وانت‌پیکان سیستم استاندارد کنترل آلایندگی ندارد
توسط : rohi1346

خبرگزاری فارس: قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست درباره شماره‌گذاری وانت پیکان تا آخر سال جاری گفت: میزان مصرف سوخت در وانت پیکان بالا است و این خودرو سیستم‌های مناسبی را برای کنترل و مدیریت سوخت و رعایت استاندارد آلایندگی ندارد.

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، در پاسخ به این پرسش که با توجه به انجام شماره‌گذاری وانت‌پیکان نظر سازمان محیط زیست در خصوص تولید آلایندگی وانت پیکان چیست؟ اظهار داشت: موتور پیکان از رده خارج شده است و استانداردهای لازم را قبلاً هم نداشته است.

وی ادامه داد: از نظر سازمان حفاظت محیط زیست نیز بر اساس استانداردهای تعریف شده نباید از سال آینده اجازه شماره‌گذاری را به خودروی وانت پیکان بدهیم.

شاعری افزود: از ابتدای سال آینده خودروهای تولید داخل باید با استاندارد آلایندگی یورو 4 تولید شوند و وانت پیکان شرایط لازم را برای استاندارد یورو 4 ندارد.

معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: به نظر می‌رسد از ابتدای سال 91 از شماره‌‌گذاری وانت پیکان جلوگیری شود.

وی در پاسخ به این پرسش که پس تکلیف وانت پیکان‌های تولید شده امسال چه می‌شود؟ تصریح کرد: هم اکنون که این خودرو تولید شده و شماره‌گذاری وانت پیکان انجام می‌شود ضمن اینکه شماره‌گذاری وانت‌پیکان تا آخر سال جاری تمدید شده است.

شاعری تأکید کرد: هر خودرویی که استاندارد آلایندگی را رعایت نکند اجازه شماره‌گذاری به آن نمی‌دهیم و هر خودرویی که استاندارد آلایندگی را رعایت کند از نظر ما مجاز است و به صورت تصادفی و رندومی از آن خودرو نمونه‌گیری می‌شود و در مراکز تست آن را مورد آزمایش قرار می‌دهیم.

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: اگر خودرویی استاندارد ‌آلایندگی را رعایت کند سازمان حفاظت محیط زیست حتماً اجازه شماره‌گذاری را به آن خودرو می‌دهد ولی میزان مصرف سوخت در وانت‌ پیکان بالا است و این خودرو سیستم‌های مناسبی را برای کنترل و مدیریت سوخت و رعایت استاندارد آلایندگی ندارد.
انتهای پیام/

دوشنبه 19/10/1390 - 22:5
پسندیدم 0
UserName
x