وجود خون در ادرار نشان از یک بیماری است
توسط : اشرفی 1
خون در ادرار با مشخصه اصلی بدون درد، می تواند نشانه‌ای از یک بیماری و وجود سرطان کلیه یا مثانه باشد.

دکتر محمد قاسم محسنی جراح کلیه و مجاری ادراری و عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران

(ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، گفت: مشخصا هر بیماری با درد همراه نیست و بسیاری از بیماری‌ها می توانند با نشانه دیگری ظاهر شوند.

وی با تاکید براین نکته که در صورت مشاهده خون در ادرار بلافاصله باید به پزشک مراجعه کرد، افزود: وجود خون در ادرار می تواند نشان از سرطان کلیه یا مثانه باشد اما لزوما هر خونی در ادرار به معنای سرطان نیست و نیازمند بررسی بیشتر توسط پزشک است.

دکتر محسنی در این خصوص افزود: در صورتی که خون در ادرار بدون درد بوده و به صورت مقطعی به وجود آید یعنی ادرار گاهی همراه با خون بوده و گاهی بدون خون باشد، احتمال خطر وجود سرطان را داشته و نیازمند بررسی‌های تشخیصی در این زمینه است که در صورت تشخیص به موقع، این بیماری قابل درمان خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به این که « درد یک بیماری نیست بلکه یک علامت برای بیماری است»، تصریح کرد: همانطور که تب و درد یک علامت برای پی بردن به بیماری است، خون در ادرار نیز می تواند علامتی جهت پی بردن به یک بیماری باشد.

 

يکشنبه 19/12/1386 - 10:18
پسندیدم 0
UserName