همزمان با روز اربعین صورت می‌گیرد رونمایی از درهای ساخته شده حرم امام حسین (ع)
توسط : rohi1346

از سازندگان در ورودی باب الشهدای حرم امام حسین (ع) و در جمع تعدادی از فرماندهان سپاه با بیان اینکه تاکنون ۸ در ورودی حرم امام حسین(ع)، رواق‌های سید الشهدا، پنجره‌های قتلگاه را با کمک هنرمندان ساخته ایم، گفت: "در" ورودی باب الشهدا حرم امام حسین (ع) از سوی 30 هنرمند اصفهانی به مدت یکسال در هنرهای مختلف، قلم زنی، گره چینی، میناکاری، خاتم، معرق کاری، ساخته شده است.

همچنین مجید نخعی جانشین رییس ستاد عتبات عالیات استان تهران  ادامه داد: هنرمندان اصفهانی دو در ساخته‌اند که اثر به نمایش درآمده در برج میلاد یکی از آنهاست و دیگری در شهر اصفهان است. این اثرها از سوی هنرمندان ایرانی، با چوب درخت نارنج و ساج برمه در ابعاد 248 در 163 و به وزن 550 کیلوگرم ساخته شده است و همچنین در ساخت آن 110 کیلوگرم نقره بکار رفته است.

وی با اشاره به اینکه"در" ورودی باب الشهدا حرم امام حسین (ع) به مدت یکسال در کارگاه آفرینش‌های هنری ستاد عتبات عالیات اصفهان ساخته شده است، تصریح کرد: برج میلاد تهران با همکاری ستاد عتبات عالیات، این اثر را به مدت یک هفته به نمایش گذاشت و قرار است در یکی دو روز آینده این 2 در به کربلا فرستاده شود و پس از نصب در ورودی باب شهدا قرار است در روز اربعین حسینی از این اثر ارزشمند درحرم امام حسین (ع) رونمایی شود.

نخعی در ادامه گفت: درِ باب الشهدا حرم امام حسین (ع) به دست هنرمندان اصفهانی ساخته شده است که یکی از شاهکارهای هنری ایران است.

وی با اشاره به فعالیت‌های ستاد عتبات عالیات در کربلا، اظهار داشت: در ادامه همکاری‌های خود، ستاد عتبات عالیات موفق به ساخت بیمارستان زین العابدین شد، اگرچه اجرای این پروژه‌ها به نوع خودگسترده است، اما ما را راضی نکرد چراکه در هیچ پروژه‌ای نام حضرت زهرا(س) ثبت نشده است.

به گفته نخعی، بر همین اساس درصدد بودیم که کاری در کربلا، به نام حضرت زهرا(س) انجام دهیم که در همین راستا نیز زمینی به مساحت 40 هزار متر مربع به حرم امیرالمومنین(ع) اضافه کرده‌ایم که با این مساحت حرم امام علی (ع) 5 برابر شده است.

جانشین رئیس ستاد عتبات عالیات استان تهران تصریح کرد: در این فضایی که به حرم امیرالمونین (ع) اضافه شده است، باید 198 هزار متر مربع ساختمان ساخته شود که این کاری بزرگ و ملی است و ما امروز نیازمند کمک همه ایرانیان هستیم تا یک بار دیگر شیعیان ارادت خود را به امامان خود نشان دهند.

وی ادامه داد: هزینه این کار براساس برآورد ستاد عتبات 700 میلیارد تومان است، هم اکنون نیز دانشگاه شهید بهشتی پس از دو سال کار تحقیقاتی کارگاه را تجهیز کرده و عملیات خاکبرداری آن به اتمام رسیده و کارهای شمع ریزی نیز شروع شده است.

بر اساس این گزارش در این مراسم سردار امیر جعفری فرمانده بسیج شهرداری تهران نیز حضور داشت.

دوشنبه 19/10/1390 - 21:10
پسندیدم 0
UserName
x