دزد به دزد زد
توسط : regnant2020
صاحب یك مغازه در جنوب غرب تهران صبح هنگام باز كردن مغازه فروش لوازم یدكی خود، متوجه شد سارقان نیمه شب با تخریب قفل ورودی مغازه به اموال او دستبرد زده و حتی خودروی او را كه در بیرون از محل متوقف شده بود، با استفاده از سوئیچ به سرقت برده و متواری شده‌اند.

با شكایت مرد مالباخته و تشكیل پرونده‌ای در این ارتباط در كلانتری 119 مهرآباد، هنگام تحقیقات محلی یكی از ساكنان محل با مراجعه به ماموران گفت، نیمه شب فرد مشكوكی را كه اطراف مغازه مرد مالباخته پرسه می‌زده، مشاهده كرده است.

 

سرنخ

در پی این اظهارات، ماموران با بررسی مشخصات ارائه شده از سوی مرد همسایه، سرنخ‌های لازم را در این ارتباط به دست آورده و ردپای یك سارق معتاد سابقه‌دار به نام غلامرضا، 31 ساله را در این سرقت شناسایی و وی را دستگیر كردند.

با تحقیق از متهم در واحد تجسس كلانتری و دستور قضایی از سوی بازپرس یوسف وند در شعبه 10 دادسرای ناحیه 10 تهران، متهم با اعتراف به سرقت از مغازه شاكی، 3 همدست خود به نام‌های یوسف (37 ساله)‌، یعقوب (45 ساله)‌ و وحید (45 ساله)‌ را معرفی كرد كه این سه متهم نیز دستگیر شدند و پرونده برای ادامه تحقیقات به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارسال شد.

در تحقیق بعدی از متهمان مشخص شد از 4 متهم دستگیر شده 2 نفر سارق‌اند و 2 متهم دیگر نیز خریدار اموال مسروقه (مالخر)‌ هستند كه در بازرسی از مغازه 2 خریدار اموال مسروقه، مقادیری از لوازم مسروقه كشف و ضبط شد.

باند سرقت

با به دست آمدن اموال مسروقه ، متهمان4 سارق دیگر را نیز به پلیس معرفی كردند و این سارقان هم از سوی ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی دستگیر شدند و مشخص شد سركرده این باند یك سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار به نام اصغر است كه پس از اطلاع از دستگیری همدستان خود، متواری شده است.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران در ارتباط با پیگیری‌های بعدی پلیس آگاهی گفت: ماموران پایگاه پس از شناسایی محل سكونت سركرده باند، آنجا را در ساعات پایانی شب به محاصره خود درآورده و با همكاری ماموران تجسس كلانتری، متهم را كه با مشاهده پلیس قصد فرار از بام خانه را داشت، دستگیر كردند. با دستگیری سركرده باند و اعتراف سارقان به سرقت 10 مغازه در چند ماه اخیر، مالباختگان نیز شناسایی شدند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران، 9 متهم دستگیر شده كه 2 نفر از آنها خریدار اموال مسروقه هستند همگی به مواد مخدر اعتیاد دارند و آنها گاهی اوقات نیز از یكدیگر سرقت كرده‌اند. با جمع‌بندی اعترافات متهمان، شهروندانی كه امسال از مغازه یا منازل آنها در محدوده جنوب غرب تهران سرقت شده است می‌توانند برای پیگیری شكایت‌های خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی مراجعه كنند.
يکشنبه 27/10/1388 - 16:17
پسندیدم 0
UserName