سنگاپور و هلند پیشگام استفاده از پول دیجیتالی
توسط : taghvimi

سنگاپور و هلند پیشگام استفاده از پول دیجیتالی

شناسهٔ خبر: 2474279 دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۰
در کشورهای توسعه یافته جهان پول دیجیتالی دیگر یک نمایش فانتزی از فناوری های نوظهور محسوب نمی شود و جالب اینکه در سنگاپور و هلند بیش از آنکه از پول نقد استفاده شود تبادلات دیجیتالی حکمفرما شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، از چند دهه پیش استفاده از پول دیجیتالی و تبادلات مالی که در آن خبری از پول نقد نیست به رویه ای عادی تبدیل شده است. درحقیقت در بسیاری از کشورهای اروپایی و قاره آمریکا مردم به مراتب کمتر از گذشته به پول های کاغذی دست می زنند.

روزانه انبوهی از تراکنش های مالی در قالب انتقال الکترونیکی پول از حساب افراد به بانک ها صورت می گیرد. با این حال تازه ترین بررسی ها گویای آن است که به رغم توسعه نقل و انتقال الکترونیکی پول در دنیا هنوز 85 درصد تبادلات مالی جهان مبتنی بر پول کاغذی و سکه است.

درحالی که به لطف توسعه فناوری های نوظهور ارتباطاتی و اطلاعاتی در کشورهایی نظیر سنگاپور و هلند استفاده از پول نقد به ندرت صورت می گیرد اما در کشورهایی مانند هند، مکزیک، ایتالیا و تایوان در بیش از 90 درصد موارد از پول نقد در تبادلات مالی استفاده می شود.

برپایه مطالعه ای که اخیرا توسط MasterCard Advisors انجام شده حتی در آمریکا که زیرساختارهای توسعه تبادلات الکترونیکی پیشرفت خوبی داشته است هنوز حدود 55 درصد از نقل و انتقالات مالی مبتنی بر پول نقد است.

در حال حاضر چالش جهانی میان پول نقد و تبادلات مالی وجود دارد و در این میان فناوری های نوظهوری نظیر کیف پول دیجیتالی و تبادلات مالی از طریق تلفن همراه کفه ترازو را به سمت توسعه پول دیجیتالی سنگین می کنند.

در این میان فناوری هایی مانند Apple Pay و LoopPay به توسعه زیرساختارهای تبادلات مالی دیجیتالی کمک می کنند. این فناوری ها به کاربران تلفن همراه مبتنی بر سیستم عامل iOS یا اندروید کمک می کنند تا بدون استفاده از پول نقد از فروشگاههای مختلف خرید کنند.

سه شنبه 7/11/1393 - 13:24
پسندیدم 0
UserName