آشنایی با فرآورده های سویا
توسط : +++++babi jon


امروزه استفاده از فراورده های سویا به دلیل اهمیت آنها در حفظ سلامت در دنیا رایج است.بر این مبنا در این مقاله به شرح محصولات مختلفی می پردازیم كه با استفاده از دانه های سویا تهیه و مصرف می شوند.

 

دانه كامل سویا: دانه های سویا خشك، و دانه های سویای سبز. تفاوت آنها در روش درو كردن آنهاست . دانه های سویای خشك وقتی كاملأ رسیده باشند جمع آوری می گردند و به رنگ قهوه ای هستند. دانه های سویای سبز قبل از اینكه كاملا رسیده باسند جمع آوری می شوند و از لحاظ رنگ و اندازه شبیه به نخود فرنگی هستند. هر دوی آنها با روشهای مختلفی طبخ و تهیه می گردند مثل سوپ یا خورش . همه دانه های سویا سرشار از پروتئین و فیبر هستند در حالیكه دارای چربی كم و بدون كلسترول هستند.

توفو Tofu: بوسیله دلمه شده شیره داغ سویا تهیه می گردد. Tofu كه میزان چربی اشباع كمی دارد بدون كلسترل است چون ماده ای گیاهی است. چندین شكل از Tofuوجود دارد كه درمیزان پروتئین وچربی متفاوت هستند. این دانه سویا عالی است چون طعم چاشنی ها و مواد دیگر را در خودش یا غذای سرخ كرده جذب می كند.

Soy proteinپروتئین سویا: دانه بازیافت شده سویا است و به میزان زیادی در صنایع غذایی بكار گرفته می شود و به راحتی در دسترس مصرف كننده قرارمیگیرد. این محصول منبع مغذی پروتئین است ، مقدار چربی آن كم است و كلسترول ندارد . پودر پروتئین می تواند در نوشیدنیها مثل نوشیدنیهای ملایم و در پخت غذا و سرخ كردن استفاده شود. آنها همچنین محتوای ایزو فلاون است كه برای كاهش بیماریها مفید است.

Soymilk شیر سویا: می تواند به افزودن میزان زیادی سویا به رژیم غذایی شما كمك كند. این نوشیدنی فرح بخش منبع مواد غذایی است ، چون به میزان كمی چربی اشباع دارد ،بدون كلسترل است ،محتوی پروتئین و مقداری مواد معدنی مثل آهن و منیزیم می باشد. برای كسانی كه می خواهند میزان وابستگی خود را به فرآورده های دامی كاهش دهند توصیه می شود.

استفاده از شیر سویا:
شیر سویا می تواند مثل شیر معمولی استفاده شود. می توانید از یك لیوان شیر سویا با چاشنی یا بدون چاشنی لذت ببرید یا بر روی حبوبات سرد شده صبحانه بریزید . ونیز می توانید برای تهیه سس ها و سوپهای خامه بدون كلسترل از آن استفاده كرد. پخت به همراه شیر سویا نیز روش دیگری است . در تهیه كیك ها نان و كلوچه ها یتان از شیر سویا بجای شیر معمولی استفاده كنید.

شیر سویا را بجای شیر بخار شده در كاستاردها ، دسر پودینگ و كیم بكار برید. نیز برای تهیه كافه گلاسه های خوشمزه از شیره سویا استفاده كنید.


Texturized soy protein سویا ی بافت دار شده: طوری طراحی شده است كه شكل و جنس گوشت قلیه شده را ایجاد می كند.تمامی فواید دانه های سویایی را دارد و دارای چربی كمی است.این محصول بصورت خشك فروخته می شود و قبل از مصرف دوباره هیدروژنه شده است. درهر فنجان این محصول 20گرم پروتئین وجود دارد منبع خوبی از فیبر گیاهی است.

Soybean oil روغن سویا: این روغن در آمریكا بسیار رایج است بدون اینكه فواید آن بخوبی شناخته شده باشد. چون این روغن طعم خوبی ندارد در انواع مارگارین ها ، كره های گیاهی ،مایونز، سس های سالاد، غذاهای فریز شده،موادپخته شده و مشتقات فرآورده های گوشتی اشتفاده می شودبا داشتن چربی اشباع كم و ویتامین E فراوان،این روغن زمانیكه به اندازه كافی (متوسط) استفاده شود منبع طلائی مواد معدنی خواهد بود .

Tempeh تمپه: كیك سویایی است كه با دانه های سویایی مخصوصی تهیه می شود و اغلب بعنوان جایگزین گوشت استفاده می شود. منبع سرشار پروتئین است و چربی اشباع كمی دارد دیگر فایده این ماده اینست كه منبع فیبر رژیمی است.

Say Flour آرد سویا: در انواع كم چربی و پر چربی تهیه می شود و می تواند جایگزینی برای آرد گندم در تهیه نان باشدمثل اغلب فرآورده های سویا منبع غنی از پروتئین و آهن می باشد.

Miso میسو: خمیر سویا است و بعنوان چاشنی در سوپ وخورش بكار گرفته می شود.

دانه های سویایی و فرآورده های آن ارزش غذایی فراوانی دارند. با وجود انواع متفاوت فرآورده های آن ،شما می توانید براحتی آنچه را دوست دارید در یك نوع یا بیشتر انتخاب كنید. بدن شما به خاطر آن از شما سپاسگذار خواهد بود.


 چیست؟ Soymilk
شیر چرب غنی دانه های سویا می باشد. با طعم شیرین یكنواخت ، چاشنی دانه های روغنی و ارزش غذائی بالا ، شیره سویا می تواند به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. شیره سویا می تواند بصورت نوشیدنی بدون چاشنی و یا با چاشنی های متفاونی مثل شكلات و وانیل استفاده شود. با افزایش تمایل به تولیدات كم چربی، شیره های سویا تصورت كم چربی با كاهش محتوای چربی آن در دسترس می باشد.

يکشنبه 12/10/1389 - 2:24
پسندیدم 1
UserName