اسفنج ظرفشویی , سرچشمه ی باکتریها
توسط : madena2006
باورش سخت است اما اسفنج ظرفشویی آلوده ترین چیزی است که در خانه پیدا می شود . دکتر فیلیپ تیرنو استاد بالینی میکروب شناسی و آسیب شناسی دانشگاه نیویورک در این باره می گوید :اسفنج ظرفشویی حتی از سنگ توالت وسطل زباله نیزآلوده تر است وی می گوید :
اسفنج ظرفشویی سرچشمه باکتری
 
 اسفنج منافذ زیادی دارد که درحین شستشو تمام آلودگی ها ومیکروب ها را به خود جذب می کند ،وقتی که ظرف می شویید ،ذرات غذا در منافذ اسفنج نفوذ می کنند . تامدت زمانی که اسفنج خیس است وبه ندرت خشک می شود در هر ۲۰ دقیقه یک باکتری جدید در آن بوجود می آید. اگر ظرف هایتان را با اسفنج آلوده بشویید ،باکتری به ظرف هایتان هم منتقل می شود .
آب ومایع ظرف شویی باکتری ها را از بین نمی برند .بعد از هر شتشو اسفنج خود را ضدعفونی کنید . این کارشناس در ادامه می گوید : سفیدکننده کلردار بهترین ماده برای ضد عفونی کردن است . این مایع رابا آ ب به نسبت ۱:۹ مخلوط کنید . سپس اسفنج را داخل این محلول قرار دهید واجازه دهید که ۱۰ تا ۳۰ ثانیه یا حتی بیشتر دراین محلول باقی بماند ،بااین کار تمام میکروب ها (باکتریها وقارچ ها ) را از بین می برید . سپس اسفنج را در بیاورید ،آب آن را بگیرید واجازه دهید خشک شود .
یک راه دیگر آن است اسفنج را داخل آب خالص بگذارید وظرف را داخل مایکروویو قرار دهید که آب آن به نقطه جوش برسد سپس آب اسفنج را بگیرید واجازه دهید خشک شود .
بهتر است هر ۱۰ روز یکبار از اسفنج نو استفاده کنید وبه روشهایی که در بالا اشاره شد ، اسفنج را ضد عفونی کنید .
يکشنبه 6/2/1394 - 16:35
پسندیدم 1
UserName