امام جمعه اراك قیام 19 دی مردم قم سرآغاز شكست رژیم طاغوت بود
توسط : rohi1346

امام جمعه اراك: قیام 19 دی مردم قم سرآغاز شكست رژیم طاغوت بود

اراك _ نماینده ولی فقیه در استان مركزی و امام جمعه اراك گفت: قیام 19 دی 1356 مردم قم سرآغاز شكست و تزلزل رژیم طاغوت و اسلامخواهی ملت ایران بود.

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

آیت الله "قربانعلی دری نجف آبادی" روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این قیام سرمنشاء مبارزات بیشتر مردم علیه رژیم وابسته ستمشاهی و طاغوتی پهلوی و به عنوان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد.

وی ادامه داد: مردم قم با خلق این قیام تاریخ ساز بصیرت، ولایتمداری و اسلامخواهی خود را ثابت كردند و نقش اثرگذار و روشنگری روحانیت نیز در این روز ثابت شد.

امام جمعه اراك گفت: مردم متدین قم با قیام خود در روز نوزدهم دی ماه سال 56 با ایستادگی و دفاع از ارزشهای اسلامی، این انقلاب را تا سالها بیمه كرده‌اند.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه كرد: در روز 17 دی سال 56 روزنامه اطلاعات مقاله ای تحت عنوان " ایران و استعمار سرخ و سیاه " به قلم فردی ناشناس به نام "احمد رشیدی مطلق " منتشر و در آن به صراحت به امام راحل اهانت كرد.

وی گفت: انتشار این مطالب و همچنین حمله نیروهای مزدور شاه به مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهاددت آیت الله "مصطفی خمینی" در شهر قم، باعث شد مردم به خصوص طلاب علوم دینی كلاسهای درس و منبرها را تعطیل كنند.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی افزود: در روز 19 دی سال 56 هزاران نفر از مردم و روحانیون با تجمع در "مدرسه خان" شعارهای ضد رژیم سر دادند و ماموران رژیم بطور بی سابقه و وحشیانه ای به مردم حمله ور شدند و جمع زیادی را به شهادت رساندند.ك/

دوشنبه 19/10/1390 - 21:39
پسندیدم 0
UserName
x