آبگوشت کشک
توسط : ya mahdi10


آبگوشت کشک یکی از غذاهای سنتی و محلی اهالی شهر اراک است که در این سرمای زمستانی خوردن آن خیلی می‌چسبد. این آبگوشت طرز تهیه ساده‌ای دارد و شبیه به آبگوشت‌های معمولی و مرسوم پخته می‌شود. آبگوشت کشک نه سبزی دارد و نه رب و نه لوبیا. بنابراین غذای سنگینی به حساب نمی‌آید.

مواد لازم برای 5نفر:

گوشت گوسفند نیم کیلو

نخود نصف لیوان

پیاز بزرگ 2 عدد

سیب‌زمینی 3 عدد

کشک ساییده 250 گرم

آب یک و نیم لیتر

نعناع داغ به میزان لازم

نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه:

نخود را که از قبل خیس کرده‌اید در یک قابلمه بپزید و در حین پخت آب آن را دوبار عوض کنید تا خاصیت نفاخیت آن گرفته شود. گوشت را تمیز کنید و بشویید و همراه با پیاز و زردچوبه در آب بپزید. در حین پخت کف گوشت را بگیرید و آب را تمیز کنید. بعد از آن که گوشت پخت، سیب زمینی‌ها را همراه با نخود به آن اضافه کرده و نمک و فلفل غذا را اندازه کنید.

در ظرف دیگری روغن را داغ کرده، نعناع را به آن اضافه کنید و بلافاصله شعله گاز را خاموش کنید تا نعناع نسوزد و رنگ سبز خود را حفظ کند. نیمی از این نعناع را برای تزئین کنار بگذارید. کشک را بجوشانید و در نیم دیگر نعناع داغ بریزید. کمی آب‌ گوشت از ظرف حاوی گوشت برداشته و به آن اضافه کنید و وقتی یک جوش زد کشک و نعناع را از روی حرارت بردارید و به ظرف آبگوشت اضافه کنید. اجازه دهید آبگوشت غلیظ شود. حالا غذا آماده است. آب آن را به شیوه معمول ترید کرده و گوشت و نخود و سیب زمینی آن را به صورت کوبیده یا جدا جدا میل کنید. می‌توانید این غذا را با زعفران رنگین و طعم دار کنید. این غذا در لرستان هم پخته می‌شود با این تفاوت که در آن از سیر و بادمجان هم استفاده می‌شود.
دوشنبه 18/10/1391 - 0:45
پسندیدم 0
UserName
x