گزارش تصویری از كربلا

با عرض سلام خدمت دوستان تبیانی

این حقیر كه به تازگی از سفر زیارت امام حسین بازگشته‌ام تصمیم گرفتم اگر خداوند متعال توفیق دهد روی عكسهایی كه شبكه‌های مختلف خبری زحمت تصویربرداری كشیده‌اند توضیحاتی را باتوجه به شناخت از آن سرزمین بهشتی خدمتتان ارائه دهم.

البته بنده هم تصاویری تهیه كرده‌ام كه هر یك از دوستان كه مایل به دریافت آن هستند ایمیل خود را ذكر بفرمایند تا برایشان ارسال شود (البته با توجه به اینكه عكسهایی كه بنده گرفته‌ام اصلا به كیفیت عكسهای عكاسان شبكه‌های خبری نیست)

به امید قبولی این ناچیز از همه ما.

تصویری از عزاداری هیئات در جلوی ایوان طلای صحن حضرت ابوالفضل العباس. در گوشه سمت راست تصویر، بخشی از سقف خیمه‌گاهی كه در گوشه حیاط حرم حضرت ابوالفضل بنا شده است مشخص می‌باشد.

عزاداری سالار شهیدان در كربلای معلی

تصویر زیر نمایی از حرم امام حسین و هیئات مذهبی است كه در بین الحرمین مشغول عزاداری و ورود به صحن حرم امام حسین علیه السلام هستند.

آن دسته چراغهایی كه در وسط تصویر مشاهده می‌كنید. تصویر كشتی نجات (یا به قولی سفینةالنجاة) است كه بجای علمهایی كه ما در ایران استفاده می‌كنیم در آنجا استفاده می‌شود.

مردم عراق این كشتی ها را بسیار زیبا در اول محرم تزئین می‌كنند و چراغهای روی آن را روشن می‌كنند. كه تزئین و چراغانی ان نشانه ورود و تبریك ورود امام حسین به این سرزمین مقدس است.

در شب عاشورا تمام چراغهای روی این كشتی را قرمز می‌كنند كه نشانه تسلیت و نشان دادن نزدیك شدن به زمان شهادت مولایشان امام حسین علیه‌السلام می‌باشد.

و البته چراغهایی كه روی ضریح ها و در تمام فضای حرم‌های شریف نصب شده است از اول محرم تا اخر ماه صفر قرمز است و در اول ربیع تمام لامپها و مهتابی ها با چراغهای سبز تعویض می‌شوند به نشانه تمام شدن ماه های غم.

عزاداری سالار شهیدان در كربلای معلی

 

این هم تصویر پسركی كه روی دوش زائر دیگری مشغول مشاهده عزاداران در بین الحرمین است همانطور كه مشاهده می‌كنید چراغهای پشت سر او كه روی طاقی های بین الحرمین است به رنگ قرمز است.

 عزاداری سالار شهیدان در كربلای معلی

 

تصویر زیر نمایی از گلدسته‌های حرم امام حسین علیه‌السلام و هیئات مذهبی مستقر در بین الحرمین و نیز كشتی نجات عزاداران را نشان می‌دهد. 

عزاداری سالار شهیدان در كربلای معلی

 

 

این هم تصویری از ابراز ارادت و بوسیدن درب حرم حضرت ابوالفضل العباس توسط یك مرد عرب. 

عزاداری سالار شهیدان در كربلای معلی

سه شنبه 24/10/1387 - 2:20
پسندیدم 0
UserName