رئیس جمهور: بعضی‌ها حاضر شدند دست در دست بیگانه بدهند
توسط : regnant2020

دکتر محمود احمدی نژاد با حضور در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) شهر اهواز و در جمع مردم شهید پرور استان خوزستان تاکید کرد: خوزستان سرزمین شکست منحرفان و منافقان و یادآور خاطرات عزت آفرین ملت در مقابله با همه ستمگران عالم است.

وی ادامه داد: مردم خوزستان با صبر و ایستادگی و فداکاری در تاریخ ملت ایران جاودانه اند و خواهند ماند ،شمیم دوستی ، مجاهدت و فداکاری ،عزت و سرافرازی از وجب وجب خاک زرخیز خوزستان به مشام می رسد و ایمان و هوشمندی ، صلح و ایستادگی و دفاع از ارزش های الهی و مظلومان و مقابله با ظالمان و همچنین ولایت مداری خمیر مایه مردم خوزستان است.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با سلام و درود فرستادن بر بزرگان ،فقیهان ،ادیبان ،علما ،جانبازان و ایثارگران خوزستان تصریح کرد: سلام خدا بر شهیدان ،جانبازان و ایثارگران ،عشایر عرب ،لر و بختیاری این استان و سلام خدا بر دستان پربرکت کشاورزان ،دامداران ،کارگران ،کسبه و صنعتگران عزیز خوزستان و بر معلمان و اساتید و دانشجویان و دانش آموزان و همچنین سلام خدا بر جوانان خوزستان و دختران عفیف و پاکدامن و پسران شجاع و باغیرت این استان.

وی با اشاره به این که مردم خوزستان همواره در طول تاریخ در جبهه خیر و نیکی سرافراز بودند گفت: کشاورزان ،کارگران و مردم خوزستان همواره در خدمت همه ملت ایران و پیشرفت کشور بوده اند و همواره در جبهه ای دیگر در راه مبارزه با دشمنان ،استعمارگران ،منافقین و منحرفین بوده و حضور یکپارچه خود را در تمامی عرصه ها و دفاع از استقلال کشور نشان دادند که مردم این استان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دفاع از دستاوردهای انقلاب حضوری فعال و سرنوشت ساز و افتخار آمیز داشته اند.

احمدی نژاد با تاکید بر این که خوزستان نماد بالندگی و زنده بودن ملت ایران است اظهار داشت: ماه محرم و مکتب حسینی است و خوزستان نیز پرچم برافراشته پیروان حسینی در طول تاریخ است باید توجه داشت که کربلا و عاشورا یک مکتب کامل و تجلی توحید و عشق و راه سعادت و نجات زندگی و مایه سرافرازی زندگی دنیوی و ابدی است.

مردم سلحشور خوزستان حسینی اند و تا ابد حسینی خواهند ماند

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که اوج یک خانواده متعالی در جامعه ،دینداری ،عدالت طلبی ،عشق ، فداکاری ، مقاومت ،مبارزه با ظالمین ،دفاع از حق در کربلا و عاشورا متجلی است ، تصریح کرد: خدای بزرگ را سپاسگزاریم که ملت ایران و پیشاپیش ملت ایران مردم سلحشور خوزستان حسینی اند و تا ابد حسینی خواهند ماند.

وی با اشاره به سالروز حماسه غزه گفت :چرا رژیم صهیونیستی در منطقه ما تاسیس شد؟ چرا دائما جنگ و تجاوز توسط این رژیم اتفاق می افتد؟ چرا عراق ،افغانستان و پاکستان را اشغال کرد؟ امروز چرا نغمه های فتنه و آتش جنگ از یمن برخواسته است؟ در هر کدام از این مناطق رد پای استعمار و استکبار و دولت آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی مشاهده می شود، پاسخ این سوالات روشن است دشمنان بشریت یعنی مستکبران از دیرباز به دنبال سلطه بر منطقه خاورمیانه بوده اند.

احمدی نژاد ادامه داد: خاورمیانه 3 ویژگی مهم دارد؛ اول این که خاورمیانه همواره مرکز تمدن فرهنگ ،اندیشه بوده است و پیامبران الهی در خاورمیانه مبعوث شده اند و اینجا کانون فرهنگ تمدن و اندیشه و اخلاق است.

وی ویژگی دوم خاورمیانه را تمرکز انرژی دنیا در این منطقه دانست و تصریح کرد: هر فردی که بخواهد به جریان انرژی دنیا مسلط شود باید بر خاورمیانه تسلط یابد و سومین ویژگی این منطقه چهارراه ارتباطی است و هر کشوری که بخواهد در مدیریت جهان نقش تعیین کننده داشته باشد باید در خاورمیانه حضور موثری داشته باشد.

ادعای مبارزه با سلاح هسته ای، دروغ و فریبی بزرگ است

رییس جمهور کشورمان با تاکید بر این که دولت های غربی صدها سال است که به دنبال تسلط بر خاورمیانه هستند خاطر نشان کرد: تمام تلاش آنها برای تسلط خاورمیانه بوده است و امروز که می بینند نمی توانند با جریان منحرف و دروغ و استعمار بر خاورمیانه مسلط شوند دست به هجوم نظامی و استعمارگری زده اند و قصد حضور نظامی را برای تسلط خاورمیانه دارند.

وی تمامی طراحی های این کشورهای غربی را با هدف تسلط بر خاورمیانه دانست و اظهار داشت :حقوق بشر و ادعای مبارزه با سلاح هسته ای همه دروغ و فریبی بزرگ است.

11سپتامبر بهانه ای برای جنگ های منطقه و آتش افروزی در یمن

محمود احمدی نژاد با بیان اینکه بسیاری از محققان و صاحبنظران معتقدند ماجرای 11 سپتامبر یک ماجرای آمریکایی-صهیونیستی است خاطرنشان کرد: این موضوع بهانه ای برای حضور نظامی در خاورمیانه است به بهانه 11 سپتامبر برافغانستان ،عراق و پاکستان مسلط شدند وامروز آتش جنگ را در یمن برافروخته اند.

وی با اشاره به اینکه هدف از تحریک صدام برای تسلط بر خاورمیانه بود، تصریح کرد: آنها نتوانستند از طریق سیاسی برخاورمیانه مسلط شوند امروز با سلاح و جنگ می خواهند بر خاورمیانه مسلط شوند امروز وضع اقتصادی آمریکا و اروپا خراب است، آنها با راه انداختن جنگ می خواهند منطقه ما را ویران کنند،برانرژی ما مسلط شوند و انرژی ما را با قیمت ارزان بگیرند تا کشورهایشان را بازسازی کنند و کشور خود را نجات بدهند.

رییس جمهوری در ادامه با طرح سوالی افزود: سال‌هاست ده‌ها میلیون دلار اسلحه را برای جنگ افروزی به منطقه وارد می کنند آیا این اسلحه برای دفاع از منطقه و فلسطین است؟

وی با اشاره به نقش عربستان در جنگ یمن اظهار داشت: حتی عربستان را وارد جنگ در یمن کردند دلیل اول اینکه عربستان هم باید وارد درگیری شود، تخریب شود تا آنها بتوانند مسلط شوند علت دوم هم این است که سلاح هایی را به عربستان داده اند که باید در جهت برادرکشی مورد استفاده قرار بگیرد.

رییس قوه مجریه خطاب به مسئولین عربستانی تاکید کرد: انتظار این بود عربستان در دعوای خانگی یمن پدری و برادر بزرگی کند و بین برادران صلح و دوستی ایجاد کنند نه اینکه خود وارد جنگ شود توپ ها و بمب ها را علیه ملت های مسلمان به کار بیندازند. اگر گوشه ای از سلاح عربستان به نفع غزه وعلیه صهیونیست ها به کار گرفته می شد امروز اثری از صهیونیست ها نبود.

وی در ادامه بیان داشت: پول نفت می رود سلاح می آید و سلاح در مسیر برادرکشی و ایجاد فتنه به کار گرفته می شود باور ما این است بحران یمن را آمریکایی ها ،انگلیسی ها و صهیونیست ها درست کردند تا کل خاورمیانه در آتش بسوزد و زمینه تسلط آن ها فراهم شود این وضعیت شایسته مسلمانان نیست امیدواریم برادران ما در یمن بنشینند و با گفت و گو مسئله را حل کنند.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص پشت پرده جنگ یمن تصریح کرد: اساس این توطئه برای ساقط کردن دولت یمن است باید هوشیار باشند مبادا با فتنه دشمنان برادرکشی ادامه پیدا کند و منطقه ما دچار ناامنی شود این ناامنی ها به مستکبران فرصت دخالت می دهد باید با هوشیاری جلوی فرصت طلبی دشمن را مسدود کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد کشیدن دیوار در مرز غزه و مصر گفت: دورغزه و مردم آن دیوار آهنین می کشند با تحریک آمریکا،انگلیس و صهیونیست های بی فرهنگ این کار را می کنند کاش این دیوار را دور صهیونیست ها بکشند تا تمام منطقه از شر صهیونیست ها راحت شود.

رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط است

رییس جمهوری افزود:رژیم صهیونیستی می خواهد با کشتار مردم ،یهودی کردن بیت المقدس و ایجاد دولت یهودی همگان را در برابر کار انجام شده قرار دهد همه باید به هوش باشند دنیا بداند این اقدامات رژیم صهیونیستی نشانه قدرت او نیست بلکه نشانه ضعف آنها است.

وی خطاب به حامیان رژیم صهیونیستی تصریح کرد: همه بدانند رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط است و کسی نمی تواند او را نجات دهد، مردم منطقه ایستاده اند و اجازه ادامه حیات را به رژیم صهیونیستی نخواهند داد.

محمود احمدی نژاد همچنین خطاب به مردم فلسطین اظهار داشت: مردم فلسطین محکم و قوی باشند بدانند یاری خدا نزدیک است به خداتوکل کنند ،متحد باشند ،دشمنان رفتنی و مومنان ماندنی هستند.

هدف بعدی آمریکا ، چین و هندوستان است

رییس جمهوری در ادامه سخنان امروز خود در جمع مردم اهواز گفت: باور ما این است که هدف بعدی آمریکا - پس از پاکستان و افغانستان - کشورهای چین و هندوستان است.

رییس جمهوری با بیان اینکه آمریکا و غرب دایره درگیری ها در افغانستان و پاکستان را توسعه داده اند ، افزود: آنها به دنبال تخریب چین و هند هستند چرا که اقتصاد چین و هند در حال پیشرفت و اقتصاد غرب در حال سقوط است.

وی با تصریح بر اینکه آمریکا و غرب می‌خواهند با تخریب هند و چین فرصت پیشرفت برای خود ایجاد کنند اضافه کرد: می دانند که حریف ملت ایران نیستند و اگر صد برابر این آتش در منطقه ما بیفروزند قادر نخواهند بود کوچکترین ضربه‌ای به ملت ایران وارد کنند.

رییس جمهوری به دولت های هند و چین هشدار داد که مواظب باشند برای اشغالگران و بمب گذاران کف نزنند و هورا نکشند و افزود: این دولت‌ها بدانند چاقویی که غرب تیز می کند، برای بریدن گردن آنها است.

احمدی نژاد اضافه کرد: نمی خواهند در آسیا و خاورمیانه دولت های قدرتمند و ملت های پیشرفته حضور داشته باشند، برادران ما در افغفانستان و پاکستان هشیار باشند امروز با درگیر کردن ارتش پاکستان و بمب گذاری و ایجاد بدبینی در این کشور می‌خواهند سنگین ترین قرارداد تحمیلی را به مردم و دولت پاکستان تحمیل کنند.

وی تصریح کرد: هشیار باشید، وعده های آمریکا دروغ است آنها جز برای منافع خود کاری نمی کنند اگر یک دلار بدهند یکصد دلار مطالبه می کنند. وحدت خود را حفظ کنید و اجازه طراحی توطئه به دشمنان ندهید.

رییس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ما دوست مردم پاکستان و افغانستان هستیم و با دولت های این دو کشور برادر هستیم. مسلمان هرگز برادر مسلمان خود را نمی کشد. این طراحی ها ،طراحی صهیونیستی و آمریکایی است، همه فریادها باید علیه مستکبران و آمریکا باشد.

احمدی نژاد خطاب به مستکبران و قدرت‌هایی که تاریخ شان سرشار از جنایت است گفت: شما 300 سال است مشغول جنایت هستید چه دوره استعمار، برده داری، جنگ های اول و دوم جهانی و امروز اشغالگری ها در خاور میانه. بدانید دوره فریبکاری تمام شده است هر فردی که در منطقه ما به خاک می افتد پرونده جنایت قدرت های استکباری سنگین تر می شود.

وی افزود: شما هیچ شانسی ندارید امروز در بن بست کامل هستید ، به پایان راه رسیده اید، بهانه هسته ای و حقوق بشر، دروغ بزرگ است. امروز ملت ایران و ملت های منطقه دست شما را خوانده اند و با همه قدرت در برابر توطئه های شما ایستادگی می کنند.

احمدی نژاد اظهار داشت: ما راه نجات را به شما نشان دادیم گفتیم بیایید راه همکاری و تعامل سازنده را در پیش بگیرید، ملت ایران از تغییرات سازنده، اساسی، عدالت ، احترام و کرامت، استقبال می کند اما بدانید ملت ایران هر دستی را که به خیانت به سمت سرزمین ایران دراز شود از بازو قطع خواهد کرد.

رییس جمهوری در ادامه گفت:‌ آنها ظاهرا متوجه نیستند جه می کنند مثل راننده خودرویی هستند که در یک سراشیبی قرار گرفته و بر سرعت خود می افزاید ولی نمی داند در چند قدمی آنها یک دره عمیق و سقوط قطعی در انتظار آنهاست.

رییس قوه مجریه افزود: ملت ایران و ملت های منطقه اجازه نخواهند داد اهداف شوم استکباری مجدد محقق شود.
وی تنها راه نجات غرب و آمریکا را به رسمیت شناختن حقوق ملت ها و ملت ایران دانست.

اشغالگران به زودی افغانستان را با خفت ترک خواهند کرد

احمدی نژاد با اشاره به سخنانی که پیشتر در گفت و گو با یک خبرنگار خارجی مطرح کرده بود گفت:‌ آیا در تمام آمریکا در بین اساتید تاریخ و سیاستمداران، عاقلی پیدا نشد که تاریخ افغانستان را برای آقای بوش و یاران او تعریف کند؟ آیا شما نمی دانید افغانستان محل به ذلت کشیده شدن مستکبران است؟ اگر شما یک آدم عالم ، فهمیده و عمیق داشتید در این باتلاق فرو نمی رفتید.

رییس جمهوری ادامه داد: یکصد سال قبل، استعمار انگلیس که قدرت او به نسبت بیش از ناتوی امروز است وارد افعانستان شد اما پس از مدتی با خفت و خواری مجبور به ترک آن کشور شد.35 سال پیش از این شوروی سابق که قدرت نظامی اش بیش از قدرت نظامی ناتوی امروز بود افغانستان را اشغال کرد و بعد از چند سال با ذلت و خواری از آنجا خارج شد. سوال می کنم شما در خود چه قدرتی دیدید که فکر کردید از افغانستان پیروز خارج می شوید؟

احمدی نژاد در ادامه گفت:‌ دنیا بداند افغانستان راه حل نظامی ندارد. باید به مردم افغانستان ، حق و نظر آنها احترام بگذارید. اگر غیر از این عمل کنید همه اشغالگران افغانستان به زودی با خفت تاریخی افغانستان را ترک خواهند کرد.

دکتر محمود احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش در جمع مردم خوزستان با بیان این که باید ایران را بر پایه ایمان، فرهنگ، اعتقادات اسلام ناب محمدی بسازیم، افزود: پایه دیگر برای ساختن ایران وحدت، همبستگی و کار و تلاش است.

رییس جمهور عدالت را ستون فقرات برای ساختن ایران دانست و افزود: اگر همه عوامل و شرایط دیگر مهیا شود و عدالت برقرار نشود، ایران ساخته نخواهد شد و فقر و محرومیت برطرف نخواهد شد.

احمدی نژاد با بیان این که ایران کشور ثروتمندی است، تاکید کرد: اگر عدالت برقرار شود، حتی یک فقیر و بیکار در این کشور پیدا نخواهد شد.

وی اجرای عدالت را سخت‌ترین مرحله ساخت ایران آباد خواند و یادآور شد: وقتی سخن از عدالت به میان آمد، بعضی‌ها حاضر شدند دست در دست بیگانه بدهند و در برابر عدالت بایستند.

رییس دولت دهم در ادامه به برنامه هدفمند کردن یارانه ها و برنامه پنجم اشاره کرد و هدفمند کردن یارانه ها را یک گام بلند در جهت اجرای عدالت دانست و افزود: من در مجلس شورای اسلامی قول داده ام که اگر ساز و کار اجرای این طرح را فراهم کنند، ظرف سه سال آینده در کشور ایران یک بیکار و فقیر پیدا نخواهد شد.

وی با اشاره به این که طرح هدفمند کردن یارانه ها تصویب و در اختیار دولت قرار گرفته است، تاکید کرد: درصدد بودیم که نیمی از انرژی دولت را برای این طرح صرف کنیم، اما در این رفت و برگشت ها و شرایط و پیچیدگی ها، دولت باید حداقل دو سوم از توان خود را برای اجرای این قانون صرف کند.

رییس جمهور با بیان این که دولت آماده است تا اولین گام اساسی در جهت عدالت و رفع محرومیت را از سراسر ایران بردارد، خطاب به همه استکبار و دنباله‌روهای آنها گفت: بدانید که احمدی نژاد نوکر مردم است و در کنار مردم تا برپایی کامل عدالت و قطع دست متجاوزان به بیت المال ایستاده است.

احمدی نژاد تبلیغات و هیاهوی دشمن را بی اثر دانست و افزود: آنها فکر کردند، با تبلیغات و هیاهو ملت و دولت ایران ضعیف شده است و می خواهند فشارها را بیشتر کنند تا دولت به دنبال عدالت در داخل ایران و عرصه های جهانی نباشد.

عده ای در برابر ملت ایران مانع تراشی می‌کنند

رییس جمهور افزود: ملت ایران امروز ده‌ها برابر پرقدرت‌تر از یک‌سال گذشته در صحنه ایستاده است و ما با افتخار پرچم عدالت را در ایران و جهان همواره برافراشته نگه خواهیم داشت.

وی مانع تراشی در برابر اجرای هدفمند کردن یارانه ها را توطئه دشمنان داخلی و خارجی دانست و گفت: عده ای سعی می کنند با پول‌هایی که به ناحق انباشته کرده اند در برابر ملت ایران مانع تراشی کنند و بی جهت آب در هاون می کوبند و این مردم و دولت دست تک تک آنها را قطع خواهد کرد.

دولت و احمدی نژاد خادم ملت ایران است

احمدی نژاد با اشاره به این که دشمن می خواهد در بین مردم ایران تفرقه ایجاد کند، تاکید کرد: ملت و دولت ایران یک تن واحد و یک خانواده متحد است و تا آخر هم متحد باقی خواهد ماند و هم دولت و هم احمدی نژاد خادم ملت ایران است.

وی خطاب به دشمنان ایران اسلامی یادآور شد: آنها بدانند که راهی که ملت ایران انتخاب کرده راه عزت و سازندگی و پیشرفت است و این راه را رها نخواهد کرد.

رییس قوه مجریه افزود: ما مشکل اقتصادی، عمران و آبادی داریم اما دشمنان بدانند با دست توانای این ملت همه این مشکلات را حل خواهیم کرد و آنها باید امید بازگشت به ایران را به گور ببرند.

سه هزار میلیارد تومان؛ یارانه اشتغال جوانان

دکتر محمود احمدی نژاد با اشاره به اینکه به بودجه سال آینده سه موضوع جدید اضافه شده است اظهار داشت: بخش کشاورزی یکی از بخش هایی است که در سال آینده برای آن در بودجه توجه جدی شده است، اگر برای اصلاح وضع کشاورزی قرار بود همانند گذشته حرکت کنیم به 200 سال زمان نیاز داشتیم.

وی افزود: با بودجه اختصاص یافته به این بخش، ظرف سه سال آینده وضعیت کشاورزان، دامداران و عشایر به نقطه مطلوب خواهد رسید.

رییس جمهوری دومین بحث مطرح شده در بودجه سال آینده را اشتغال جوانان و توسعه صنعت و صنایع تکمیلی عنوان کرد و افزود: سه هزار میلیارد تومان در بودجه برای یارانه اشتغال جوانان پیش بینی شده است.

وی سومین موضوع در بحث بودجه را ازدواج و مسکن جوانان دانست و افزود: امیدواریم نمایندگان مجلس برنامه پنجم را به سرعت تصویب کنند و در اختیار دولت قرار دهند ، همچنین بودجه را با حفظ چارچوب و جهت گیری به دولت ارائه کنند.

احمدی نژاد در ادامه بیان کرد:خدا شاهد است وقتی جوانی می گوید من بیکار هستم می خواهم زمین دهان باز کند و من را فرو ببرد به این دلیل که کشور ما امکانات لازم را دارد و باید دست در دست هم دهیم تا جوانانمان رشد یابند.

باید دست زیاده‌خواهان و محتکران را قطع کنیم

رییس شورای عالی امنیت ملی افزود: باید در دست هم، دست کسانی را که زیاده خواه هستند و دست به احتکار می زنند را قطع کنیم و اجازه دهیم پول در دست خود مردم باشد تا آنان اشتغالزایی کنند.

وی اظهار داشت: برای اشتغال در خوزستان در بخش کشاورزی، صنعت و عمران در روستا و شهر طرح های مهمی در دست اقدام است که از طریق صداوسیما به اطلاع مردم می رسد.

وی گفت: همه شرایط برای یک جهش و پیشرفت آماده است، انتظارم این است که مردم خوزستان همانند دوره انقلاب و دفاع مقدس در این مرحله هم پیشتاز و پیشگام باشند.

انتخاب مردم خوزستان کمر توطئه های دشمن را در هم شکست

رییس جمهوری ضمن تشکر از مردم خوزستان عنوان کرد: خوزستان کانون جوشش همه خوبی ها است، دشمنان در این دوره انتخابات امیدوار بودند که ملت ایران عقب نشینی کنند تا آنان صحنه را در اختیار گیرند اما حضور مردم ایران و انتخاب مردم خوزستان کمر توطئه های دشمن را در هم شکست.

احمدی‌نژاد همچنین ضمن تشکر از حضور هوشمندانه مردم در دفاع از نظام در روز 9 دی ماه اظهار داشت: از مردم خوزستان به دلیل حضور در حماسه 9 دی تشکر می کنم، دنیا بداند خوزستان زنده است و تا آخر زنده می ماند و دنیا بداند ایران زنده است به این دلیل که خوزستان زنده است.

جمعه 25/10/1388 - 12:7
پسندیدم 0
UserName