احتمال تغییر قیمت بلیت قطار
توسط : rohi1346
مدیرعامل راه‌آهن خبر داد:
احتمال تغییر قیمت بلیت قطار
جام جم آنلاین: مدیرعامل راه‌آهن از پیشنهاد دو گزینه به ستاد هدفمندی یارانه‌ها در راستای تغییر تعرفه حمل​كالا و جابه‌جایی مسافر خبر داد و گفت: یكی از گزینه‌ها، جبران هزینه‌های بخش خصوصی با تغییر قیمت‌هاست.

عبدالعلی صاحب‌محمدی در گفت‌وگو با فارس اظهار كرد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران سناریوهای مختلفی برای واقعی شدن قیمت‌ها در نظر دارد.

وی ادامه داد: این موضوع كه شركت‌های خصوصی ریلی مسافری باید طوری تنظیم برنامه داشته باشند كه درآمدها و هزینه‌های آنها متناسب باشد، امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی با تاكید بر این‌كه خصوصی‌سازی در راه‌آهن روزبه‌روز در حال گسترش است و باید سرمایه‌گذاران از برگشت سرمایه و سود خود اطمینان حاصل كنند، تصریح كرد: شركت راه‌آهن نیز نظیر بقیه دستگاه‌‌های دولتی، بسته‌های حمایتی خود را تهیه كرده و به ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها پیشنهاد داده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌كه افزایش قیمت سوخت تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بر هزینه‌های شركت‌ها و به دنبال آن قیمت‌های خدمات دارد، افزود: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در بسته‌های پیشنهادی خود دو حالت را در نظر گرفته است.

وی گفت: در حالت اول پیشنهاد داده‌ایم دولت به بخش ریلی كشور كمك كند تا به مرور و به صورت تدریجی از این مرحله عبور كنیم، به این ترتیب كه قسمتی از درآمد بخش خصوصی، از محل تغییر قیمت‌های بلیت و تغییر هزینه‌ جابه‌جایی كالا حاصل شود و در كنار آن، ‌دولت و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، یارانه و تسهیلاتی را برای بخش خصوصی قائل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در گزینه‌ دوم، پیشنهاد راه‌آهن این است كه جبران هزینه‌های بخش خصوصی و افزایش قیمت سوخت، صرفا با تغییر متناسب قیمت‌های بلیت صورت گیرد.

مدیرعامل راه‌آهن با تاكید بر این‌كه در هر دو حالت پیشنهادی، حمایت‌های راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از بخش خصوصی ریلی وجود دارد، خاطرنشان كرد: كشش جامعه نیز باید در افزایش قیمت‌ها مدنظر قرار گیرد، بنابراین با رعایت این دو نكته، پیشنهاداتی تهیه شد كه پس از ارائه به ستاد هم‌اكنون در دست بررسی است تا با تمهیداتی كه از سوی ستاد هدفمندسازی صورت می‌گیرد، بهترین گزینه عملیاتی و اجرا ‌شود.

دوشنبه 19/10/1390 - 22:41
پسندیدم 0
UserName
x