• آلودگی هوا پایتخت ایران را به تعطیلی کشاند/ امتحانات روز چهارشنبه لغو نمی‌شود
توسط : goldokhtar1

کلیه ادارات، ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و نهادهای انقلاب اسلامی فردا چهارشنبه به مدت یك روز در كلیه شهرهای استان تهران تعطیل است.

به گزارش تماشاگران به نقل از خبرنگار ایلنا، كمیته مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران به دلیل اینكه ادامه فعالیت‌های جاری كشور احتمالاَ وضعیت آلودگی هوا را از وضعیت اضطرار به وضعیت بحران خواهد كشاند، فردا تمام موسسات، ادارات دولتی، بانك‌ها، فعالیت‌های بخش خصوصی تعطیل است.

 

براساس تصمیم‌گیری كمیته مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران، دستگاه‌های نظامی مشمول این تصمیم‌گیری نمی‌شود.

پیش از این به دلیل شدت گرفتن آلودگی هوا در تهران، روز سه شنبه شانزدهم تیرماه هم در این شهر تعطیلی عمومی اعلام شده بود.

با توجه به تعطیلی رسمی روز دوشنبه پانزدهم تیر که به مناسبت تولد امام اول شیعیان بود پایتخت تهران سه روز تعطیلی متوالی را سپری خواهد کرد و بعد از آن نیز پنجشنبه و جمعه در پیش است.

مقام های تهران از همه شهروندان تهرانی خواسته اند از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر خودداری کرده و حتی الامکان از خودروهای شخصی هم استفاده نکنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در جلسه کمیته اضطراری آلودگی هوا پیشنهاد کرد با تعطیلی آخر هفته شرایطی فراهم شود تا مردم با خروج از تهران به شهرهایی که از شرایط بهتر آب و هوایی برخوردار هستند، سفر کنند.

امتحانات روز چهارشنبه دانشگاههای استان تهران لغو نمی‌شود

بر اساس تصمیم کمیته شرایط اضطراری آلودگی هوا تمامی مراکز دولتی و آموزشی دولتی و غیر دولتی استان تهران روز چهارشنبه تعطیل اعلام شدند اما مراکز آموزش عالی و دانشگاهها می توانند امتحانات خود را برگزار کنند.

بر اساس این مصوبه تاکید شده است مراکز آموزش عالی و دانشگاهها می توانند امتحانات خود را برگزار کنند.

برخی دانشگاهها پیش از این اعلام کرده بودند که آخرین امتحانات این مراکز آموزشی در هفته جاری برگزار می شود که با توجه به این مصوبه امتحانات بر اساس روال قبلی اعلام شده از سوی دانشگاهها برگزار می شوند.

چهارشنبه 17/4/1388 - 10:8
پسندیدم 0
UserName