شیشه های سس را دور نریزید
توسط : اشرفی 1

معمولا برای هر چیزی كه ما مورد استفاده قرار می‌دهیم، كاربردهای خاصی تعریف شده است ولی این، دلیل بر بی‌مصرف‌بودن آن برای منظورهای دیگر نیست.
ابتكار نیز می‌تواند نقش مهم و تعیین‌كننده‌ای داشته باشد. به‌عنوان مثال، بسیاری از مواد غذایی، از نوشیدنی‌ها گرفته تا سس‌ها، مرباها، خیارشور، ترشی و همچنین داروها در انواع و اقسام شیشه‌ها با اندازه‌های مختلف بسته‌بندی می‌شوند و حداكثر كاربردی كه اغلب ما پس از مصرف محتویات داخل شیشه‌ها از شیشه داریم، به عنوان ظرفی برای بسته‌بندی همین نوع مواد غذایی شامل مربا، ترشی، خیارشور و... است كه در خانه آماده می‌شوند. در غیر این صورت، بیرون ریخته می‌‌شوند.
در همین راستا، ابتدا به پركاربردترین آنها یعنی شیشه‌های سس می‌پردازیم، سپس چند راهكار برای استفاده از بطری‌های شیشه‌ای ارائه می‌كنیم:

شیشه‌های سس در نقش‌های گوناگون


- جایی برای خرده‌ریزها: شیشه سس یكی از پركاربردترین شیشه‌هاست؛ می‌توانید آنها را به عنوان جایی برای خرده‌ریزهای لوازم خیاطی، لوازم‌التحریر، لوازم فنی و مانند اینها مورد استفاده قرار دهید.
- نمكدانی برای پخت و پز: با استفاده از میخ بزرگ و چكش، سوراخ‌های متعددی روی در شیشه سس ایجاد كرده و داخل آن را از نمك آشپزخانه پر كنید. به این ترتیب، یك نمكدان بزرگ برای نمك پاشیدن هنگام آشپزی فراهم خواهد شد.
قلكی با شیشه سس:
با ایجاد شكاف روی در شیشه سس، شما می‌توانید به راحتی قلكی ساده برای فرزندتان آماده كنید.
البته برای اینكه ظاهر آن برای او جذاب‌تر شود، دیواره شیشه‌ای قلك را با طرح‌ها و نقش‌های مورد علاقه كودكتان نقاشی كنید.

سه شنبه 19/6/1387 - 12:3
پسندیدم 0
UserName