بهبود کپی ، انتقال ، تغییرنام و حذف در ویندوز 8
نگام کار با ویندوز کپی ، انتقال، تغییر نام و حذف اطلاعات ،به شدت مورداستفاده کاربران قرار می گیرد و در صورتی که به صورت همزمان چند فایل کپی  ویا انتقال داده شود در چند پنجره انجام عملیات نمایش داده می شود .در وبلاگی که جهت معرفی امکانات و ویژگی های ویندوز هشت راه اندازی شده است اعلام شد که این ویزگی های پرکاربرد در ویندوز8 بهبود خواهد یافت .
کپی
در صورتی که به صورت همزمان چندین مطلب کپی شود،نه تنها باعث باز شدن چندین پنجره که باعث شلوغی صفحه می شود،بلکه سرعت کپی کردن نیز کاهش می یابد که معمولا برای بهبود این روش از برنامه های مختلفی استفاده می شود.اما در ویندوز 8 این عیب برطرف خواهد شد به طوری که در صورت کپی چند مطلب  به صورت همزمان ،تمامی آنها در یک پنجره نمایش داده می شود.


از ویژگی های جالبی که در این شکل کپی وجود دارد در صورتی که چند فایل در حال کپی باشد،می توان یک یا چند فایل در حال کپی را موقتا از کپی کردن متوقف کرد تا دیگر فایلها با سرعت بیشتری کپی شوند.

با انتخاب More details جزئیات کامل کپی از اندازه فایل و میزان کپی انجام شده به درصد تا سرعت انجام کپی نمایش داده می شود.

در صورتی که چند فایل برای کپی انتخاب شده باشند جزئیات آنها نیز در یک پنجره نمایش داده می شود و در صورت توقف موقت فایل ها  از کپی سرعت کپی سایر فایلها افزایش می یابد که در جزئیات نمایش داده شده کاملا مشخص می شود.

در حین کپی یک فایل ،در صورتی که از قبل فایلی با یک نام مشابه ذخیره شده باشد  ویندوز سه حالت را پیشنهاد می کند :
 فایل جدید جایگزین فایل قبلی می شود
از کپی شدن فایل جدید جلوگیری می شود
فایل جدید کپی شده و با یک نام مشابه با فایل قبلی ذخیره می شود.

در تغییراتی که برای این حالت در ویندوز8 وجود خواهد داشت،مشخصات فایل ذخیره شده و فایلی که تصمیم به ذخیره آن گرفته شده است نمایش داده شده و می توان با یکدیگر مقایسه کرد و بهترین فایل را جهت ذخیره انتخاب کرد.  

يکشنبه 6/6/1390 - 3:35
پسندیدم 0
UserName
x