راهنمای زندگی بر روی زمین به قلم یک فضانورد
توسط : zahedkola

«کریس هدفیلد» فضانورد سرشناس کانادایی با انتشار کتابی، تجربیات و راهنمایی‌های یک فضانورد برای زندگی بر روی سیاره زمین را منتشر کرده است.

43-16.JPG

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، هدفیلد نخستین فضانورد کانادایی است که موفق به پیاده‌روی در فضا شده و برای پنج ماه فرماندهی مأموریت اکتشافی 35 درایستگاه فضایی بین المللی (ISS) را برعهده داشت.

 

این فضانورد کانادایی در مدت پنج ماه اقامت و فرماندهی ISS، دشواری‌های انجام کارهای روزمره زندگی مانند دست شستن، مسواک زدن و خوابیدن در شرایط بی وزنی را برای ساکنان زمین به تصویر کشید.

 

هدفیلد در ماه ژوئن سال جاری(خرداد ماه) و چند هفته پس از بازگشت از آخرین مأموریت فضایی بطور رسمی خاتمه فعالیت های دولتی خود در آژانس فضایی کانادا را اعلام کرد.

 

وی از زمان بازنشستگی با حضور در مدارس، دانشگاهها و مراکز علمی، تجربیات خود را از سه مأموریت فضایی و اقامت 166 روزه در مدار زمین در اختیار نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به فضا قرار می‌دهد.

 

این فضانورد سرشناس روز سه‌شنبه 29 اکتبر(هفتم آبان) نخستین کتاب خود تحت عنوان: «راهنمایی یک فضانورد برای زندگی روی زمین» را منتشر کرد و بزودی کتاب صوتی و نسخه دیجیتال این کتاب نیز در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

 

طی روزهای آینده، هدفیلد ضمن برگزاری نشست‌هایی در شهرهای مختلف کانادا و آمریکا علاوه بر معرفی نخستین کتاب خود، به تشریح تجربیات آخرین مأموریت فضایی که حدود شش ماه قبل انجام شد، خواهد پرداخت.

 

کریس هدفیلد در حال نگارش دومین کتاب خود در خصوص سفرهای فضایی برای کودکان و نوجوانان است.

شنبه 9/9/1392 - 20:54
پسندیدم 0
UserName