كاهش قیمت لپ‌تاپ در بازار
توسط : mahdid

 

كاهش قیمت لپ‌تاپ در بازار

قیمت انواع لپ‌تاپ طی هفته گذشته در بازار داخلی در حدود 2درصد كاهش یافت.

بر اساس اعلام فعالان بازار، با توجه به اینكه میزان تقاضا برای لپ‌تاپ همچنان در حد ناچیزی است، فروشندگان و واردكنندگان این كالا ناچارند، همچنان قیمت‌ها را كاهش دهند تا هم با فروش مدل‌های قدیمی زمینه را برای ورود مدل‌های جدید فراهم كنند و هم به بازار برای افزایش میزان فروش كمك كنند.

محمد سلطانیان یكی از فعالان بازار در این باره می‌گوید: پیش‌بینی می‌شد با پایان یافتن ماه رمضان و با بازگشایی مدارس حداقل بازار لپ‌تاپ و مینی‌لپ‌تاپ رونق گیرد، اما این اتفاق نیفتاد. به نظر می‌رسد حالا حالاها با یك بازار راكد و بی‌رونق مواجه باشیم.

علی اسكندری یكی دیگر از فعالان بازار در این باره می‌گوید: مدل‌های جدید لپ‌تاپ در راه است، ولی به دلیل شرایط بازار امكان ورود گسترده این كالاها به بازار وجود ندارد و به احتمال زیاد طی روزهای آینده با ورود محدود كالاهای جدید در زمینه لپ‌تاپ و مینی‌لپ‌تاپ مواجه خواهیم ‌بود.
اما بنایی یكی دیگر از فعالان بازار معتقد است، معمولا بر اساس تجربه سال‌های قبل بازار در مهرماه رونق چندانی ندارد و در آبان‌ماه بازار تقریبا پر رونق می‌شود.

به گفته وی پیش‌بینی می‌شود امسال با عرضه مدل‌های جدید به بازار، بازار تا حدودی در آبان‌ماه رونق گیرد، ولی این رونق مانند سال‌های قبل نخواهد بود.

وی معتقد است اجناس قدیمی حتی اگر با قیمت پایینی در بازار به فروش برسند شانسی برای فروش ندارند و نمی‌توانند بازار را از این شرایط نجات دهند و باید منتظر ورود كالاهای جدید به بازار بود.

این در حالی است كه سایر فعالان می‌گویند در شرایطی كه موجودی بازار در حد كمی است و اكثر فروشندگان و واردكنندگان كالاها را با ضرر به فروش می‌رسانند، به نظر نمی‌رسد كه ورود كالاهای جدید به بازار روند تندی داشته باشد.

 منبع:pccity

يکشنبه 12/7/1388 - 14:8
پسندیدم 0
UserName