اخبار کوتاه از ایران
توسط : ya mahdi10
عیادت رئیس قوه‌قضائیه از آیت الله العظمی مظاهری و آیت‌الله یزدی

سرویس خبر: رئیس قوه‌قضائیه دیروز به عیادت آیت‌الله العظمی مظاهری و آیت‌الله یزدی رفت.

به گزارش روابط عمومی قوه‌قضائیه، آیت‌الله صادق لاریجانی با حضور در بیمارستان از نزدیک در جریان روند درمانی آیت‌الله العظمی مظاهری قرار گرفت و برای وی آرزوی صحت و سلامتی کرد.

همچنین عصر دیروز رئیس قوه‌قضائیه با حضور در منزل آیت‌الله یزدی از وی عیادت کرد و در این دیدار سلامتی کامل آیت‌الله یزدی را از خداوند متعال آرزو کرد.

افزایش مدت خدمت سربازی از اواخر سال 92 اعمال می‌شود

سردار موسی كمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح پیش‌بینی كرد كه قانون جدید خدمت وظیفه عمومی از آخر دی‌ماه اجرایی و افزایش زمان خدمت به 24 ماه به اواخر سال 92 موكول شود.

وی در گفتگو با فارس افزود: اقدامات لازم را به انجام رسانده‌ایم و قانون جدید تقدیم محضر مقام معظم رهبری شده است. برای این كه مردم

در بلاتكلیفی نمانند ما از تاریخ 10 دی شروع به ایجاد بسترهای لازم برای اجرای قانون كرده‌ایم و آن مواردی را كه تفاوت ماهوی با قوانین قبلی نداشت را در حال اجرا داریم.

كمالی ادامه داد: قانون جدید از 10 دی اجرایی شد ولی موارد جدید آن بعد از تصویب حضرت آقا اجرایی خواهد شد و پیش‌بینی ما این است كه پس از تنفیذ حضرت آقا این قانون با پایان دی ماه اجرایی شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح تصریح كرد: در قانون جاری و قانون جدید خدمت سربازی 24 ماه است. تفاوتی از این لحاظ وجود ندارد اما در قانون فعلی آمده بود كه شورای عالی دفاع تعیین‌كننده میزان خدمت وظیفه است ولی در قانون جدید ستاد كل نیروهای مسلح با اخذ مجوز از محضر مقام معظم رهبری می‌تواند این مدت را كاهش یا افزایش دهد.

این نكته را تأكید می‌كنیم كه اگر زمان خدمت وظیفه اضافه شود مشمول كسانی نخواهد شد كه در حال گذراندن خدمتشان هستند. اگر قرار باشد خدمت سربازی اضافه شود برای اواخر سال 92 صورت خواهد گرفت. یعنی اجرای آن حدود 18 ماه بعد در دستور كار قرار خواهد گرفت.

‏ ‏‏ مراقب کلاهبرداری اینترنتی با نام پلیس سایبری باشید

سرویس حوادث: پلیس فضای تولید و تبادل اطّلاعات ناجا هشدار داد: مراقب کسانی که با جعل نام پلیس سایبری در اینترنت قصد کلاهبرداری از شما را دارند، باشید.‏

افرادی با جعل عنوان پلیس سایبری و ایجاد نام‌های کاربری جعلی خود را به عنوان افسر پلیس فضای تولید و تبادل اطّلاعات معرّفی می‌کنند.

این افراد با سوءاستفاده از اعتماد کاربران به پلیس، برای اخّاذی، کلاهبرداری و ایجاد مزاحمت برای آنان اقدام می‌کنند.

پلیس فتای ناجا اعلام کرد: در آینده، هرگونه ارتباط با کاربران فضای مجازی به صورت رسمی و با عناوین و هویّت رسمی و طبق اطّلاعیه‌های قبلی پلیس صورت خواهد گرفت.

پلیس در حال حاضر، به هیچ عنوان در فضای سرویس‌‌های اینترنت با هیچ یک از کاربران تماسی برقرار نخواهد کرد.

پایگاه اطّلاع ‌رسانی پلیس فتای ناجا از عموم کاربران فضای مجازی تقاضا می‌‌کند، در صورت مشاهده هرگونه جعل عنوان پلیس یا هرگونه درخواست یا ایجاد مزاحمت با نام و نشان پلیس فتا یا پلیس سایبری، مراتب را از طریق بخش«تماس با ما»در وب ‌سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir

در میان بگذارند.‏

انجام آزمایش رایگان قند و فشارخون در 6 شهر بزرگ

كارشناس مسئول برنامه‌پیشگیری و كنترل دیابت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: آزمایش‌های غربالگری قند، چربی و فشار خون در شش‌شهر بالای یك میلیون نفر جمعیت رایگان است.

«شهین یاراحمدی» دیروز در گفت‌وگو با ایرنا افزود: برنامه

غربالگری دیابت برای افراد بالای 30 سال كه یكی از عوامل خطر ابتلا به دیابت از جمله اضافه وزن را دارند، در شهرهای تهران، كرج، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: این افراد می‌توانند با مراجعه به نزدیك‌ترین پایگاه بهداشتی محل سكونت یا دانشگاه علوم پزشكی منطقه خود، از خدمات طرح غربالگری بهر‌ه‌مند شوند.كارشناس مسئول برنامه پیشگیری و كنترل دیابت

وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: در این شش شهر در مجموع 200 مركز آزمایش‌های غربالگری عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر را به صورت رایگان انجام می‌دهند.

وی گفت: آزمایش‌های غربالگری عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر به تدریج در همه شهرهای كشور اجرایی خواهد شد.

وی از دانشگاه‌های علوم پزشكی مناطق مختلف كشور كه امكانات لازم برای اجرای این طرح را دارند، خواست آمادگی خود را اعلام كنند.

‎افزایش جریمه طرح ترافیک

سرویس خبر: رئیس پلیس راهنمایـی و رانندگـی تهران از

اعمال جریمه20 هزار تومانی متخلفان ورود غیرمجاز به محدوده ترافیک و زوج یا فرد خبر داد.

سردار حسین رحیمی اظهار داشت: از فردا ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک و زوج یا فرد 20 هزار تومان جریمه در پی دارد و همچنین در 16 بزرگراه تهران نیز دوربین‌های ثبت تخلف اصلاح شده است و براساس آن سرعت بالای 50 کیلومتر بالاتر از حد مجاز 100 هزار تومان جریمه و 10 نمره منفی در پی دارد.‏وی گفت: همچنین براساس قانون تاکسی‌های غیرتهرانی که در محدوده طرح ترافیک فعالیت می‌کنند 20 هزار تومان جریمه می‌شوند.

سردار رحیمی از اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت‌ها در پایتخت خبر داد و افزود: براساس قانون از تردد موتورسیکلت‌های بالای 10 سال عمر جلوگیری می‌شود و تا کنون 442 موتورسیکلت بالای 10 سال اسقاط شده اند.‏

‏ ‏‎محكومیت 18 واحد صنفی پاساژ علاءالدین‏

‏ سرویس خبر: بازرسان سازمان بازرسی كل كشور از واحدهای صنفی پاساژ علاءالدین در استان تهران بازدید كردند.

به گزارش ایسنا، در چارچوب سیاست‌های سازمان تعزیرات حکومتی و در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و اجرای مطلوب قانون هدفمندی یارانه‌ها، گشت مشترکی با همکاری نمایندگان تعزیرات حکومتی وبازرسان اصناف درسطح شهر برگزار شد.

دراین بازرسی‌ها که رئیس شعبه 21و24 تعزیرات حکومتی درآن حضور داشتند، از 90 واحد صنفی در پاساژ علاءالدین بازدید به عمل آمد و ضمن ارائه تذکرات لازم برای 18 واحد متخلف به دلیل گرانفروشی، درج نكردن قیمت، پرونده تخلفاتی تشکیل و متخلفان به پرداخت بیش از 436 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.
دوشنبه 19/10/1390 - 23:10
پسندیدم 0
UserName
x