امسال ظرفیت اسکان مهیمانان نوروزی شیراز، صددرصد افزایش یافته است
توسط : yaraliii
امسال ظرفیت اسکان مهیمانان نوروزی شیراز، صددرصد افزایش یافته است
رییس ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری شیراز گفت:

امسال با تمهیدات پیش بینی شده ، ظرفیت اسکان میهمانان نوروزی در شیراز، صد در صد افزایش یافته است.


به نقل از ایرنا، سعید دبیری ، پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: امسال 42 سالن برای اسکان مسافران نوروزی که به شیراز سفر می کنند در نظر گرفته شده است که از این تعداد 11 سالن متعلق به شهرداری شیراز، 13 سالن متعلق به تربیت بدنی، چهار سالن هلال احمر، و هفت سالن متلق به بخش خصوصی است.
وی گفت: همچنین امسال یک هزار کلاس از سوی آموزش و پرورش فارس در اختیار ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری شیراز گذاشته شده است که در اختیار میهمانان نوروزی غیر آموزش و پرورشی قرارگیرد.
دبیری افزود: امسال دو کمپ بزرگ در باغ جنت با ظرفیت حدود 200 کانکس و پشتیبانی منطقه دو ارتش با ظرفیت حدود 400 کانکس برای اسکان میهمانان نوروزی در شیراز در نظر گرفته شده است و در هر کمپ 100 چادر متعلق به هلال احمر نصب شده است و نیز ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری شیراز از این آمادگی برخوردار است که در صورت نیاز به میزان ظرفیت کمپ ها ، چادرهای فنری در آنها نصب کند.
او گفت: میهمانان نوروزی در صورت به همراه نداشتن چادر شخصی برای اسکان در این کمپ ها می توانند با پرداخت حدود 30 هزار ریال از چادرهای نصب شده استفاده کنند.
دبیری اضافه کرد: افزون بر این نیز این ستاد برای اسکان میهمانان نوروزی مبادرت به مسقف کردن 15 بوستان در شهر شیراز کرده است و همچنین 700 منزل استیجاری نیز برای اقامت مسافران نوروزی در شیراز شناسایی شده است.
وی گفت: شهروندانی که قصد اجاره دادن واحد مسکونی به مسافران نوروزی دارند باید در این زمینه هوشیار باشند و در این زمینه از طریق دلال اقدام به انجام این کار نکنند .
دبیری بیان کرد: این اقدام باید از طریق اتحادیه آژانس املاک مرکز 137 شهرداری شیراز صورت گیرد بدین نحو که نشانی اینگونه از واحدهای مسکونی در اختیار اداره اماکن قرار می گیرد و پس از آن محل سکونت در اختیار میهمانان نوروزی قرار داده خواهد شد بنابراین هم میهمان و هم میزبان باید از طریق اداره اماکن تایید صلاحیت و شناسایی شوند.
وی بیان داشت : با توجه به تمهیدات اندیشیده شده برای اسکان مسافران نوروزی در شیراز، اینگونه مسافران اجازه نشستن و اقامت در حاشیه پیاده روها را ندارند در غیر این صورت با همکاری بسیج و نیروی انتظامی آنان به سمت چادرهای اقامتی هدایت می شوند و شهروندان هم می توانند در صورت مشاهده اینگونه موارد به مرکز 137 شهرداری شیراز، تماس بگیرند و مورد را اطلاع دهند.
این مسوول افزود: طی چند سال گذشته ، موضوع کمبود ظرفیت پارکینگ خودروها از جمله مشکلات شهر شیراز در ایام نوروز بود ولی امسال این ظرفیت 40 درصد افزایش یافته است از جمله اینکه ظرفیت پارکینگ طالقانی و بین الحرمین شیراز دو برابر شده است .
دبیری بیان کرد:در زمینه تابلوهای ترافیکی کمبود و ضعف های وجود دارد که هم اینک در حال پیگیری آن هستیم و از طریق طرح جامع تابلوها که کار تهیه آن به انجام رسیده است می توانیم این مشکل را برطرف کنیم.
او گفت: در زمینه حمل و نقل شهری نیز، علاوه بر تاکسی های گردشی شیراز ، 100 دستگاه تاکسی بی سیم نیز به ناوگان حمل نقل این شهر اضافه شده و افزون بر این نیز خطوط اتوبوسرانی شیراز نیز بگونه ای تنظیم شده است که میهمانان نوروزی می توانند از محل کمپ ها و از طریق ایستگاههای مرکزی در شهر جابجا شوند.
وی ، چاپ و توزیع نشریه شهر راز به صورت روزانه که حاوی مقالات مربوط به شیراز، اخبار و اطلاعات خدماتی و تسهیلاتی مسافران نوروزی است و همچنین چاپ و توزیع مجله بهاریه گردشگری هر یک به شمارگان 60 هزار نسخه در شیراز را از جمله اقدامات معاونت فرهنگی شیراز در ایام نوروز ، عنوان کرد.
دبیری گفت: در ایام نوروز، نشریه و مجله یاد شده و همچنین 10 هزار نسخه لوح فشرده صدای شیراز با مضمون معرفی جاذبه ها، مسیرها، خدمات و اطلاعات گردشگری و سامانه های ستاد تسهیلات نوروزی و بصورت رادیو غیر زنده است در ورودی های شهر شیراز ، توزیع خواهد شد.
دبیری گفت: گستردن سفره هفت سین در حرم مطهر احمدبن موسی شاهچراغ (ع) ،فرودگاه بین اللملی شهید دستغیب شیراز، ارگ کریمخانی و مقبره شهدای گمنام در گلزار شهدای شیراز را از دیگر برنامه های این ستاد است.
او افزود: فعالیت ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری شیراز از 28 اسفندماه امسال با همیاری 500 نفر آغاز می شود و علاوه بر این نیز امسال برای عرضه خدمات به میهمانان نوروزی ، دو گردان ازنیروهای بسیج با این ستاد همکاری دارند.
رییس ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری شیراز، با اشاره به اینکه همه حفاری ها در شیراز متوقف شده است و در حال حاضر مرمت آنها در حال انجام است بیان داشت: امسال به دلیل عملیات قطار شهری ، آماده سازی شهر شیراز نسبت به سال های پیش ، طولانی تر بود.
دبیری گفت: بطور معمول در اسفندماه ، حجم زباله 40 درصد افزایش دارد و از این رو فعالیت در سازمان بازیافت شهرداری شیراز نسبت به سایر ماههای سال با دو برابر افزایش مواجه است.
وی گفت: هم اینک پاکسازی شهر شیراز ، جمع آوری ضایعات و نخاله ساختمان ها، و زیباسازی سطوح دیوارها نیز در حال انجام است.

 

يکشنبه 25/12/1387 - 11:24
پسندیدم 0
UserName