راز قتل ندا آقاسلطان + فیلم
توسط : regnant2020
پس از آنكه چند سایت خبری مدعی شدند فیلم مستند "راز قتل ندا آقا سلطان " از رسانه ملی پخش شده و برمبنای آن مدعی وجود "گاف " در آن شدند؛ پایگاه اینترنتی رسمی میرحسین موسوی نیز این اشتباه را تكرار كرد و در ادامه آرش حجازی، قاتل ندا آقاسلطان نیز در گفت‌وگو با رادیو "اروپای آزاد ـ رادیو آزادی " مرتكب این اشتباه شد.
قاتل ندا آقا سلطان با "بی‌شرمانه " توصیف كردن ادعای صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران درباره نحوه كشته‌ شدن این دختر جوان ایرانی، اظهار داشت، مرگ ندا به خاری در چشمان دولت ایران تبدیل شده است و از این رو جمهوری اسلامی تلاش می‌كند، نیروهای امنیتی را در این ماجرا بی‌گناه جلوه دهد.
برپایه این خبر درحالی رسانه‌های افراطی و آرش حجازی تاكید دارند كه چند روز پیش تلویزیون جمهوری اسلامی اقدام به پخش "فیلم مستندی " درباره مرگ ندا آقا سلطان كرده كه اساساً چنین مستندی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر نشده است.
رادیو اروپای آزاد ـ رادیو آزادی در این باره اعلام كرد؛ "چند روز پیش تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی اقدام به پخش "فیلم مستندی " در باره مرگ ندا آقا سلطان كرد كه در آن با "سناریو دانستن ماجرای مرگ ندا " از جمله ادعا شده است، خونی كه از صورت ندا جاری شده است، خون خود وی نبوده بلكه از یك بطری ریخته شده است. "
این رسوایی رسانه‌های غربی درحالی صورت می‌گیرد كه پیش از این، سایت اینترنتی "كلمه " در مطلبی كه با عنوان "مستند گاف باران در گم كردن رد قاتل ندا " منتشر كرد، مدعی شد كه این فیلم در سیمای ملی پخش و حتی با واكنش‌های مختلفی از سوی اهالی فن و متخصصان این حوزه نیز رو‌برو شده است.
سایت اینترنتی وابسته به مهندس موسوی در ادامه به انتشار نظرات یك فرد ناشناس كه آن را "یكی از كارگردانان مستندساز صداوسیما " نامیده پرداخت.
در بخشی از اظهارات این فرد ناشناس آمده است: "مستندسازی اصول مشخصی دارد، شما یا باید روایت كنید یا به تصویر بكشید! مستند محض با مستند گزارشی تفاوت زیادی دارد و هر بیننده عادی تلویزیونی متوجه جنس آن می شود. جنس مستند محض طوری است كه شاید تا سالها نتوان در مورد كیفیت آن اظهارنظر كرد و كسی كه به مطلق گویی در این زمینه می پردازد به دلیل سطح سواد اندك در این حوزه است.
این كارشناس ناشناس همچنین سازنده این مستند را "كلیپ ساز موبایلی " نامیده و می افزاید: "از سوی دیگر یكی از نكات مهمی كه در یك مستند مورد توجه می گیرد، هماهنگی بین كلام نریتور و تصاویر می باشد، بر این اساس سعی می شود نگارش متن مستند گزارشی پس از ضبط روی میز قرار گرفته و برای آن انتخاب تصویر شود، اما در این اثر ابتدا تصاویر یا بهتر بگوییم تصورات و توهمات تصویری كنار هم قرار گرفته و بعد نریشن خوانده شده و دست آخر مجبور شده اند زمان های مكث نریشن را به خاطر كمبود زمان حذف كنند، برای همین جملات در میانه این مستند به دنبال هم و چسبیده به گوش می‌رسد. "
البته این كارشناس ناشناس در ادامه انتقادات "فنی " خود، به این مسئله اشاره نكرد كه كدام بخش فیلم راز قتل ندا آقا سلطان غیرواقعی است و همچنان تا پایان اظهارات خود به بیان ضعف‌های فنی این فیلم پرداخته است.
گفتنی است پیش از این آرش حجازی، قاتل ندا آقاسلطان،‌ مدعی شده بود، مردم قاتل ندا آقاسلطان را دستگیر كرده و كارت شناسایی‌اش را نیز گرفته و سپس رهایش كرده‌اند!
همچنین اوایل آذرماه گروهی از "دانشجویان " همزمان با برگزاری تظاهراتی در مقابل سفارت انگلیس در تهران، با اجرای نمایشی به "بازسازی صحنه قتل مشكوك ندا آقاسلطان " پرداختند.
فیلم مستند راز قتل ندا آقا سلطان برخلاف شایعاتی كه در برخی از رسانه‌ها درخصوص زمان پخش آن از سیما منتشر شده، تاكنون در سیمای جمهوری اسلامی پخش نشده است.

دانلود مستند راز قتل ندا آقاسلطان
شنبه 26/10/1388 - 9:2
پسندیدم 0
UserName