خرما
توسط : goldokhtar1

خرما سرشار از انرژی

 

 

خرما جدا از داشتن اهمیت فراوان غذایی دارای مواد مقاوم ساز بدن در برابر سم هاست و از ابتلا به سرطان جلوگیری می كند.

به گزارش پایگاه اینترنتی میدل ایست آنلاین ، دكتر مصطفی عبدالرزاق نوفل ، استاد تغذیه دانشگاه الازهر گفت: خوردن ده خرمای بدون هسته به وزن 80 گرم ، 10 درصد از نیازهای بدن به ویتامین نیاسین را جبران می كند. نیاسین برطرف كننده مشكلات گوارشی ، روانی و پوستی است.

این مقدار خرما همچنین 5 درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین های بی 1 و بی 2 را تامین می كند كه باعث سلامت اعصاب و دستگاه گوارشی می شود.

وی افزود: سعی كنید در روز حداقل این مقدار خرما بخورید تا فسفر، كلسیم و آهن بدن تان تامین شود. دكتر نوفل اضافه كرد: بسیاری از شركت های تولید كننده غذا سعی دارند از خرما به عنوان ماده اصلی تولیدات خود استفاده كنند.

ورزش کردن از نابودی مغز جلوگیری می کند

 

 

خطر ابتلا به آلزایمر در آن دسته از افراد این گروه که در دوران میانسالی تحرک جسمی داشته اند ۵۰ درصد کمتر از سایرین بود.

این پندار که ورزش فکری، مانند حل جدول کلمات متقاطع ممکن است به دفع آلزایمر کمک کند از قدیم رایج بوده است.

به علاوه منطقی به نظر می رسد اگر استدلال کنیم احتمال تحلیل رفتن یک ذهن ورزیده در اثر آلزایمر کمتر است.

اما برخی پژوهشگران می گویند هنوز نمی توان در مورد ورزش فکری به عنوان راهی برای جلوگیری از آلزایمر اظهار نظر کرد.

در نگاه به نظر نمی رسد تحرک و ورزش جسمی در حفظ قوای مغزی خیلی موثر باشد.

اما شواهد حاکی از آن است که ورزش منظم می تواند در این زمینه موثر باشد؛ شاید به این دلیل که بهبود فرآیند گردش خون باعث جاری شدن خون به کلیه بخش های مغز می شود.

ساز و کار دقیق این پدیده مجهول است اما امید می رود تجارب آزمایشگاهی به روی موشی که با کمک مهندسی ژنتیک به گونه ای طراحی شده است که علائم آلزایمر را بروز دهد، چگونگی این موضوع را روشن کند.

اما مطالعه تازه، که نشان دهنده کاهشی چشمگیر در خطر تحلیل قوای مغزی است، دلیل دیگری برای ورزش کردن است: برای بدنی سالم و مغزی سالم یک صبحانه سالم شامل حبوبات پر فیبر، میوه و شیر به شما کمک می کند وزن کم کنید، دیابت، بیماری قلبی و سکته را ازخود دور کنید.

به گزارش هلث دی محققان می گویند افرادی که صبحانه می خورند لاغر تر از کسانی هستند که از آن صرفنظر می کنند. در ایم مطالعه مشخص شد این افراد چهار برابر دیگران در معرض چاقی قرار دا شتند.

جبوبات پر فیبر برای یک صبحانه سالم لازم است. حبوبات باید در هر وعده حداقل 6 گرم فیبر داشته باشد اما میزان قند آن باید کمتر از 10 گرم د هر وعده باشد.

حبوباتی که دارای فیبر زیاد هستند، را با شیر بدون چربی و موز ، توت یا سیب بخورید.

نان غلات یا نان جو سبوس دار نیز مفید است.

و تخم مرغ هم لازم نیست از رژیم غذایی حذف شود بلکه می توان آن را گاهی مصرف کرد. از خوردن مواد غذایی پرچرب و نمک زیاد باید پرهیز نمود.

توصیه متخصصان تغذیه این است که مواد غذایی مختلف و البته سالم را برای صبحانه انتخاب کنید و به یک صبحانه خاص اکتفا نکنید.

سه شنبه 19/6/1387 - 14:52
پسندیدم 0
UserName