مجلس با تعطیلی پنجشنبه مدارس مخالف است
توسط : jtayebe
محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص طرح دو فوریتی کمیسیون آموزش مجلس در رابطه با تعطیلی پنجشنبه های مدارس، اظهار داشت: با توجه به اینکه از ۶ روز هفته باید به خوبی استفاده شود، دانش‌آموزان می‌توانند در کنار مسائل آموزشی و پرورشی، ‌آموزش‌های مهارتی، فوق برنامه و فعالیت‌های جمعی داشته باشند.

وی افزود: بین اولیا و دانش‌آموزان با مدیریت و کادر آموزشی مدرسه باید ارتباط باشد و از سویی دانش‌آموزان باید با فعالیت نهادهای اجتماعی نیز آشنا باشند؛ به عنوان مثال دانش‌آموزان باید از خدمات دستگاه‌هایی مانند هلال‌احمر و آتش‌نشانی آگاهی داشته باشند به همین دلیل پنج‌شنبه‌ها می‌تواند فرصت مناسبی برای این آموزش‌ها باشد.

* تأکید ما بر این است که دوره‌های راهنمایی و متوسطه پنج‌شنبه‌ها تعطیل نباشند

زاهدی اضافه کرد: فعالیت‌های فوق‌برنامه و خدمات‌جمعی و آشنایی با نهادها و مسائل تربیتی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مطرح شده است، بنابراین این طرح دوفوریتی با سند تحول هماهنگی کامل دارد و در راستای اجرایی شدن سند تحول بنیادین است.

وی با بیان اینکه تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس برای دبستان بود، گفت: تأکید ما بر این است که دوره‌های راهنمایی و دبیرستان در روزهای پنج‌شنبه تعطیل نشوند و از این فرصت برای مباحث دیگری که نیاز است در سند تحول اجرایی شود، استفاده کنند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: بلافاصله بعد از آغاز به کار مجلس، این طرح در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود و در صورت تصویب نهایی از مهر امسال اجرایی خواهد شد.

دوشنبه 30/5/1391 - 16:7
پسندیدم 0
UserName
x