پلیس فرانسه دو زن روبنده‌پوش را دستگیر کرد
توسط : mahdiazizi001    پلیس فرانسه دو زن روبنده‌پوش را دستگیر کرد

درحالی که دیروز دوشنبه 22 فروردین ماه نخستین روز از ممنوعیت پوشش صورت در اماکن عمومی فرانسه بود، دو زن مسلمان در پاریس برای پوشیدن روبنده دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ "کنزا دریدر" 32 ساله که از منزل خود در حومه پاریس با قطار عازم پاریس بود توسط پلیس دستگیر شد.

براساس گزارش‏های مختلف این زن پس از دستگیری 150 یورو جریمه می‏شود و ممکن است وی را وادار به حضور در کلاس‏های شهروندی کنند.

"الکسیس مارسن"، از مأموران نظم عمومی پلیس درباره درگیری کوچکی که در مقابل کلیسای "نتردام" با برخی از روبنده پوشان که یک تظاهرات بدون مجوز قانونی برگزار کرده بودند اظهار داشت: این افراد تنها برای شرکت در یک گردهمایی غیرقانونی هشدار دریافت کردند. در این تظاهرات یک زن روبنده پوش نیز حضور داشت که همراه پنج مرد شرکت کننده در تظاهرات دستگیر شد.

کنزا دردیدر پس از دستگیری کوتاه خود ابراز امیدواری کرد که وی برای پوشیدن روبنده دادگاهی شود تا بتواند پرونده خود را به دادگاه حقوق بشر اتحادیه اروپا ارائه کند.

وی اظهار داشت: این اقدام غیر قانونی است و تنها برای سکوب کردن زنانی انجام می‏شود که در جایگاه من قرار دارند.

پیش از این وزارت کشور فرانسه طی یک بخشنامه نه صفحه ای به پلیس اعلام کرده که زنان روبنده پوش را در اطراف و داخل مساجد دستگیر نکنند.

تاریخ انتشار خبر:90.01.23

www.antidevil.net

سه شنبه 23/1/1390 - 14:16
پسندیدم 0
UserName