جذاب‌ترین تصاویر فضایی ماه گذشته
توسط : taghvimi

جذاب‌ترین تصاویر فضایی ماه گذشته

اگر به هنر عکاسی و تماشای تصاویر فضایی علاقه‌مند هستید، از این آلبوم زیبا لذت خواهید برد. در این مطلب، جذاب‌ترین تصاویر فضایی یک ماه گذشته را برای شما گردآوری کرده‌ایم. بیایید در آلبوم تصاویر فضایی آگوست 2014 از سالاد سبز فضایی تا درخشش اسپانیولی را در این مجموعه مهمان ما باشید.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

 

رعد و برق گرمسیری

گروه سرگرمی ROZANEH

 موشک فضایی آریان پنج در حال آغاز سفر فضایی خود از ایستگاه فضایی کئورو واقع در جزیره گینه فرانسوی به مقصد ایستگاه بین‌المللی فضایی (ISS) است. این موشک حاوی بیش از 20 تن تجهیزات برای این مرکز فضایی است.


سبزی کهکشانی

گروه سرگرمی ROZANEH

 یک مهندس آلمانی در "مرکز هوافضای برمن" مشغول تحقیق بر روی ایجاد پایگاه‌هایی در ماه یا مریخ است تا بتوان به کمک پدیده‌ی گلخانه‌ای که موجب گرمایش زمین شده، در فضا سبزیجات پرورش داد. حداقل امیدواریم این محققان مانند کشاورزان جنوب پایتخت به فکر استفاده از فاضلاب برای پرورش سبزیجات نیفتند!


رخت‌شویی فضایی!

گروه سرگرمی روزنه

 یک کارگر آژانس فضایی روسیه مشغول آویزان کردن لباس‌های فضایی و خشک شدن آن‌ها پیش از برگزاری جلسه آموزشی و شبیه‌سازی فرود کپسول فضایی در آب، برای سه فضانورد این مرکز است. به نظر شما اگه لکه‌های روی لباس‌های فضایی پاک نشه باید چه کار کرد؟!

 


فاز عبور

http://www.rozanehonline.com

 در این تصویر زیبا، ماه در حال گذر بین رصدخانه پویای خورشیدی (SDO) و خورشید تابان منظومه شمسی خودمان است. این رویداد که دو بار در سال اتفاق می‌افتد، از روی کره زمین قابل مشاهده نیست.

 


ستاره‌ی شرحه شرحه

گروه سرگرمی ROZANEH

 تصویری از بقایای ابرنواختر G292.0+1.8 که توسط رصدخانه اشعه ایکس ناسا به نام چاندرا گرفته شده است. بقایای در حال انبساط این ستاره متلاشی شده با سرعت میلیون‌ها مایل در ساعت در حال حرکت هستند.

 


سپری برای خورشید

گروه سرگرمی روزنه

 تصویری از اتاق تر و تمیزی در نورتروپ که سپر خورشیدی که قرار است بر روی تلسکوپ فضایی "جیمز وب" ناسا نصب شود، در آن پهن است. اگر کره آبی ما سپر دفاعی به نام جو نداشت، شاید ما نیز بی‌نیاز از چنین سپرهایی نبودیم!

 


طوفان چرخنده!

روزنه آنلاین

 تصویری از طوفان آرتور در حال خزیدن بر فراز سواحل شرقی ایالات متحده و مورد عنایت قراردادن ساکنان این بخش از زمین! وقوع این طوفان در روز چهارم جولای، مصادف با سالگرد استقلال این کشور، موجب بروز خسارت سنگینی شد که حدود 14 میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

 


وانت فضایی!

www.ROZANEHONLINE.com

 راکت قلب عقرب شرکت اوربیتال ساینس حامل فضاپیمای کایکنوس (Cygnus) بر روی سکوی پرتاب پایگاه هوایی والوپ ناسا واقع در ویرجینیا جا خوش کرده است. این موشک حامل محموله‌های مورد نیاز برای ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) است.

 


درخشش اسپانیولی

گروه سرگرمی روزنه

 تصویری بر فراز شبه جزیره ایبری در شب که از ایستگاه بین‌المللی فضایی گرفته شده است. در این تصویر فضایی شبانه می‌توانید شهرها و روستاهایی از کشورهای اسپانیا و پرتغال و منطقه آندورا را ملاحظه نمایید.

 


طلوع فضایی

http://www.rozanehonline.com

 یک صبح دیگر در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS). الکساندر گرست، فضانورد آلمانی تصویری از انعکاس نور آفتاب بر پهنه‌ی بی‌کران اقیانوس آبی را از آن بالا ثبت کرده. شاید اگر من آن بالا بودم یک صبح به خیر جانانه به همه زمینیان می‌گفتم...

جمعه 21/6/1393 - 17:30
پسندیدم 0
UserName