همه چیز در مورد لپ تاپ
توسط : tak_gole_ashegh

به دنبال لپ تاپ مناسب برای نیازهای خود هستید؟

در انتخاب نوع و مشخصات لپ تاپ ها تردید دارید؟

نگران امنیت لپ تاپ خود هستید؟

و ...


با مطالعه ی این راهنما، انتخاب بهترین روش برای خرید یا استفاده از لپ تاپ برای شما دوستان عزیز در گروه پرشین استار آسان خواهد بود. شما در این ایمیل و ادامه این سری ایمیل كه در هفته های آتی دریافت خواهید كرد تمامی اطلاعات لازم و راهنمایی های مورد نیاز برای لپ تاپ دلخواهتان را خواهید یافت. قبل از هر چیز در خصوص دوستانی كه در صدد خرید لپ تاپ هستند توصیه می كنم تا در انتخاب و خرید لپ تاپ بسیار دقیق بوده و عواملی چون برند سازنده، قیمت و مشخصات سخت افزاری و بسیاری موارد فنی را در نظر گرفته و سعی كنید با فردی آگاه از نزدیكان خود پیش از خرید مشورت كنید و دل خود را چندان به مشورت ها و توصیه های فروشندگان خوش ننموده و تسلیم حرفشان نگردید چون همه قرار است از لپ تاپ موجود در فروشگاهشان تعریف كنند ولی این شمائید كه باید با اطلاعات كافی به خرید این ابزار حساس اقدام كنید به گونه ای كه تردید ها و نگرانی های بعدی سراغ شما نیاید.

لپ تاپ چیست؟


لپ تاپ ها سیستم هایی با قابلیت حمل و نقل بالا و قیمت پایین هستند كه به دلیل اهداف در نظر گرفته شده برایشان به این نام خوانده می شوند. این سیستم ها، كاربران را به سرعت و بدون هیچ زحمتی به شبكه اینترنت وصل می كنند. سایز آنها از 9/8 اینچ تا 4/18 اینچ متغیر است و اغلب قیمتی بین 300,000 تومان تا حدود 3,000,000 تومان دارند.

منظور از لپ تاپ های ارزان (اقتصادی) چیست؟


همانطور كه از نام آنها پیداست، این لپ تاپ ها، مدل هایی هستند كه با هدف جذب خریداران كم بودجه طراحی شده اند و برای كسانیكه نیاز دارند با پرداخت هزینه كم یك كامپیوتر ابتدایی داشته باشند مناسب است. به تعریف ما، لپ تاپ های با قیمت كمتر از 1،000،000 تومان در این دسته قرار می گیرند. اما شما می توانید در حدود قیمت 800،000 تومان تا 900،000 تومان هم گزینه های خوبی را برای انتخاب پیدا كنید.

لپ تاپ های چند منظوره كدامند؟


لپ تاپ های چند منظوره حیطه جذاب صنعت تولید لپ تاپ هستند. این گروه شامل مدل های باریك و سبك با صفحه نمایش های 3/13 اینچ تا 14 اینچ و دستگاههای قابل حمل mainstream با صفحه نمایش هایی با ماكزیمم سایز 4/15 اینچ هستند.

لپ تاپ های تجاری كدامند؟


لپ تاپ های تجاری در واقع مدل های باریك و سبك یا mainstream هستند كه شامل ویژگیهای امنیت، اتصال و دوام مناسب برای یك كاربر حرفه ای می باشد. لپ تاپ های مناسب برای استفاده در ادارات تمامی خصوصیات ذكر شده به علاوه ویژگی قابلیت اداره و یك پلت فرم پایدار را دارا می باشند بنابراین تصویر OS این دستگاهها كه اینك ارائه شده است با دستگاههایی كه برای 6 تا 9 آینده سفارش داده شده اند همخوانی خواهد داشت.

لپ تاپ های Ultraportable كدامند؟


لپ تاپ های باریك تر و سبك تر از لپ تاپ های باریك و سبك به نام Ultraportable خوانده می شوند و دستگاههایی هستند كه كمتر از 1.81Kg وزن دارند اما عملكرد یك PC را ارائه می دهد. در این دستگاه ها صفحه نمایش كوچكتر، صفحه كلید فشرده تر و پردازشگر معمولاً كم قدرت تر از یك لپ تاپ معمولی می باشد.

لپ تاپ های جایگزین كامپیوترهای خانگی كدامند؟


این دستگاهها، لپ تاپ هایی با صفحه نمایش 17 اینچی یا حتی بزرگتر هستند. با اینكه چند سال پیش قرار دادن پانلی با این اندازه در یك بدنه قابل حمل و نقل غیر قابل تصور بود اما امروزه این دستگاهها كاملاً عادی به حساب می آیند و حتی برخی لپ تاپ ها صفحه نمایش های LCD با ابعاد 19 یا 20 اینچ دارند. با توجه به اینكه صفحه نمایش مركز عطف این لپ تاپ ها هستند، اغلب این دستگاهها روی ویژگیهای ویدئویی، مولتی مدیا و انجام بازی تمركز دارند.

لپ تاپ های ویژه بازی كدامند؟


یك لپ تاپ ویژه بازی، عملكرد سه بعدی كارت گرافیك را در اولویت قرار می دهد. این مساله منجر به استفاده از یك یا دو كارت گرافیكی قدرتمند و یك پردازشگر عالی به علاوه زیر مجموعه های پر سرعت حافظه و هارد درایو می شود. وجود یك LCD بزرگ با زمان پاسخ سریع و عملكرد خوب سیاه و سفید یك الزام است و سیستم صدای خوب هم یك مزیت به حساب می آید.

كامپیوتر های شخصی Tablet كدامند؟


كامپیوترهای Tablet در واقع تطبیق پذیرترین دستگاههای موجود در بین لپ تاپ ها هستند. صفحه نمایش آنها به ورودی های ایجاد شده توسط یك انگشت یا قلم سوزنی واكنش نشان می دهد و به شما اجازه وارد كردن نوشته ها و طرح ها را بدون واسطه می دهد. وزن سبك و دوام باتری طولانی، آنها را تبدیل به همراهان خوبی می كند.

لپ تاپ های نیرومند كدامند؟


لپ تاپ های نیرومند، دستگاههایی هستند كه در مقابل محدوده ای از خطرات محیطی و وضعیتی، مقاومت زیاد دارند. این لپ تاپ ها برای كار در شرایط سخت مثل كارخانه ها یا مكان های ساخت و ساز پر از غبار، محیط های خارجی گرم، سرد یا مرطوب و وسایل نقلیه در حال حركت كه آنها را در برابر شوك و لرزش قرار می دهد طراحی شده اند.

لپ تاپ های دانش آموزی به چه كسانی اختصاص دارند؟


لپ تاپ های دانش آموزی به خاطر دانش آموزان و محصلان كالج طراحی شده اند. این دستگاهها را هم برای انجام امور درسی و هم برای بازی می توان استفاده كرد و بنابراین به قدرت مناسب و اجزاء كافی نیاز دارند تا بتوانند آنها را به عنوان آرشیو موزیك، سیستم استریو، DVD Player و ایستگاههای ساخت ویدئوهای Youtube فعال نمایند.


چگونه یك لپ تاپ مناسب انتخاب كنیم؟

لپ تاپ های امروزی حتی از قدرتمندترین كامپیوترهای دیروزی نیز قویتر هستند. البته سبكی و زیبایی آن ها را هم نباید نادیده گرفت و به همین دلایل است كه بسیاری افراد ترجیج می دهند به جای استفاده از كامپیوتر از یك لپ تاپ استفاده كنند. اگر شما هم به فكر خرید لپ تاپ هستید به نكات زیر توجه كنید:

قدم 1:
در مورد كامپیوتر های خانگی اطلاعات كافی داشته باشید چون این اطلاعات حتماً برای انتخاب لپ تاپ به شما كمك می كند.

قدم 2 :
لپ تاپ را در مغازه انتخاب كرده و در صورت امكان آن را از بسته بندی خارج كنید. لپ تاپی را انتخاب كنید كه مستحكم و بادوام، اما نه سنگین باشد.

قدم 3 :
صفحه كلید آن را امتحان كنید. از آنجائیكه هرگز نمی توانید صفحه كلید یك لپ تاپ را عوض كنید باید با آن راحت باشید. آن را روی میز و روی پای خود امتحان كنید.

قدم 4 :
بخش های جهت نمایی (مثل صفحه لمسی) را حتماً امتحان كنید چون كاركردن با برخی از آنها بسیار سخت است. شما همیشه می توانید از یك موس خارجی استفاده كنید اما به یاد داشته باشید در صورت جابجایی زیاد استفاده از قطعات خارجی چندان عاقلانه نیست.

قدم 5 :
در مورد گرم شدن كامپیوتر همگام استفاده از آن و مقدار این گرما اطمینان حاصل كنید چون استفاده از آن روی پا به این عامل مهم بستگی دارد.

قدم 6:
به سایز و وضوح صفحه نمایش دقت كنید. صفحه نمایش های LCD لپ تاپ ها می توانند سایزی بین 13 تا 21 اینچ داشته باشند و وضوح آنها می تواند بین 800x600 پیكسل تا 1600x1200 پیكسل متغیر باشد. هرچه پیكسل صفحه نمایش بیشتر باشد تصاویر روی صفحه نمایش پویاتر خواهد بود. صفحه نمایش را در نورهای مختلف امتحان كنید چون صفحه نمایشی كه در نور معمول اتاق بسیار عالی است ممكن است در نور بیشتر یا كمتر بسیار بد باشد.

قدم 7 :
لپ تاپی انتخاب كنید كه حداقل 2 پورت USB2، و یك پورت Firewire داشته باشد چون به وسیله این پورت ها می توانید به قطعات جانبی مثل دوربین، تلفن یا آی پاد متصل شوید.

قدم 8 :
اطمینان حاصل كنید كه لپ تاپ شما به كارت وایرلس(برای اتصال بی سیم) و بلوتوث مجهز است. چرا كه این روزها بسیاری از قطعات جانبی مثل موبایل ها به بلوتوث مجهزند و به این ترتیب ارتباط با آنها آسان خواهد بود.

قدم 9 :
مطمئن شوید كه لپ تاپ مورد نظر DVD Burner (كپی كننده DVD) دارد به این ترتیب می توانید به راحتی نسخه های پشتیبان از مدارك فایل های موسیقی و عكس های خود را داشته باشید.

پنج شنبه 23/10/1389 - 20:10
پسندیدم 0
UserName