موتور جستجوی چینی رقیب سرسخت گوگل شد
توسط : iran59
مدیر شرکت "بیدو" اعلام کرد موتور جستجوی این شرکت نسبت به هر موتور جستجوی دیگری در جهان بیشترین میزان جستجوهای اینترنتی را به خود اختصاص داده و حتی تعداد کاربران آن از گوگل نیز بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابررایانه چینی ها به صورت رسمی به عنوان پرسرعت ترین و قدرتمندترین ابر رایانه جهان معرفی شد و ابررایانه "تیانهه" چینی ها به این شکل گوی سبقت را از جاگوار ربود. اما ظاهرا چینی ها قصد دارند به زودی تمامی برترین جایگاه های جهان را به خود اختصاص دهند و از این رو حتی با غول جستجوی جهان، موتور جستجوی گوگل نیز درافتاده اند.

"رابین لی" رئیس و مدیر اجرایی شرکت ارائه دهنده خردمات جستجوی اینترنتی "بی دو" اعلام کرد این شرکت نسبت به هر موتور جستجوی دیگر در هر جایی از جهان، بیشترین میزان جستجوهای اینترنتی را انجام می دهد.

با وجود اینکه بیدو یک موتور جستجوی چینی است اما در بازار سهام NASDAQ آمریکا حضور داشته و سهام آن از 40 دلار در ابتدای سال به بیش از 100 دلار رسیده است. لی می گوید زمانی که این شرکت را پایه گذاری می کرده است هرگز تصور نمی کرده بتواند به چنین سودی دست پیدا کند.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، وی همچنین می گوید "بیدو" نسبت به هر موتور جستجوی دیگری در جهان بیشترین میزان جستجو را انجام می دهد و بر اساس تخمینهایی که لی انجام داده، 99 درصد از سهام بازار 420 میلیون کاربر اینترنت چینی را تحت پوشش خود قرار داده که بازار تلفنهای همراه نیز بخشی از آن است.

شنبه 29/8/1389 - 10:34
پسندیدم 0
UserName
x