طلاكاری ایوان حرم حضرت علی (ع) سال آینده به پایان می رسد
توسط : rohi1346

طلاكاری ایوان حرم حضرت علی (ع) سال آینده به پایان می رسد

اهواز- مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در خوزستان گفت : مرمت، بازسازی و طلاكاری ایوان حرم مطهر حصرت علی (ع) تا پایان سال 1391 به همت مردم ولایتمدار این استان به پایان می رسد.

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام " سید محمود موسوی" روز جمعه افزود: مردم خوزستان تاكنون 30 میلیارد ریال وجه نقد برای طلاكاری ایوان حرم علوی پرداخت كرده و بانوان مومنه نیز مقادیر زیادی طلا برای این امر الهی و خداپسندانه اهدا كرده اند.

حجت الاسلام موسوی افزود: هزینه طلاكاری 12 هزار و 500خشت ایوان حرم مطهر حضرت علی (ع) 125 میلیارد ریال برآورد شده است و هر خیری كه هزینه طلاكاری یك خشت ایوان به مبلغ 10میلیون ریال را تقبل كند، سند افتخار از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان به وی اهدا می شود.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در خوزستان گفت : كار مرمت و طلاكاری ایوان حرم مطهر علوی كه مردم خوزستان مفتخر به انجام آن هستند از سال 1389 شروع شده و تاكنون حدود 40درصد پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: سه گروه متخصص در سه نوبت به نیابت از مردم خوزستان مشغول طلاكاری حرم ایوان علوی هستند.

وی با بیان اینكه در طلاكاری ایوان حرم علوی به هیچ وجه از اعتبارات دولتی استفاده نشده است، به مردم اطمینان داد طلاجات اهدایی بدون هیچ دخل و تصرفی پس از ذوب تبدیل به شمش شده و به نجف اشرف ارسال می شود.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینكه طلاكاری ایوان حرم علوی با اجازه حضرت آیت الله "سیدعلی سیستانی" از مراجع عظام تقلید در نجف اشرف انجام می شود، گفت: همه فعالیت های این ستاد زیر نظر هیات امناء ستادی متشكل از نماینده ولی فقیه در خوزستان، استاندار، فرمانده سپاه ولیعصر(عج) و مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان صئرت می گیرد.

مزار حضرت علی (ع) در زمان حضرت امام صادق (ع) در سال 135 هجری قمری برای عموم مردم آشكار شد و پس از آن در سال 155 اولین روی آن بارگاه ساخته شد.

ساخت بنا و بارگاه فعلی مولی الموحدین علی (ع) در سال 1156هجری قمری به دستور نادرشاه افشار و با مجوز مراجع شروع شد.

طلای آمیخته به مس در ایوان حرم علوی در طول سال های متمادی فرسوده و اكسیده شده و بنا به ضرورت در سال گذشته طلاكاری و مرمت ایوان حرم علوی با رهنمودها و اجازه آیت الله سیستانی به مردم خوزستان واگذار شد.

دوشنبه 19/10/1390 - 21:47
پسندیدم 0
UserName
x