آقاتهرانی: پیشنهاد حکمیت به معنای عدم درک درست از ولایت است
توسط : regnant2020

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه قضایی نباید در برخورد با اغتشاشگران استثنا قائل شود، تصریح کرد: اینکه برخی برای بستگان خود مصونیت قضایی قائل شوند با روح اسلام سازگار نیست.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقا تهرانی در گفت و گو با ایرنا همچنین تاکید کرد: کسانی که بی خردانه بستر اغتشاشات را فراهم کردند باید پاسخگوی عواض نامطلوب بی حرمتی ها به مقدسات، ملت و نظام باشند.

آقاتهرانی در این گفت و گو با اشاره به بیانیه ها و نامه نگاری های اخیر ، تاکید کرد: پیشنهاد حکمیت به معنای عدم درک درست از ولایت است.

مشروح این گفت و گو را در پی می خوانید.

** رکن اصلی نظام بر پایه ولایت فقیه استوار است
حجت الاسلام و المسلیمن آقاتهرانی در این گفت و گو با بیان این که رکن رکین نظام جمهوری اسلامی ایران بر ولایت فقیه استوار است تصریح کرد: ولایت فقیه و اصل دینی بودن آن به توحید باز می گردد و تحقق حاکمیت خداوند متعال، در گرو امامت و ولایت ؛ و در دوران غیبت، با ولایت فقیه می باشد.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رسالت حاکمیت خداوند متعال بر روی زمین در زمان پیامبر اکرم (ص) با ایشان بوده و در زمان امام عصر (عج) با خود حضرت و همچنین در دوران غیبت امام زمان (عج) و در غیبت خاص (صغری) نوّاب خاصی مانند حسین بن روح نوبختی (ره) و علی بن محمدسمری (رض) تا مدتی خاص، این حاکمیت را بر عهده داشته و بعد از آن، این امر با ولایت فقیه که ولایتی عام است محقق خواهد شد.
وی با بیان این که ضرورت وجود ولایت فقیه برگرفته از آیات قرآن و عقل و روایات اهل بیت (ع) است، گفت: از لحاظ عقلی وجود یک ولی امر در جامعه قابل اثبات است و از لحاظ روایی نیز امام صادق (ع) و حضرت امام عصر (عج) در خصوص این مهم، احادیث و روایات گوناگونی دارند. برخی از آن روایات و ادله را می توان در کتاب شریف ولایت فقیه، امام راحل دید.

**سران فتنه در عمل تابع ولایت فقیه نیستند
وی با اشاره به حوادث پس از انتخابات اظهار داشت: بنده تصور می کردم این آقایان فصل الخطاب نظام را ولایت می دانند ولی در عمل این طور ثابت نکردند. باید قبول کرد که گاهی مواقع در یک انتخابات چندین نفر کاندیدا می شوند و در پایان یک نفر پیروز خواهد شد، در همه جای دنیا هم به همین شکل است ولی آیا درست است که هنگام شکست در اصل آراء تردید کنیم، و همه اصول را زیر پا بگذاریم؟
حجت الاسلام و المسلمین آقاتهرانی تاکید کرد: هنگامی که ولی فقیه پرونده موضوعی را با اعلام رجوع به قانون، می بندند دیگر همه باید بر آن توافق داشته و مطابق آن عمل کنیم. باید توجه داشت که اعتقاد به ولایت فقیه، اعتماد به ایشان و تبعیت از فرمایشاتشان رمز وحدت نظام اسلامی است. امروزه اگر به عملکرد برخی جوانان نقدی باشد، پیش از آن به بزرگترها و خواص این نقد وارد است. همه ما باید گوش به فرمان مقام ولایت فقیه باشیم. نه این که بیانات آن عزیز را جدّی نگرفته و با تفسیر به رأی کردن و توجیهات نابخردانه، آنها را مورد بی توجّهی قرار دهیم.

** درک سیاسی عوام به مراتب ازخواص عالی تر است
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد برخی خواص که خود را یار امام (ره) می دانند، اظهار داشت: خواص باید یک سر و گردن از بقیه افراد جامعه بالاتر باشند ولی واقعیّت این است که درک سیاسی عوام مردم به مراتب از خواص عالی تر و کامل تر است. این آقایان اگر همان روز اول با این مسأله عاقلانه برخورد کرده بودند، این اندازه ریزش مردمی نداشتند. اشتباه در خط مشی و مرام، باعث شده که تنها بیگانگان به رفتار و گفتار این آقایان دلخوش داشته اند. چرا باید این گونه باشد که یک اختلاف داخلی بر سر آراء، بستری برای براندازی نظام گردد؟ آیا این تدبیرِ در کار است یا جهالت و نادانی؟

**برخی صحابه نیز یار پیامبر بودند ولی ....
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد :در مورد یار امام بودن نیز حرفی نیست، بی شک برخی از آقایان امام را درک کرده و دورانی در خدمت نظام بوده اند، چنان که این حرف در صدر اسلام هم مطرح بود که برخی را صحابی نامیدند و بر آن امتیاز قائل شدند، مگر برخی از صحابه به خاطر علاقه به دنیا، پول، مقام و شهرت، مقابل امام معصوم (ع) نایستادند ؛ حال بگوئیم چون در کنار پیامبر خدا بوده اند و در مواردی مورد تعریف رسول الله هم واقع شدند پس برای همیشه، همه کارها و رفتار آنها تضمین وموردتأیید بوده و نباید پاسخگوی گفته نوشته و رفتار خود باشند؟
وی افزود:امّا امروزه به لطف خداوند متعال مردم از درک و شعور بالایی برخوردارند که همراهی چند روزه با انقلاب را برای اشخاص و شخصیّت ها کافی نمی دانند و شخصیت ها را به معیار و میزان شناسائی می کنند. به فرموده امام راحل مردم متوجه اند که: "ملاک حال فعلی افراد است." نه سوابق با تغییر موضع در این زمان.

**انحراف برخی خواص زمان امام حسین (ع) دلیل شهادت ایشان بود
حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی با اشاره به واقعه عاشورا اظهار داشت: اگر مردم دوران گذشته اسلام هم مانند زمان ما بصیرت داشتند نه امام علی (ع) تنها می ماند و نه حادثه کربلا پیش می آمد، و به خاطر عدم آگاهی مردم آن روز و انحراف خواصّ و فتوای عالمانی ناپاک و دنیا طلبانی چون ابن زیاد و ابن سعد، خون سید الشهدا (علیه السلام) مباح دانسته نمی شد، و در آن فضای ابهام آلود شریح قاضی ها، نمی توانستند از بی بصیرتی مردم سوء استفاده کنند و یزید به اهداف شوم خود نائل نمی آمد، که حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) به شهادت رسد و آن همه جنایات به بار آید.

**مردم از خواص پیشی گرفته و آنها را تنها گذاشته اند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد:در دوران اهل بیت (علیهم السلام) خواص تحت تأثیر مظاهر دنیا گاه وارد خطی انحرافی از ولایت می شدند، پس از آن جمعیتی نیز همراه آنها می شد. نمونه های آن، داستان صلح تحمیلی بر امام حسن مجتبی (ع) و یا شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است. پس از گذشت قرنها، و با ظهور انقلاب اسلامی، این مردم دیگر آن قشر مردمان نیستند که با به خطا افتادن خواص، آنها به اشتباه افتند و به لطف الهی و زحمت های فراوانی که حضرت امام، مقام رهبری، علماء و دانشمندان کشیده اند، دیگر هر صدا و فریادی را پاسخ نخواهند داد و برآیند این بصیرت جمعی است که آنها را در خط ولایت قرار داده است. بی شک اگر خواص دعوت به بی راهه کنند مردم آنها را تنها خواهند گذاشت ، البته در راستای روشن گری بیشتر باید تلاش کرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: بنده مدتی در خارج از کشور زندگی کرده ام و بر این باورم که یک شخص باسواد و یا استاد دانشگاه به اندازه یک بی سواد و یا یک مغازه دار سر کوچه ما، از مسائل جامعه بخصوص مسائل سیاسی اطلاع ندارد. در آمریکا بسیاری از مردم اصلا از کشورهای دیگر شناختی ندارند و از آن ها چیزی نمی دانند. به این گونه مردم دور از حقایق، چگونه می توان امید بست که روزی بتواند بر امپریالیزم تسلط یابد و یا بتواند حقوق از دست رفته اش را استیفا کند. در حالی که هنوز بخشی از مالیات های دریافتی از مردم آمریکا به خزائن صهیونیست ها واریز می شود.

** حق مصونیت قائل شدن برای بستگان خود با روح اسلام سازگاری ندارد
حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی با بیان این که مقام معظم رهبری در سخنان خود همیشه بر قانون مداری تأکید داشته اند تصریح کرد: ویژه خواری بیماری بدی است که از حبّ نفس ناشی شده، اگر نفس سرکش را تربیت نکنیم خود مدار خواهد شد، به گونه ای که خود پسند شده، بستگان و فرزندان، و مقام و منصب خود را بی دریغ حمایت می کند. اینکه برخی برای خود و یا بستگان، و هم حزبی خود مصونیّت قضائی قائل شوند با روح اسلام سازگاری ندارد، گرچه خود را مسلمان بدانند. از دیدگاه اسلام، فرقی بین آقا، آقازاده و مردم عادی وجود ندارد. مع الأسف، بیماری ویژه خواری، رشوه خواری و خواص پنداری، بیماری شایع برخی از مسئولین بی تقوا است که باید از آن بیزاری جست و همه مسلمانان را یکسان نگریست.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا نامزد شکست خورده در انتخابات، اغتشاشگران و هتاکان عاشورا را انسان های خداجو نامیده است، خاطر نشان کرد: شاید عاشورا، خدا و مردم نزد این افراد معنای دیگری داشته باشد، بنده درک نمی کنم که چگونه گوینده این حرف ها ادعای خود را به اثبات می کند. در هر حال، بر اساس شواهد به دست آمده، امیدوارم مسئولین قوه قضائیه با قاطعیّت به قانون عمل کند.

** ماهیت اعتراضات و آشوب ها، برای همگان روشن است
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر درک درست از اعتراض گفت: روزهای اول بحثی به بهانه انتخابات مطرح شد. ولی پس از گذشت ماه ها همگان می دانند که این دیگر یک مسئله انتخاباتی و اختلاف جزئی نیست، و بی حرمتی به مقدسات و زد و خوردهای نامعقول برخاسته از افرادی است که دارای اشکالات مبنایی سیاسی می باشند. این آقایان باید بدانند که نادانی آنها بستری را برای گروهی اندک در کشور فراهم ساخته که آنها با اصل نظام مشکل دارند. ناگفته نماند که تمام کسانی که بی خردانه بستر این کار را فراهم ساخته اند باید پاسخ گوی عوارض نامطلوب این بی حرمتی ها به مقدسات، ملّت و نظام باشند.

** با توجه به رشد فکری ملت ایران، قانون مندانه عمل شود
وی با اشاره به برگزاری انتخابات مختلف در کشور تصریح کرد: دراین انتخاباتی که تا به حال داشته ایم کاملا مشخص است که مردم نسبت به آینده نظام حساس هستند و از این رو می بینیم که در موقع انتخابات مردم با چه اشتیاق زاید الوصفی برای شناخت اصلح تلاش می کنند تا بتوانند اطلاعات مناسب را درباره نامزدها، به دست آورند و بهترین را منتخب خود قرار دهند.

**سکوت در مسائل سیاسی و اجتماعی شایسته نیست
او با بیان این که در گذشته روحانی که وارد عالم سیاست می شد از نظر مردم عادل نبود، گفت: در گذشته روحانی ای، مورد پسند مردم بود و او را عادل و با تقوا می دانستند که سر خود را پایین بیندازد و وارد عالم سیاست نشود ولی به محض این که به عرصه سیاست پا می گذاشت دیگر از جرگه عادلان خارج شده و نماز خواندن را پشت سر وی جایز نمی دانستند. با حضور انقلاب در عرصه های گوناگون در حال حاضر جامعه زنده و پویای ما از تمامی مردم توقع دارد که همه با بصیرت از مسائل روز آگاهی داشته و فعالانه وارد صحنه شوند چرا که سیاست هم جزئی از دین مبین اسلام است. از این رو سکوت در مسائل اجتماعی، سیاسی شایسته نیست.
آقا تهرانی افزود: با توجه به این شرایط در حال حاضر دیگر جای تساهل و تسامح در قانونمند عمل کردن باقی نمانده است. اولیاء اسلام و مردم شریف، از مسؤلین اطلاعات و قضائی کشور قاطعیت و به موقع عمل کردن را خواستارند. مگر نمی دانیم پاداش و تنبیه باید به سرعت به انجام رسد تا که موجب تنبه و بیداری دیگران گردد. امیدوارم نارسائی هایی که در اجرای احکام الهی در قوه قضائیه دیده می شود تحت تأثیر فشار دشمنان خارجی و داخلی قرار نگرفته و بتوانند این قوّه را به روزتر و بیش از پیش مورد اعتماد مردم قرار دهند.

** احکام مفسد، افساد، باغی، محارب، یاغی، سابّ النبی (ص)، جاهل، قاصر و مقصر برای همه روشن است
رئیس مجمع نمایندگان تهران در مورد رسیدگی به پرونده فتنه گران، خاطرنشان کرد: انتظار از قوه قضائیه و به ویژه از ریاست محترم آن جناب آیت الله آملی که تازه نفس به میدان و عرصه وارد شده اند این است که این قوه را آن گونه که شایسته جامعه اسلامی است سامان دهند و در قانون مداری و اجرای احکام الهی صلابت نشان دهند. احکام اسلام درباره مفسد، افساد، باغی، محارب، یاغی، سابّ النبی (صلی الله علیه و آله)، جاهل، قاصر، مقصر و... همه روشن و بی ابهام بیان شده و نباید قوه قضائیه تنها به گفتن بسنده کند، بلکه باید به موقع و درست عمل کند تا که عدالت در خارج خود را نشان دهد.
وی ادامه داد:امیدوارم در شناخت سران فتنه، اِعمال مجازات، و خسارات وارد شده به مردم، دولت و اموال عمومی، مراکز علمی و دانشگاهی بر مبنای مرّ اسلام عمل شده و هیچ کوتاهی نشود. نسبت به اغتشاشگران هیچ استثنایی قائل نشده و بستگی و وابستگی ها دخالت داده نشود. بنده احساس می کنم دیگر تعلّل بیش از این، از این قوّه، زیبنده نظام اسلامی نخواهد بود، این درخواست مردم انقلابی ما است که فتنه انگیزان و فتنه گران به راستی شناسائی شده و مورد مؤاخذه قرار گیرند.
حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی در پاسخ از کمک خواستن از مردم برای شناسائی چهره مجرمین افزود: کمک خواستن از مردم برای شناسایی چهره اغشاشگر و یا مجرمین امری پسندیده است به شرطی که این طلب همکاری و ابلاغ مسئولین نظام، خود وسیله ای برای فرار از مسئولیت قرار نگیرد.

**دشمنان قسم خورده ایران، در دروغ سازی و دروغ گفتن رتبه اول را دارند
وی با اشاره به راهپیمایی باشکوه مردم در حمایت از ولی فقیه اظهار داشت: بحث ولایت فقیه نزد مردم ما امری شناخته شده و جدّی است. اگر افرادی خود در راهپیمائی 9/10/ 88 شرکت نکرده و دچار توهّم و شک شده اند، می توانند به تصاویر راهپیمایی ها نگاهی بیندازند، توجه به سخنان غربی ها در این زمینه بی اساس است زیرا آن ها دشمنان قسم خورده ایران اسلامی اند. در راهپیمایی9 دی، به اعتراف بسیاری، حضور مردم از 22 بهمن با شکوه تر بود. ولی رسانه های غربی تازه گفتند که به مردم ساندویچ می دادند و این مردم برای شکم حضور یافتند! روشن است که این نابخردان خارج از کشور نه عاشورا را می شناسند نه حضرت امام حسین (علیه السلام) را و نه علاقه به مقام ولایت را می دانند و نه مردم ما را می شناسند.
وی با بیان این که مردم در حال حاضر شیرینی حضور ولایت فقیه در زندگی شان را به صورت عملیاتی احساس می کنند اظهار داشت: حضور ولایت فقیه به اندازه ای جدی است که اگر امام (ره) در آن زمان نبود بعد از فردای حمله عراق به ایران، صدام در تهران ناهار می خورد. وجود مبارک امام، ملّت را بسیج کردند. نه ارتش آن روز را یارای مقاومت بود و نه دولتمردانی چون بنی صدر بیچاره می توانست دشمن را لب مرز ها زمین گیر کند.
حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی خاطر نشان کرد: ای کاش همه ما درک ارزش های انقلاب و مردمی بودن آن را می داشتیم، و قدری به خدا و قیامت می اندیشیدیم. این نظام ثمره و خون بهای شهدای بزرگواری است که ناظر بر گفتار، نوشتار و رفتار ما هستند. چرا انسان همه چیز خود را فدای هواهای نفسانی خود و یا دیگران کند، در حالی که خود می داند بیگانگان را نباید شاد کرد، چرا که آن ها هرگز به خیر ما و نظام ما نمی اندیشند.

**این آقایان به خاطر یک دستمال قیصریه ای را به آتش کشیدند
وی اظهار داشت: بنده به عنوان کسی که تا حدودی با مسائل روز آشنائی دارد فکر نمی کردم روزی برسد که این آقایان به خاطر یک دستمال قیصریه ای را به آتش بکشند. البته همیشه این دغدغه ذهنی را داشته ام که کسانی که در مبانی فکری به التقاط روی آورده اند و مشکل پیدا کرده اند عاقبت در برخورد با فتنه ها و امتحانات الهی، اگر امروز نه، فردا در خطّ انحراف خواهند افتاد. خداوند عاقبت همه ما را به خیر کند!
وی درباره سوء استفاده از رنگ و نمادهای مقدس مذهبی اظهار داشت: کمونیست ها نیز در گذشته شعاریی مبنی بر "مذهب علیه مذهب" داشتند، آنها که نمی توانستند بگویند "اصول دیالکتیک" ما "ماتریالیستی" است، و یا اینها که نمی توانند بگویند مبانی فکری ما "سکولار" است. بنابر این، روز های گذشته، راه رسیدن به اهداف خود را در طرح شعارهای مردم پسندی چون کارگر، کشاورز من فدائیم! می دیدند و با در هم آمیختن حق و باطل، قصد رسیدن به اهداف خود را داشتند. و امروزه نیز رنگ و نمادهای خاص، ابزار دست برخی شده که بنده دلیل معقولی بر آن جز آن چه عرض شد نمی یابم.

** طرح حکمیت به معنای عدم درک درست از ولایت است
حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی در خصوص بیانیه ها و نامه های اخیر نیز گفت: برخی پی در پی بیانیه داده و جوانان را به خیابان می کشند. برخی دیگر چندی پیش برای حلّ مناقشه، طرح و بحث حکمیت را مطرح کردند. شکّی ندارم که طرح این گونه پیشنهادها گرچه خیر خواهانه باشد ولی بر گرفته از عدم درک درست معنای ولایت و ولایت پذیری است. باید از این افراد پرسید مگر نظام اسلامی فصل الخطاب ندارد؟ اگر اهل صفین علی بن ابی طالب (ع) را ولی خدا می دانست کی به عمروعاص و ابوموسی اشعری تن می داد و دل خوش می کرد؟
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود:در کلام خداوند متعال آمده که: «وَ مَا کَانَ لِمُؤْمِنٍ وَ لَا مُؤْمِنَةٍ إِذَا قَضَى اللَّهُ وَ رَسُولُهُ أَمْرًا أَن یَکُونَ لَهُمُ الْخِیَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ» (احزاب، 36) به هیچ زن و مرد مؤمنی این اختیار داده نشده که وقتی خدا و رسول او امری را تمام کرد، در آن مسئله جای اختیار برای دیگران قائل باشد. شکی نیست، که خدا و رسولش فصل الخطاب و فصل القضاء خواهند بود، و در دوران غیبت فصل الخطاب و فصل القضاء مقام ولایت فقیه است. معنای فصل الخطاب و فصل القضاء نیز روشن است، که وقتی مقام ولایت به نتیجه ای رسید دیگر همه باید در پذیرفتن نظر آخرین او توافق کنیم و از نظر خویش صرف نظر نمائیم.

** مقام معظم رهبری تکلیف را روشن کردند دیگر ارائه راهکا رمعنا ندارد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص نامه نگاری به رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز گفت: مقام رهبری قبل از این که حرف آخر را بزنند در بسیاری از موارد با افراد شور و مشورت می کنند و در تمامی حوزه های تخصصی، مشاورین متخصّصی دارند، ولی زمانی که پرونده جریانی را می بندند، دیگر جای گفتم و گفتی نیست. بنابراین، اگر افراد به ولایت فقیه معتقدند و بیان ایشان را فصل الخطاب می دانند، دیگر جایی برای ارائه راهکار و حرف و حدیث باقی نمی ماند. باید بیش از این که به شعارها اکتفا کنیم، تبعیت از ولایت فقیه را در عمل نشان دهیم.

**دلیل رسانه ای کردن این نامه ها چیست ؟
وی ادامه داد: اگر بازهم کسی از باب "و شاوِرهُم فی الأمر" مطلب و پیشنهادی داشته و یا نیاز به توضیح می بیند، به لطف الهی درب دفتر و منزل مقام رهبری، به روی همگان باز است و افرادی مانند این آقایان، راحت تر از دیگران می توانند نامه خود را خدمت آقا تقدیم کنند. پس دلیل رسانه ای کردن این نامه ها و نوشته ها چیست؟

**ادعای محبت با تبعیّت تنظیم می شود
آقاتهرانی در خصوص ادعای برخی مبنی بر دوستی با مقام معظم رهبری و ارائه راهکار به ایشان تصریح کرد: تنها دوستی با رهبری کافی نیست، مهم این است که ولایت فقیه و جایگاه آن برای ما روشن باشد. مردم ادعای محبت به حضرت آقا را با تبعیّت تنظیم می کنند. «قُل إن کُنتُم تُحِبُّونَ اللهَ فاتّبعُونی یُحبِبکُمُ الله» (آل عمران31) پیامبر بگو: اگرشما ادعای محبت خداوند می کنید، پس از من (رسول خدا) تبعیت کنید، تا خداوند شما را دوست بدارد. این حضرات بدانند! زمانی که بعد از بیان فصل الخطاب ولیّ فقیه، سخن می گویند، این معنای تبعیّت از ولایت را نخواهد داشت. خدا کند ولایت فقیه را با ولایت طاغوت سودا نکرده باشیم.

**کودتای مخملی زیر نظر شیطان بزرگ در ایران پیگیری می شود
وی در مورد شائبه راه اندازی کودتای مخملی در ایران و عقبه آن تصریح کرد: کودتای مخملی از خارج از کشور و زیر نظرشیطان بزرگ انجام می شود. شیطانی که از قهر و غضب خود "30 سال زنجیر جویده" مگر آرام می گیرد. پیش از این افرادی را غرب برای چنین روز هایی تربیت کرده و به آنها امیدها بسته است. سؤال این جاست بودجه مصوّب آمریکا برای براندازی نظام اسلامی، کجا خرج می شود؟ مگر خبر ندارید که مجلسین آمریکا (سنا و نمایندگان) در سال 2008 میلادی بیش از 20 قطعنامه، طرح و لایحه، و در سال 2009، نیز بیش از 65 قطعنامه، طرح و لایحه بر علیه ایران صادر کرده اند؟
حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی در پایان تصریح کرد:امیدوارم که دشمن هرگز نتواند از ساده دلی و پاک طینتی جوانان وطن سوء استفاده کنند و همیشه شاهد هشیاری جوانان، بیداری و بصیرت خواص و عوام باشیم تا که ذلّت بیش از پیش سران استکبار را ببینیم، و همه در رکاب حضرت ولی عصر (عج) فداکاری کنیم.

شنبه 26/10/1388 - 8:59
پسندیدم 0
UserName