پیشنهاد برای تبیان !
توسط : Fxnirvana
        سر ارادت ما و حضرت دوست 
 
عرض ادب و احترام به همه تبیانی های عزیز 
 
در دنیایی زندگی می کنیم که علما و بزرگان امروزه انسان ها رو به هوشیاری کامل هشدار میدن! در دنیایی که بشر قرن 21 از هر سمت و سو مورد حمله بادوهواهایی هستش که میوزه و دل آدمی رو مثابه کاغذبادی با خودش به دور دست ها میبره ! از هوای ثروت و شوکت و قدرت گرفته تا گردبادهایی که آدمی اصلا متوجه نمیشه و وقتی به خودش میاد که تموم شده است و گذر کرده ! واگرهم این انسان در مواجهه با دلبری که دلش رو برده بخواد بره دنبال دل خودش و اونو برگردونه به موقعیت اول گوئی که عمری رو باید برای این بیراهه رفتن خرج کنه ! و چه قمیت سنگینی برای یک نسیم و یک هوا !
 
 
اما در نقطه مقابل بسیار بسیار از بزرگان و روایات رسیده که تشخیص راه درست از نادرست یا بهره وری درست و فلط مثل خورشیدی هست که اتکارش غیرممکنه و کسی مسئول عمل دیگری نیست الا خودش !
 
 
دیروز که طبق عیب و عادت روزانه مشغول گشت زنی داخل دنیای وب و این جعبه جادویی بودم خیلی اتفاقی به خبری از اپراتور دوم ارتباطی ایرانسل رسیدم که برام جای بسی تامل و شگفتی داشت !
 
خبری که فکر میکنم خوندنش خالی از لطف نیست و شاید دیدنش از این منظر برای شما هم قابل تامل باشه !
 
 
 
 
 
 
 
 
شگفتی زیاد و نکته ای که برای شخص خودم داشت اینجا بود که تا به امروز که ادعا میشه علم و تکنولوژی در نهایت قله های خودش قرار داره و همه جوره به خدمت بشر(!) اومده بنده ندیدم کسی حتی اینترنت دیال آپ رایگان به دیگری هدیه بده یا مثل تبیان عزیز به جهت رشد و ارتقا فکری جامعه که اینترانت داره و جهت و سمت و سوی کارش مشخصه شخص حقیقی یا حقوقی دیگه ای چنین لطفی رو برای رضا خدا و راه رشد دیگری کرده باشه چه برسه به چنین کاری که اینترنت 3G اونهم از نوع بین المللی و صد در صد رایگان در اختیار دیگری بذارن !
 
 
از نظر شخص خودم این حرکت ایرانسل فقط میتونه یک نتیجه گیری و قضاوت در بر داشته باشه اونهم اینکه شخص زائر رو در مواجهه با هوای نفس خودش قرار بده تا به جای پرداختن به اعمال بندگی و خلوت دل با یار که شاید برای اولین و آخرین بار در طول عمرش باشه این نسیم و باد اونو ببره و در دنیایی دیگه بذاره پائین که تا بخواد برگرده دیگه فرصتی براش نمونده وشاید تا اون موقع در شهر و دیار خودش باشه و اونجا متوجه شه که چه بود و چه شد !
 
 
از صمیم دل آرزو می کنم و از خدا می خوام این فرصت حج رو که اون عده از عزیزانی که توفیق داشتن و مشرف شدن , لیاقت بندگیش رو هم خودش بهشون عطا کنه تا مباد که حاجیانش لحظه ای با غیر او باشن!
 
 
 و همچنین به ما به خصوص بنده حقیر که خودش چشم دلمون رو باز کنه تا مباد در این دنیای تزویر و ریا و این مثلا خدمات بشر دوستانه باعث بشیم از خدمت به خودش و خدا دوستی و خداجویی باز بمونیم !
 
در هر حال سخن کوتاه میکنم 
مسلما کسی نمیتونه به چنین خدماتی از طرف این شرکت یا دیگران خرده ای بگیره یا اینکه مرجعی باشه و با این دقت قانونی براش وضع کنه ! و به فرض محتمل بودن چنین حالاتی هم در نهایت جز ضد حقوقی بشری بودن چنین دیدگاههایی و متهم به مانع شدن جهت عمل خیر برای کسی ارمغانی نداره !
 
الا اینکه به قول بزرگان و آموزه هامون با همین مثلا تکنولوژی به جنگ با تکنولژی بریم!
 
به عبارتی برای این دست قضایایی مثل طرح رایگان اینترنت حجاج کاری از دست کسی بر نمیاد الا روشنگری!!!
 
ولی اگه مدیران محترم تبیان عزیز زحمت رایزنی رو با مدیران این اپراتور یا بقیه اپراتورها رو بکشن شاید بشه مشابه اینترانت تبیان هم چنین اینترانتی با امواج سیم کارت و رایگان در اختیار افرادی که دوست دارن در مسیر رشد باشن قرار داد !
 
البته خیلی ها هم هستند به لحاظ مشکلات مالی موقعیت مناسبی ندارن که ازمطالب سایت تبیان بهره ببرن و این امر خیر اگه محقق بشه مسلما دعای خیر خیلی ها بدرقه راهه عزیزان هستش ! 
 
به نگاه یا تفسیری از آیه شریفه آیه الکرسی که میفرماید : قد تبین الرشد و من الغی !  
 
امروز راه غی و اغواشدن و فریب خوردن بسیارهست و هرکس حتی هم نخواد در کنارشه و دوش به دوشش هست !    
 
اما خواستم با عنوان کردن مطالب بالا و پیشنهاد راه اندازی اینترانت 3G تبیان به نوبه خودم در راه رشد و تعالی  قدمی برداشته باشم 
 
 امید که خدا کمک کنه و با لطف عزیزان در سایت تبیان هرچه سریعتر این راه هموار بشه تا شاهد رشد و تعالی فردی و جمعی در جامعمون باشیم
 
و در پایان نکته دیگه ای هم که ذهنم اومد این بود که چقدر جالبه که انگاری ایمان به غیب و ایمان به آخرت کافران و منکران دنیای دیگه از این جنبه ها شاید بیشتر از ایمان شخص خود بنده باشه ! چون وقتی که خوب فکر می کنم میبینم برای لحظه ای غفلت کردن از یاد خدا و از یاد غقوبت و آخرتمون اونها حاضرن حتی چه کارهایی هم انجام بدن ! پس شاید اونها مطمئن تر از من باشن که دنیای دیگری هست و آخروعاقتبی هست که میخوان به هرقیمتی منو هر کدوم دیگه از انسانهایی که تو این مسیرن حتی لحظه ای و دمی خارج کنن!
 
رفتم که خار از پا کشم نا گه دو چشمم کور شد / یک لحظه را غافل شدم صدسال راهم دور شد !!! 
 
خدایا چنان کن سرانجام کار / تو خشنود باشی و ما رستگار !   
 
پایدار باشید
یاعلی مدد
پنج شنبه 13/6/1393 - 8:52
پسندیدم 0
UserName