با تمیز کردن سرامیک خانه مشکل دارید؟
توسط : mo_1443

تمیز کردن سرامیک

 

امروزه‌ بسیاری‌ از منازل‌ را با سرامیك‌ كفپوش‌ می ‌كنند. كفپوش‌های‌ سرامیك‌ در اندازه‌ها، طرح‌ها، رنگ‌ها و قیمت‌های‌ گوناگون‌ در بازار موجودند. تمیز كردن‌ سرامیك‌ نسبتاً آسان‌ است‌ و البته‌ نباید زیبایی‌ آن‌ را نیز فراموش‌ كرد. با رعایت‌ نكاتی‌ می‌ توان‌ بر عمر كفپوش‌ سرامیك‌ افزود:

تمیز کردن سرامیک :

 

- برای‌ دوام‌ و حفظ‌ زیبایی‌ سرامیك‌ها بهتر است‌ آنها را به‌ طور مرتب‌ با اسفنجِ مرطوب‌ تمیز كنید و بعد با استفاده‌ از پارچه‌ ای‌ نرم‌ یا اسفنجی‌ خشك، رطوبت‌ آنها را بگیرید. چنانچه‌ به‌ طور مرتب‌ سرامیك‌ها را تمیز كنید، از تجمع‌ لكه‌ها و به‌ وجود آمدن‌ لكه‌های‌ پایداری‌ كه‌ به ‌سختی‌ پاك‌ می ‌شوند، جلوگیری‌ خواهید كرد.

 

هر گاه متوجه‌ شدید خطوط‌ میان‌ سرامیك‌ها كدر و بد رنگ‌ شده‌ است، مقدار كمی‌ ماده‌ شوینده‌ به‌ یك‌ لیتر آب‌ بیفزایید. سپس‌ با استفاده‌ از اسفنجِ آغشته‌ به‌ این‌ محلول، با دقت‌ خطوط‌ سرامیك‌ها را پاك‌ كنید تا لكه‌ها و نیز مواد زایدی‌ كه‌ در این‌ خطوط‌ جمع‌ شده‌ از بین‌ بروند و سرامیك‌ها جلای‌ خود را بازیابند. پس‌ از تمیز كردن‌ خطوط‌ میان‌ سرامیك‌ها، با استفاده‌ از همان‌ محلول‌ یا حتی‌ آب‌ خالص‌ سطح‌ سرامیك‌ها را تمیز كنید. مراقب‌ باشید كه‌ از مواد شوینده‌ غلیظ‌ و قوی‌ برای‌ سرامیك‌ استفاده‌ نكنید، زیرا ممكن‌ است‌ روی‌ سطح‌ آنها خط‌ بیفتد و آسیب‌ جدی‌ ببینند(همیشه‌ پیش‌ از استفاده‌ از هر نوع‌ ماده‌ پاك‌ كننده، برچسب‌ روی‌ آن‌ را مطالعه‌ كنید تا با اطمینان‌ كافی‌ آن‌ را به‌ كار ببرید).

تمیز کردن سرامیک

- چنانچه‌ سرامیك‌ها باز هم‌ تمیز و شفاف‌ نشد، مقداری‌ ماده‌ سفید كننده‌ را با آب‌ مخلوط‌ كنید (البته‌ حتماً پیش‌ از استفاده‌ از این‌ محلول، هواكش‌ را روشن‌ یا حداقل‌ پنجره‌ای‌ را باز كنید و برای‌ جلوگیری‌ از ایجاد هرگونه‌ حساسیت، دستكش‌ بپوشید). محلول‌ را حدود بیست‌ دقیقه‌ كنار بگذارید. سپس‌ با استفاده‌ از اسفنج‌ به‌ تدریج‌ همه‌ قسمت‌ها را با آن‌ بپوشانید. حدود ده‌ تا بیست‌ دقیقه‌ بعد، تمام‌ قسمت‌ها را به‌ طور كامل‌ با دستمال‌ خیس‌ پاك‌ كنید. برای‌ از بین‌ بردن‌ اثر ماده‌ سفید كننده، در مرحله‌ بعد از یك‌ ماده‌ شوینده‌ ملایم‌ استفاده‌ كنید و دوباره‌ تمام‌ كف‌ را با دستمال‌ خیس‌ پاك‌ كنید. سپس‌ همه‌ بخش‌ها را با پارچه ‌ای‌ نرم‌ خشك‌ كنید.

 

- بهتر است‌ برای‌ تمیز كردن‌ هر نوع‌ كفپوش، كار را از قسمت‌ انتهایی‌ سالن‌ یا اتاق‌ (جایی‌ كه‌ از در و راهرو دور است) شروع‌ كنید. تكه ‌تكه‌ كف‌ را تمیز كنید و جلو بیایید تا به‌ در نزدیك‌ شوید. به‌ این‌ ترتیب، شما پایتان‌ را روی‌ قسمت‌های‌ تمیز شده‌ نمی‌ گذارید و از دوباره‌ كاری‌ جلوگیری‌ می‌ شود.


+ 0
مخالفم + 0
منبع http://www.persianv.com
دوشنبه 6/8/1392 - 17:2
پسندیدم 0
UserName
x