بادام
توسط : fgf
بادام بر دو نوع است بادام شیرین و بادام تلخ . آنچه كه ما در اینجا درباره اش صحبت مى كنیم بادام شیرین است كه از لحاظ تغذیه حائز اهمیت بسیار است در صورتیكه بادام تلخ بیشتر به مصرف استعمال خارجى رسیده و اساس اغلب روغنهاى مالیدنى را تشكیل مى دهد.
بادام شیرین از زمانهاى قدیم مورد توجه پزشكان و دانشمندان و بالاخره عموم مردم قرار گرفته است . زیرا كه مصرف غذائى یا دوائى داشته و دارد. پزشكان قدیمى این میوه را به عنوان نرم كننده گلو، مسكن سوزش و دردهاى مجارى ادرار، مقوى معده و سینه و پاك كننده روده ها مى شناختند.
یكى از تذكره نویسان مى گوید رازى این میوه را به عنوان رشد دهنده مغز و نخاع و موجب بهبود حال عمومى و چاقى مى دانسته است . یكى از دانشمندان مصرف بادام را به عنوان دسر بسیار مفید تشخیص ‍ داده و خوردن آنرابدین ترتیب تاكید كرده ومعتقد است كه ((باعث ازدیاد قوه دید و راحتى تنفس و پاك كردن مجارى تنفسى و تكامل ساختمان مغز و نخاع گردیده و علاوه بر آن ایجاد خواب راحت نموده و مجارى ادرارى را پاك مى كند.))
مصنفین جدید درمورد فوائد این میوه بسیار مفید و ارزنده كمتر داد سخن داده اند لیكن در عین حال درباره خواص آن ارزش زیادى قائل و معتقدند كه ((بادام سرشار از ویتامین هاى آ و ب ، قند، املاح ، چربى ، صمغ ، روغن مایع ، آلبومین بوده و بعلاوه حاوى یك مخمر بسیار ارزشمند دیاستازى است . همچنین حاوى مواد آهكى و مقادیر زیادى فسفر مى باشد كه علت عمل تقویتى این میوه را بر روى دستگاه عصبى بخوبى و بویژه مغز بخوبى توجیه مى كند.))

 

                                              بادام
در حالى كه بادام به حالت سبز و تازه حاوى هشتاد و هشت درصد آب است در حالت خشكى بیش از 4/4 درصد آب ندارد. بقیه آب آن به مواد چربى تبدیل گردیده است (چربى از 19/2 درصد به 20/54 درصد رسیده و مواد از ته از 67/5 درصد به 10/18 درصد). بنابراین بادام خشك به مراتب مغذى تر از بادام تازه است این میوه یك غذاى بسیار گرانبهائى از لحاظ تثبیت كلسیم بر روى بافتهاى بدن محسوب مى شود كه بخصوص براى تقویت مادران آینده توصیه مى شود كه هم براى مادر و هم براى جنین بسیار مفید است .
مقدار مصرف روزانه آن بین شش تا بیست بادام در نوسان است كه مى توان آنرا تنها یا همراه با انجیر یا عسل بجوند. از خوردن زیاد بادام بایستى اجتناب نمود كه ممكن است اثر معكوس ببخشد. از بادام شیرین روغنى مى گیرند كه یك مسهل ملایم مى باشد و هر شخص بالغ بر شصت گرم آنرا مى تواند یكجا سر بكشد.درمورد كودكان مقدار آن بر حسب سن و جثه فرق مى كند. اگر بخواهند اثر ملین داشته باشد فقط 30 گرم آن كفایت مى كند كه صبح ناشتا میل مى شود. روغن بادام را در مواقعى كه برونشها تحریك یا محتقن شده باشد مصرف مى كنند. دكتر برتوله خاطر نشان مى سازد كه دیوسكورید روغن بادام را به عنوان نرم كننده و دافع سنگ مثانه تجویز مى كرده است .
به صورت استعمال خارجى نیز روغن بادام داروى ارزشمندى بشمار مى رود. همانطور كه روغن بادام داراى اثر مفیدى بر روى روده هاست استعمال خارجى و مالش آن در ناحیه پائین شكم صبح و عصر نیز توصیه مى شود.
كمتر كسى از اثر تسكین دهنده روغن بادام بصورت مالیدنى بر روى اكزما و رفع خارش و حصول بهبود آن ممكن بى اطلاع بوده باشد. بالعكس اثر تسكین دهنده در برابر درد گوش و نرم كردن پرده صماخ ، روغن بادام را اغلب اشخاص مطلع نیستند. براى این كار نصف قاشق مربا خورى روغن بادام را شب ها موقع خواب در گوش مى چكانند. البته فقط یكبار در هفته .
روغن بادام بافتهاى پوست متورم را نرم كرده بخصوص از پوسته پوسته شدن بعد از بهبود بیماریهائى مانند مخملك جلوگیرى مى كند.
براى رفع ترك پوست روغن بادام را به مقدار مساوى با كره كاكائو مخلوط كرده و در حمام مارى حرارت داده خوب بسایند و مخلوط كنند. در این موقع پمادى به دست مى آید كه مى توان براى از بین بردن ترك پوست استفاده نمود.
هرگاه مخلوطى از یك تخم مرغ با مقدارى روغن بادام را كه بخوبى زده شده باشد بر روى بواسیر متورم بگذارند موجب تسكین درد و رفع تورم آن خواهد شد. حال مجددا به میوه بادام برگردیم . بادام به سبب دارا بودن خاصیت اختلاط و امتزاج ، هرگاه با جوشانده اى از غلات (مثلا فرنى گندم كوبیده ) مخلوط و ممزوج و پخته شود. باعث ((برآمدن )) و ((قابل هضم شدن )) آن گردیده و فسفر موجود در آن را بر روى كلسیم تثبیت مى كند. بادام نه فقط خواص مغذى بودن خود را بر روى ارگانیسم به منصه ظهور مى رساند بلكه سایر مواد غذائى دیگر را نیز مشمول خواص خود مى نماید. بطور خلاصه باید گفت بادام داراى كیفیت هاى واقعا مفید و طبیعى مى باشد

دوشنبه 1/11/1386 - 23:2
پسندیدم 0
UserName