یک تنوع ساده اما بزرگ
توسط : m_hadi47


مهارت‌های زندگی > فوت و فن - الهه رحمانی خاکی:
استفاده از تنوع رنگ، طرح و خلاقیت در چیدمان هر منزلی زیبایی خاص خود را دارد و باعث ایجاد احساس بهتری برای اعضای خانواده می‌شود.

 حال اگر حس می‌كنید فضای خانه برایتان خسته‌كننده و تكراری شده و دوست دارید تنوعی در آن ایجاد كنید ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم كه بی‌شك برایتان جالب خواهد بود.

اگر پرده‌های پارچه‌ای منزلتان را خودتان می‌دوزید یا به‌نحوی پارچه اضافه آمده از آن را در اختیار دارید یك راه‌حل جالب به شما پیشنهاد می‌دهیم كه هم برای خانه تنوع ایجاد كنید و هم به‌صرفه باشد. با چند متر پارچه پرده‌ای اضافه در سالن نشیمن یا پذیرایی می‌توان رویه جدیدی برای كوسن‌ها دوخت، به این شكل كه پارچه‌های مربعی در قطع 50در 50 یا هر اندازه دیگری كه خود مایل هستید را برش بزنید، سپس 2تكه پارچه هم اندازه را از 3طرف و از پشت پارچه به هم بدوزید و یك طرف را با زیپ به هم وصل كنید، بعد از آن پارچه را برگردانده و اگر كوسن آماده دارید درونش بگذارید و اگر ندارید می‌توانید درون رویه را از اسفنج یا پارچه‌های خردشده پر كنید.

این رویه‌ها را به هر تعداد كه می‌خواهید تهیه كنید، كه البته بستگی به مقدار پارچه و تعداد مبلمانی كه می‌خواهید كوسن داشته باشند، دارد. پارچه پرده‌ای‌تان كاربرد دیگری نیز می‌تواند برای شما داشته باشد چراكه از آن می‌توانید برای دوختن رومیزی استفاده كنید! خلاقیت شما در اینجا به كمكتان می‌آید چراكه ما پیشنهاد 2نمونه از كار را به شما می‌دهیم ولی این شما هستید كه می‌توانید انواع مدل‌ها را با خلاقیت خود خلق كنید.

به تناسب پارچه‌ای كه برایتان باقی مانده هم رومیزی بزرگ و هم رومیزی كوچك می‌توانید تهیه كنید، برای میزهای بلند می‌توانید قطر سطح میز را اندازه گرفته و به همان اندازه یك مربع ببرید. اگر سطح میزتان دایره است مربع را 2تا زده و گوشه هایش را گرد كنید، حال دور تا دور سطح میز و بلندی میز را اندازه گرفته و براساس آن یك پارچه مستطیل ببرید، 2قطعه پارچه را یكی از طول و یكی از لبه به هم وصل كنید، سپس روی میز خود بیندازید، به‌طور حتم میزی زیباتر خواهید داشت، همچنین اگر رومیزی سنگ دوزی‌شده یا ملیله‌دوزی شده دیگری دارید (همانند عكس) روی میزتان بیندازید تا جلوه زیباتری داشته باشد.

حال درخصوص رو میزی‌های كوچك برای افرادی كه پارچه كمتری در اختیار دارند نیز پیشنهادهای جالبی داریم؛ اگر پارچه‌هایی دارید كه رنگشان تا حدی به رنگ پارچه پرده‌ای شما می‌آید می‌توانید با چند برش پارچه‌ها را با یك تلفیق رنگی مناسب با اشكال مختلف همانند پارچه‌های چهل تكه قدیمی به هم وصل كرده و درصورت تمایل روی آن را با پولك و ملیله تزیین كنید و روی میزهای كوچك خود بیندازید، به‌طور حتم بسیار چشم نواز خواهد بود.

برای تكراری نشدن لحظه‌های زندگی همیشه خلاقیت داشته باشید زیرا می‌توانید با كوچك‌ترین كارها از توانایی‌هایی كه تا به امروز در خود سراغ نداشته‌اید شاد شوید.


شنبه 27/10/1393 - 22:11
پسندیدم 0
UserName