چرا بايد ليمو را در رژيم غذايي روزانه خود بگنجانيم؟
توسط : نور62

 

ليموها منابع غني و سرشار از ويتامين C هستند. اگر هر روز صبح مقدار كمي آب ليموترش را در آب ولرم ريخته و ناشتا بنوشيد در پاكسازي دستگاه گوارش شما بسيار موثر خواهد بود.

 ليمو همچنين سيستم ايمني بدن را تقويت مي‌كند و بنابراين احتمال ابتلا به عفونت‌ها را تا حد قابل توجهي كاهش مي‌دهد. ليمو خواص آنتي باكتريال و ضد ويروسي فوق‌العاده‌اي دارد و به همين خاطر نوشيدن آب اين ميوه براي مقابله با آنفلوآنزا و سرماخوردگي مفيد است. آب اين ميوه همچنين در پاكسازي خون از مواد سمي موثر و مفيد است.

به گزارش شبكه خبري تورنتو نيوز، ليمو همچنين در رايحه درماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين ميوه بوي مطبوع و خالصي دارد كه احساس طراوت و تازگي به انسان مي‌بخشد و برخي از متخصصان تاكيد دارند كه عطر ليمو احساس استقلال و اعتماد به نفس در انسان ايجاد مي‌كند.

روغن اصلي اين ميوه نيز موجب افزايش تمركز مي‌شود. اگر مي‌خواهيد آفتاب سوختگي روي پوست را از بين ببريد، مقداري ليمو روي دست‌ها و پاهاي خود بماليد. همچنين مي‌توانيد موهاي خود را دسته دسته كرده و برروي آنها ليمو بماليد، اين كار درخشش طبيعي به موهايتان مي‌دهد درست مثل اينكه يك روز كامل را در ساحل دريا گذرانده باشيد.

 

چهارشنبه 8/4/1390 - 2:15
پسندیدم 0
UserName