فلفل؛ پایین‌آورنده كلسترول . . .
توسط : MCLAREN
اگر از خواص درمانی انواع فلفل اطلاع داشته باشیم، حتی اگر از طعم تندآن هم خوشمان نیاید، مصرف آن را در برنامه غذایی خود قرار خواهیم داد.متخصصان تغذیه معتقدند؛ فلفل برای افزایش جریان خون، تحریك سیستم عصبی، افزایش اشتها و رهایی از سوءهاضمه موثر است حتی بسیاری از گیاه‌شناسان چینی توصیه كرده‌اند كه خانم‌ها برای رهایی از دردهای ناشی دوره قاعدگی بهتر است از این سبزی‌ها در این دوران استفاده كنند.
تحقیقات نشان داده است كه كپساسین به عنوان فعال‌ترین عنصر موجود در فلفل، سبب كاهش میزان كلسترول خون و كاهش شدت سیگنال‌های درد در بدن می‌شود. این ماده همچنین خاصیت آنتی‌اكسیدانی (كه سلول‌های شما را از آسیب‌های رادیكال‌های آزاد محافظت می‌كند) و ضدباكتریایی نیز دارد.
این ماده به بسیاری از خواص درمانی فلفل كمك می‌كند و سیستم قلبی عروقی را تحریك، سیستم هاضمه را تقویت، درد موجود روی پوست یا مفاصل بدن را تسكین بخشیده و برای مثانه به عنوان داروی ضداحتقان و ضدباكتری عمل می كند.
فلفل میزان كلسترول خون را پایین می‌آورد كه این امر باعث كاهش فشار خون نیز می‌شود. این گیاه همچنین از انعقاد خون در رگ‌ها جلوگیری می‌كند. این خواص فلفل به پیشگیری از بیماری‌های قلبی نظیر آرترواسكلروز (سخت شدن رگ‌ها) كمك فراوانی می‌كند.
هرچند فلفل سبب سوزش زبان می‌شود؛ اما این گیاه واقعا مسكنی قوی است. این گیاه ابتدا سبب تحریك درد می‌شود؛ اما بعد از مدتی شدت علائم درد را در بدن كاهش می‌دهد.
كپساسین موجود در فلفل نه‌تنها درد آرتروز و آرتریت روماتوئید را تسكین می‌دهد؛ بلكه هنگام استفاده به شكل موضعی، میزان ورم ناشی از این بیماری‌ها را كاهش می‌دهد.
فلفل با تحریك ترشح آنزیم‌های گوارشی در معده و نابودی باكتری‌هایی كه می‌توانند عامل عفونت باشند، قدرت هضم را تقویت می‌كند.
خاصیت ضدباكتری فلفل، همچنین از اسهال ناشی از عفونت جلوگیری می‌كند
جمعه 8/9/1387 - 13:21
پسندیدم 0
UserName