داروی سرفه كودكان
توسط : lotfi64431
به گفته متخصصان تغذیه، بهترین داروی درمان سرفه برای كودكان 2 تا 6 سال استفاده از عسل است.طبق بررسی‌های اخیر با توجه به خاصیت درمانی عسل می‌توان از آن به عنوان داروی طبیعی درمان سرفه برای كودكان بالای 2 سال استفاده كرد.
عسل به عنوان یك داروی طبیعی ضد باكتریایی شناخته شده و در از بین بردن انواع باكتری‌ها بسیار موثر می‌باشد.
مقدار محدود و خاصی برای استفاده از عسل وجود ندارد و بر‌خلاف داروهای شیمیایی كه مصرف آنها باید دقیقا طبق دوز تجویز شده انجام گیرد، می‌توان به تنهایی یا همراه آب یا شیر و حتی چای گرم برای كودكان از عسل استفاده كرد.
محققان در بررسی‌های خود كودكانی كه شدیدا سرفه می‌كردند را به 3‌ گروه تقسیم كردند، به گروه اول داروی خاصی داده نشد، به گروه دوم از گروه داروهای دكسترومتورفان داده شد و به گروه سوم قبل از خواب یك قاشق پر عسل داده شد.نتیجه این‌كه سرعت بهبودی در گروه سوم به طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یافت. متخصصان معتقدند برای كودكان 2 تا 5 سال روزانه مصرف نصف قاشق غذاخوری و برای كودكان 6 تا 12 سال روزانه یك قاشق غذاخوری عسل كفایت می‌كند. درباره سنین بالاتر نیز می‌توان این میزان را به 2 قاشق افزایش داد. بررسی‌ها نشان داده عسل هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و حتی در بزرگسالان و بیماران دیابتی نیز می‌توان از عسل و خواص درمانی آن بهره‌مند شد.
يکشنبه 17/6/1387 - 11:9
پسندیدم 0
UserName