عرضه دو سوییچ پرسرعت GX-D1051 و GX-D1081 Gigabit به بازار . . .
توسط : MCLAREN
 یک شرکت کامپیوتری به تازگی از دو مدل از سوییچ‌های جدید خود با نام‌های GX-D1051 و GX-D1081 Gigabit SO پرده‌برداری کرد.
این دو محصول جدید با بکارگیری پورت منحصربفرد VIP امکان انتقال دیتا بنا بر الویت‌بندی کاربر و تا میزان 80 درصد فراهم می‌آورند. سوییچ‌های GX-D1051 و GX-D1081 به ترتیب با فراهم آوردن 5 و 8 پورت از نوع RJ-45 با سرعت 10/100/1000 Mbps به کاربران این امکان را می‌دهند تا یک پورت اختصاصی نیز تحت عنوان VIP دراختیار داشته باشند و برای ارسال دیتای موردنیاز، تا میزان 80 درصد از پهنای باند را به این پورت اختصاص دهند و پورت‌های باقیمانده نیز از 20 درصد پهنای باند استفاده نمایند. بدین ترتیب ابتدا انتقال دیتا از طریق پورت اول به طور کامل انجام می‌گیرد و پس از آن پورت‌های دیگر شروع به انتقال دیتا می‌نمایند. این امر بخصوص در محیط کار و یا خانه و درمواقعی که اولویت بندی دیتا نیازاست، بسیار سودمند می‌باشد.
علاوه بر اینها سوییچ‌های GX-D1051 و GX-D1081 با استفاده از یک چیپ پیشرفته ذخیره‌کننده انرژی و همینطور تکنولوژی منحصر بفرد ASUS Green Network می توانند حداکثر صرفه‌جویی در مصرف انرژی را به هنگام انتقال دیتا به ارمغان آورند. این تکنولوژی در واقع شامل دو راهکار link down و cable length به منظور صرفه‌جویی هر چه بیشتر در مصرف انرژی می‌باشد. در راهکار link down که سوییچ‌های اسوس GX-D1051 و GX-D1081 به آن مجهز می‌باشند، سیستم‌هایی را که در مجموعه شبکه خاموش هستند به طور خودکار شناسایی شده و از ارائه سرویس تا زمان آغاز به کار مجدد آنها به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی جلوگیری به عمل می‌آید.
همچنین راهکار Cable length detection به این دو سوییچ این امکان را می‌دهد تا انرژی مصرفی را با توجه طول کابل‌های بکاررفته تنظیم نمایند. بدین ترتیب تا میزان 19 درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی حاصل می‌شود بدون اینکه کاهشی در میزان کارایی پدید آید. گفتنی است این دو مدل از سوییچ‌های اسوس را می‌توان به صرفه‌ترین و درعین حال پرسرعت‌ترین در نوع خود برای برپایی شبکه‌های کامپیوتری در خانه و یا در محل کار دانست.
پنج شنبه 7/9/1387 - 9:55
پسندیدم 0
UserName