گزارش هواشناسی برای روزهای آینده
توسط : jadval

گزارش هواشناسی برای روزهای آینده

گزارش هواشناسی برای روزهای آینده

سازمان هواشناسی كشور از بارش شدید باران و احتمال آبگرفتگی در حداقل 7 استان كشور و كاهش تا 8 درجه ای دما در كشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، بر این اساس طی روز چهارشنبه بارش در جنوب استان گلستان، شمال استان سمنان، شرق مازندران و خراسان شمالی از شدت بیشتری برخوردار است و بر این اساس در برخی نقاط مناطق مذكور آبگرفتگی معابر عمومی و بارش برف در ارتفاعات دور از انتظار نیست.

دمای هوا بین چهار تا هشت درجه در استان های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان و خراسان رضوی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه كاهش می یابد.

همچنین در روز پنجشنبه در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب استان كرمان به سبب بارش به نسبت شدید باران، آبگرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود.

نقشه های پیش یابی بیانگر نفوذ سامانه بارش زا از نوار شمالی كشور در سه روز آینده است كه بر این اساس مناطق شمال غرب ، سواحل دریای خزر ، دامنه های البرز، استان های واقع در مركز و بتدریج شمال شرق، شرق تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرد.

بر این اساس در روز چهارشنبه آسمان استان تهران نیمه ابری در ارتفاعات بارش پراكنده گاهی وزش باد خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در این روز به 13 و 21 درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد همچنین در روز پنجشنبه نیز آسمان پایتخت صاف در پاره ای نقاط نیمه ابری همراه با وزش باد خواد بود كه حداقل و حداكثر دما در این روز به 13 و 22 درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.

منبع : isna.ir
پنج شنبه 6/8/1389 - 16:35
پسندیدم 0
UserName