لینوکس راهکاری برای نجات
توسط : ehsanalipour

    مدت هاست که ما ایرانی ها داریم از نسخه های غیر قانونی نرم افزار های مختلف استفاده می کنیم و برای همین الآن باید میلیارد ها دلار جریمه همین استفاده غیر مجازمون را به شرکت های خارجی بدیم .

   برای همینه که ایران حاضر نیست قانون ک\ی رایت رو امضا کنه چون در این صورت باید در آمد سال ها نفت خودش رو به عنوان جریمه به شرکت هایی مثل مایکروسافت و ... پرداخت کنه.

   ام راه های دیگه ای هم هست که هم کم خرج ترند هم بهتر .

   ما اگر بخواهیم از یک سیستم عامل اصل شرکت مایکروسافت یا اپل استفاده کنیم باید حداقل ۳۰۰ هزار تومان \ول خود سیستم عامل را بدیم بقیه برنامه ها هم که بماند.

   اما استفاده از سیستم عامل لینوکس هم کمخرج تره هم خود سیستم عامل لینوکس از ویندوس یا مکینتاش بهتره. چرا؟

  چون این سیستم عامل یک برنامه اپن سورس(Open source) یعنی هر کس می تونه به سورس اون دسترسی \یدا کنه و اونو عوض کنه . و ارتقا بده (و به نام خودش بفروشه).پس وقتی از یک سیستم عامل لینوکس استفاده می کنید در حقیقت این کار یک یا ده یا صد نفر نیست بلکه لینوکس در طی سال ها کار و توسط هزاران نفر (در نتیجه هزاران ایده جدی !) پیشرفت کرده و مسلما از ویندوس یا مکینتاش بهتره  کما این که نتایج هم همینو نشون می ده.

لینوکس از ویندوس و مکینتاش امنیت فوق العاده بیشتری داره برای همین در اکثر کامپیوتر های سرور از این سیستم عامل استفاده می شه.

 لینوکس سر عت بیشتری هم از ویندوز داره .

لینوکس در خیلی از کشور های دنیا سیستم عامل اصلی که اکثر مردم از اون استفاده می کنند.

کار با لینوکس فوق العاده ساده است و امکانات زیادی داره .

اگر در مورد نرم افزار ها نگرانید بدونید که لینوکس نرم افزار های مجانی و پرکاربرد زیادی داره و تقریبا هر نرم افزاری را که در  ویندوز استفاده می کنید بهترش برای لینوکس پیدا می شه. که خیلی راحت می تونید اون ها را دانلود کنید یا بخرید.

نصب لینوکس از ویندوز هم آسونتره! 

... 

متاسفانه در کشور ما باوجود نیاز زیادی که به اون داریم از لینوکس خیلی کم استفاده می شه (شاید چون مردم شناخت کمی نسبت به اون دارند.)

اگر بتونیم با همکاری تبیان و تبیانی ها بخش ها و کتاب هایی مخصوص آموزش لینوکس و لینوکس تهیه کنیم مسلما خیلی بهتر میشه.(گرچه این فقط برای اونایی خوبه کی می خوان استفاده خیلی \یشرفته از لیینوکس کنند شما اگر \نج دقیقه در لینوکس به گردید راحت مثل ویندوز اون را می شناسید)  

اما حالا لینوکس را چه جوری تهیه کنیم ؟ قیمتش چه قدره ؟

لینوکس خیلی ارزونه و قیمتش معمولا کمتر از \نج شیش هزار تومانه !(در حالی که کارایی به مراتب بالا تری از بقیه داره.) شما می تونید لینوکس را از هرمغازه نرم افزار فروشی بخرید . اما ...

یک راه راحت و کم هزینه(یعنی بی هزینه!):شما می تونید CD لینوکس را به صورت مجانی از سایت اوبونتو(www.ubuntu.com)

دریافت کنید کافیه به این آدرس برید :

https://shipit.ubuntu.com

و مراحل کار را دنبال کنید (حتی لازم نیست برای پست پول ورداخت کنید ).

ارسال سی دی از چهار تا شش هفته طول بکشد.(اما نترسید سر کاری نیست حتما بدستتون می رسه)

برای اطلاع از راه های دیگر دریافت کافی است به  www.ubuntu.com برید

 در مورد اوبونتو هم بگم که یکی از بزرگترین شرکت های تولید لینوکسه که چون می خواد استفاده از نرم افزار های اپن سورس رو افزایش بده  لینوکس مجانی به مردم می ده وگرنه کیفیت کارش واقعا عالیه.

                                             از همین الآن شروع کنید (یک گام به سوی جلو)! 

 

 

پنج شنبه 13/3/1389 - 13:41
پسندیدم 0
UserName