خودروی ایرانی به بازار آمد!!!!!!!!!!!! - به نقل از سایت میعادگاه

بالاخره ایرانی ها دست به كار شدن و یك ماشین از خودشون تولید كردن

امیدوارم این ماشین خوب از آب در بیاد و جای خودشو بازكنه

به هر حال ما به فال نیك می گیریم و تبریك می گم به همه ایرانی ها

مراسم رونمایی از خودروی تمام ایرانی مینیاتور ساخته شده در كارخانجات سایپا

برآورد قیمت زیر 10 میلیون تومان

مینیاتور ایرانی رونمایی شد

 

خبرگزاری فارس: صبح امروز با حضور رئیس جمهور، وزیر صنایع و نمایندگان مجلس و جمعی از صنعتگران، خودروی كاملا ایرانی مینیاتور سایپا رونمایی شد.

مراسم رونمایی از خودروی تمام ایرانی مینیاتور ساخته شده در كارخانجات سایپا

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس طراحی و تولید مینیاتور توسط كارشناسان داخلی انجام شده و قرار است پیش فروش این خودرو كه قیمت آن كمتر از 10 میلیون تومان برآورد می‌شود همزمان با دهه فجر آغاز شود.
در تولید خودروی كاملا ایرانی سایپا از 122 سازنده داخلی استفاده شده و 810 قطعه و مجموعه برای تولید آن طراحی و تولید شده است.
پس از سمند كه به عنوان خودروی ملی در سالهای گذشته توسط ایران خودرو تولید شد، مینیاتور با برند سایپا و به عنوان یك خودروی كاملا ایرانی تولید خواهد شد و براساس برنامه‌ریزی انجام شده طی دو تا سه سال آینده یك خودروی جدید بر روی پلت فرم مینیاتور تولید خواهد شد.
به گفته مهرداد بذرپاش، مدیرعامل سایپا با پیش فروش مینیاتور تا پایان سال جاری امكان تولید و تحویل این خودرو تا شهریور سال آینده فراهم خواهد شد.
وی با بیان اینكه مینیاتور به تدریج جایگزین پراید خواهد شد گفت: راندمان موتور این خودرو حدود 17 اسب بخار بیشتر از پراید است، حجم موتورش از پراید بیشتر است، ظاهر مینیاتور از پراید زیباتر است و از مواد اولیه بهتری در ساخت قطعات داخلی اعم از صندلی و داشبورد استفاده شده است.

مراسم رونمایی از خودروی تمام ایرانی مینیاتور ساخته شده در كارخانجات سایپا


وی ادامه داد: تجهیزات ایمنی مینیاتور بیشتر از پراید است و دارای ترمز ABS است.
وی ادامه داد: مینیاتور یك خودروی ارزان قیمت است كه در كلاس B و سرمایه‌گذاری 1200 میلیارد ریال تولید می‌شود.
وی در مورد انتخاب نام مینیاتور برای خودروی كاملا ایرانی سایپا نیز گفت: با توجه به زیبایی ظاهری این خودرو نام مینیاتور را برای آن انتخاب كردیم.
بذرپاش میزان تولید مینیاتور طی سال آینده را 15 هزار دستگاه عنوان كرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده میزان تولید این خودرو طی سه سال آینده به 200 هزار دستگاه در هر سال خواهد رسید و سهم این خودرو در صادرات سایپا نیز تا سال 1390 حدود 20 درصد خواهدشد.
وی در مورد شایعات مربوط به حضور كارشناسان كره‌ای و ایتالیایی در ساخت مینیاتور گفت: كار ساخت این خودرو توسط كارشناسان و صنعتگران ایرانی انجام شده و فقط از مشاوران خارجی در تولید استفاده كرده‌ایم.
وی ادامه داد: در ابتدا مینیاتور با موتور گاز سوز تولید می‌شود و تا شش ماه آینده موتور پایه گاز سوز بر روی این خودرو نصب خواهد شد.

مراسم رونمایی از خودروی تمام ایرانی مینیاتور ساخته شده در كارخانجات سایپا


وی همچنین در مورد صادرات تندر 90 نیز گفت: صادرات درقرارداد به عهده رنو پارس گذاشته شده و ما منتظر عملی شدن این كار هستیم.
مدیرعامل سایپا در پایان از تولید بی 90 بر روی پلت فرم تندر 90 در پارس خودرو خبرداد و گفت: شرط تولید این خودرو رساندن میزان تولید تندر توسط دو خودرو ساز به 600 هزار دستگاه است كه در حال حاضر این رقم حدود 300 هزار دستگاه است.

 

مراسم رونمایی از خودروی تمام ایرانی مینیاتور ساخته شده در كارخانجات سایپا

يکشنبه 24/9/1387 - 2:49
پسندیدم 0
UserName