بچه‌ها را ناشتا به مدرسه نفرستید . . .
توسط : MCLAREN
 كودكانی كه به طور مرتب از صبحانه خوب و مغذی استفاده می‌كنند، توانایی بیشتری نسبت به كودكانی دارند كه ناشتا راهی مدرسه می‌شوند. بدن كودكان در دوران رشد، تمام انرژی و ذخیره غذایی را كه در طول روز كسب كرده، در طول شب به مصرف می‌رساند. از این رو، صبح روز بعد به تجدید تغذیه برای تامین انرژی احتیاج دارد.
برای تامین انرژی لازم برای تمركز كودكان، بهتر است كه از مواد معدنی، ویتامین‌ها و مواد سلولزدار استفاده شود. این ویتامین‌ها در نان سبوس‌دار، میوه تازه، شیر، خامه، ماست و پنیر یافت می‌شود.
ارزش غذایی مواد معدنی قبل از هر چیز به دلیل محكم كردن استخوان‌ها و سالم نگه داشتن دندان‌ها می‌باشد.برای كودكانی كه حتی یك لقمه صبحانه هم نمی‌توانند میل كنند، توصیه می‌شود مخلوطی از غلات خشك یا همان برشتوك غلات برای آنها آماده شود.
برای زنگ تفریح و استراحت دانش‌آموزان، پیشنهاد می‌شود تغذیه به گونه‌ای باشد كه معده كودكان را اذیت نكند و همین طور موجب خستگی كودك نیز نشود كه دراین‌باره مشاوران غذایی پیشنهاد می‌كنند، می‌توان از میوه‌های تازه، آبمیوه، سبزیجات به همراه پنیر و خامه استفاده شود. همین طور خوردن مایعات نقش بالایی در افزایش تمركز كودكان دارد. ازاین‌رو این مشاوران توصیه می‌كنند كه كودكان قبل از ظهرها 2 تا 3 لیوان مایعات بنوشند.
جمعه 8/9/1387 - 13:11
پسندیدم 0
UserName