آرایش هم باعث نازیبایی می شود
توسط : hasti_hasti

 

خانمی در حال آرایش کردن

بیشتر خانم‌ها لوازم ‌آرایشی را دوست دارند و بر این باورند که با لوازم آرایشی زیباتر می‌شوند، ولی آیا تا به حال شنیده‌اید که کسی با استفاده از لوازم آرایشی زشت‌تر شود؟

بله، درست خواندید! محققان طی مطالعاتی به این نتیجه رسیده اند که استفاده طولانی ‌مدت از لوازم آرایشی می‌تواند باعث نازیبایی شود. آنها بر این باورند که محصولات آرایشی و تماس مواد شیمیایی با پوست لب، صورت و چشم می‌تواند سلامت و زیبایی پوست را تهدید کند.

گروهی از محققان برای بررسی اثر مواد شیمیایی و رنگ‌های موجود در لوازم آرایشی، دست به ابتکار جالبی زدند. آنها دو گروه از بانوان را طی سال‌های متمادی مورد مطالعه قرار دادند. گروه اول اصلا از رژ لب استفاده نمی‌کردند، ولی گروه دوم عادت داشتند که هر روز رژ به لب‌های‌شان بمالند.

محققان پس از طی سال‌ها متوجه شدند بانوانی که از رژ لب استفاده می‌کردند، در بلند مدت رنگ لب‌های‌شان تیره‌تر و بدرنگ ‌تر از بانوانی شد که اصلا این محصولات شیمیایی را به لب‌های‌شان نمی‌مالیدند.

نتیجه این مطالعه نشان داد که مواد رنگی رژ لب‌ها در برخی نقاط زیر پوست لب نفوذ کرده و اکسید می‌شوند و مواد شیمیایی بدرنگی تولید می‌کنند که باعث بد رنگ شدن پوست لب‌ها می‌شود.

محققان می‌گویند افراط در آرایش کردن، در بلند مدت زیبایی را مخدوش می‌کند.

در مطالعه‌ای دیگر محققان به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده مداوم از سایه چشم ، خط‌ چشم و ریمل می‌تواند باعث بروز چین و چروک‌‌های ریزی در اطراف چشم‌ها شود.

این عارضه‌ می‌تواند شما را پیرتر از سنی که هستید، نشان دهد و یک قدم شما را از زیبایی ذاتی خودتان دورتر کند.

مواد شیمیایی موجود در سایه و خط چشم و ریمل، و مالش محکم پنبه و شیر پاک ‌کن در اطراف پوست حساس چشم برای پاک کردن آنها می‌تواند باعث شل شدن پوست نازک و لطیف اطراف چشم‌ها شده و در بلند مدت برای شما دردسرساز شود.

این محققان معتقدند بهتر است استفاده از این لوازم آرایشی را کم کنید و هنگام پاک کردن این محصولات از اطراف چشمان‌تان از حرکات ضربه‌ای استفاده کرده و از حرکات رفت و برگشت خودداری کنید (یعنی پنبه را محکم روی پوست تان نکشید، بلکه با وارد کردن ضربه های کوچک به پوست، آنها را پاک کنید).

شنبه 29/8/1389 - 11:43
پسندیدم 0
UserName
x