هفت اصل بیل گیتس
توسط : roohsavar

هفت اصل بیل گیتس

«بیل گیتس»، رئیس «مایکروسافت» ، در یک سخنرانی در یکی از دبیرستان‌های آمریکا ، خطاب به دانش‌آموزان گفت : «در دبیرستان خیلی چیزها را به دانش‌آموزان نمی‌آموزند» . او هفت اصل مهم را که دانش‌آموزان در دبیرستان فرا نمی‌گیرند ، بیان كرد .

اصول بیل گیتس به این شرح است :

اصل اول : در زندگی ، همه چیز عادلانه نیست ، بهتر است با این حقیقت کنار بیایید .

اصل دوم : دنیا برای عزت نفس شما اهمیتی قایل نیست . در این دنیا از شما انتظار می‌رود که قبل از آن‌که نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید ، کار مثبتی انجام دهید .

اصل سوم : پس از فارغ‌التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام ، کسی به شما رقم فوق‌العاده زیادی پرداخت نخواهد کرد . به همین ترتیب قبل از آن‌که بتوانید به مقام معاون ارشد ، با خودرو مجهز و تلفن همراه برسید ، باید برای مقام و مزایایش زحمت بکشید .

اصل چهارم : اگر فکر می‌کنید ، آموزگارتان سختگیر است ، سخت در اشتباه هستید . پس از استخدام شدن متوجه خواهید شد که رئیس شما خیلی سختگیرتر از آموزگارتان است ، چون امنیت شغلی آموزگارتان را ندارد .

اصل پنجم : آشپزی در رستوران‌ها با غرور و شأن شما تضاد ندارد . پدر بزرگ‌های ما برای این کار اصطلاح دیگری داشتند ، از نظر آنها این کار «یک فرصت» بود .

اصل ششم : اگر در کارتان موفق نیستید، والدین خود را ملامت نکنید ، از نالیدن دست بکشید و از اشتباهات خود درس بگیرید .

اصل هفتم : قبل از آنکه شما متولد بشوید ، والدین شما هم جوانان پرشوری بودند و به قدری که اکنون به نظر شما می‌رسد ، ملال‌آور نبودند .

جمعه 14/12/1388 - 0:30
پسندیدم 0
UserName