پاناکوتای شکلاتی
توسط : ya mahdi10


پاناکوتا دسر خوشمزه‌ای است كه لایه لایه از خامه و ژله درست می‌شود. اگر عاشق شکلات و طعم‌های شکلاتی هستید، تهیه این دسر می‌تواند برایتان لذتبخش تر از همیشه باشد.

مواد لازم:

پودر كاكائو 4 قاشق سوپ‌خوری

ژلاتین 3قاشق سوپ‌خوری

شیر نصف پیمانه

خامه 600 گرم

شكر 150 گرم

وانیل یك‌چهارم قاشق چای‌خوری

طرز تهیه:

شیر را در ظرف كوچكی ریخته، پودر ژلاتین را روی آن بپاشید تا حالت اسفنجی پیدا كند. سپس خامه را داخل ظرفی ریخته به همراه پودر كاكائو، شكر و وانیل روی حرارت ملایم قرار دهید تا به جوش آید. حالا مواد را از روی حرارت برداشته و ژلاتین به آن اضافه كنید. مواد را هم بزنید تا ژلاتین کاملا حل شود.

قالب مورد نظرتان را بردارید و با یک تکه اسفنج یا ابر کف آن را کمی چرب کنید. این چربی نباید قابل ملاحظه باشد. مواد را در قالب ریخته و به‌ مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا كرم ببندد.

حالا دسر آماده است. برای بیرون آوردن آن از قالب، باید دیواره قالب را گرم کنید و بعد از آن که کرم از قالب جدا شد، آن را در ظرف موردنظر برگردانید. بهترین روش برای گرم کردن دیواره قالب آن است که ظرف دسر را برای چند ثانیه داخل آب جوش قرار دهید و سپس داخل ظرف سرو برگردانید یا این که دیواره را با حرارت سشوار گرم کنید. بعد از برگرداندن کرم، روی آن را با شکلات‌های چیسی یا سس شکلات و میوه‌های دلخواه تان تزیین کنید.

codex11x

page24
دوشنبه 18/10/1391 - 0:44
پسندیدم 0
UserName
x