گزیده سرمقاله‌ روزنامه‌های صبح امروز
توسط : rohi1346

گزیده سرمقاله‌ روزنامه‌های صبح امروز
در استانبول چه خبر است؟
جام جم آنلاین: روزنامه‌های صبح امروز ایران در سرمقاله‌های خود به مهمترین مسائل روز كشور و جهان پرداخته‌اند از جمله«حق پایمال شده زنان در غرب»،«زن و خانواده در گفتمان انقلاب اسلامی»،«نقدی بر چكیده تفریغ بودجه 88»،«دلایل سفر وزیر امور خارجه تركیه به ایران»،«در استانبول چه خبر است ؟»،«پیدا کنید پرتقال‌فروش را»،«تغییر ماهیت»،«نوچه‌پروری در منطق گروه‌های سیاسی»،«دانشگاه آزاد اسلامی و چالش‌های فرارو»،«آرزوهایی که برآورده نشد»،«ریشه‌یابی تحولات بازار دلار»و...كه برخی از آنها در زیر می‌آید.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

كیهان:حق پایمال شده زنان در غرب

«حق پایمال شده زنان در غرب»عنوان یادداشت روز روزنامه كیهان به قلم حسام الدین برومند است كه در آن می‌خوانید؛

1- «نفوذ ایران در معادلات منطقه ای و فرامنطقه ای» و «قدرت نرم ایران» از جمله عبارات و كلید واژه هایی بوده است كه طی یكسال گذشته بارها و به كرات از سوی مقامات، كارشناسان و رسانه های غربی و صهیونیستی تكرار شده است. تكراری كه آنها در مقام «هشدار» - بخوانید هراس و واهمه- به زبان آورده و از رسانه ای كردن آن ابایی نداشته اند تا از الگوی جمهوری اسلامی در تحولات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا جلوگیری نمایند و حتی تلاش ها و مجموعه تحركات شان را به سمتی سوق دهند كه این الگو را مخدوش كنند.

بنابراین هر چه تحولات منطقه رو به جلو حركت كرد مقامات رژیم صهیونیستی از شیمون پرز تا نتانیاهو و لیبرمن عجزآلود به سخن آمدند كه موج انقلاب ها و ناآرامی ها متأثر از انقلاب اسلامی 1979 است