، به خاطر اقدام به فروش این دوربین از او شکایت کرده و خواسته تا دوربین را به NASA برگرداند!

دیگه دلیلش رو فک کنم خودتون حدس زده باشین!

 

 

برای آگاهی بیشتر اذعان NASA به ناتوانی در عبور از کمربند تشعشعی ون آلن، نوار ویدئویی اصلی آپولو ۱۱ گم شده! و وقتی NASA روی فوتوشاپ را سفید کرد را مشاهده کنید.


http://www.aparat.com/v/dWcUw
http://www.youtube.com/watch?v=yo5w0pm24ic
http://www.youtube.com/watch?v=MalYSn_qIU4
http://ufolove.wordpress.com/2013/08…AF%D9%88%D9%85
http://www.space.com/12141-moon-camera-apollo-astronaut-lawsuit.html
http://www.isna.ir/fa/news/9007-14556.184709/%D8%B4%D9%83%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84%D9%8A-%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7-%D8%B9%D9%84%D9%8A%D9%87-%D9%8A%D9%83%D9%8A-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%AF%D9%8A%D9%85%D9%8A

پنج شنبه 19/1/1395 - 13:36
پسندیدم 0
UserName