کیوی
توسط : fgf

تاریخچه کیوی : کیوی نیز که چند دهه ‌ای است وارد ایران شده است و سطح زیر کشت مناسبی از باغ‌های استان مازندران را به خود اختصاص داده است، از جمله میوه‌هایی است که از لحاظ تغذیه‌ ای و خواص درمانی دارای ارزش بالایی است، نام علمی این میوه Actinidia deliciosa است که بومی مناطق شرقی و شمال شرقی کشور چین است و نام محلی آن ینگ‌تااو (Yang Tao) است. این میوه در اوایل قرن بیستم به نیوزلند وارد شد و به‌تدریج در این منطقه از جهان مورد کشت قرار گرفت. در سال ۱۹۶۰ نام این میوه در نیوزلند به گوس بری چینی (Chinese Gooseberry) تغییر یافت. در سال ۱۹۶۱ این میوه به ایالت متحده آمریکا وارد شد و نام کیوی، برگرفته از نام یک برنده بومی نیوزلند به این اتلاق شد. در حال حاضر این میوه در کشورهایی چون ایتالیا، نیوزلند، شیلی، فرانسه، ژاپن و ایالت متحده آمریکا در سطح وسیع کشت می‌شود.

خواص کیوی : استرس، مواد مضر و كمبود خواب، روی بدن انسان اثر می گذارد. هر كس كه می خواهد به این وضع گرفتار نشود، باید در روز 4 عدد كیوی بخورد. مطالعات دانشمندان ایتالیایی نشان داده است كه دیابتی هایی كه مرتب مقدار زیادی ویتامینC دریافت می كنند، میزان كلسترول و انسولین پایینی دارند. كیوی برای تامین ویتامین ث منبع خوبی است.این میوه به لحاظ داشتن ریز مغذی‌های مختلف از ارزش‌ غذایی بسیار بالایی برخوردار است. به ‌طوری که هر سهم از این میوه قادر است ۹۵ درصد نیاز روزانه به ویتامین C را تأمین کند.کاهش قدرت ماهیچه‌ای و قدرت بینایی نیز در سالمندانی که از این میوه به‌طور مداوم استفاده می‌کنند کمتر دیده می‌شود. این میوه به دلیل خاصیت كاهندگی كه بر سطح تری گلیسیرید دارد، از غلظت خون می‌كاهد و از تنگ شدن عروق و نهایتاً بروز انواع سكته‌ها جلوگیری می ‌كند. كیوی مانند قرص آسپیرین موجب رقیق شدن خون شده، از ایجاد پلاك در خون جلوگیری می كند . آسپیرین از داروهایی است كه به رغم عوارض جانبی آن همواره باید از سوی افراد مبتلا و حتی مستعد به مصرف برسد و عوارضی نظیر التهاب، زخم و حتی خونریزی روده را ایجاد می‌كند، در حالی كه مصرف روزانه دو عدد كیوی می‌تواند همان اثر را داشته باشد. بر خلاف آسپیرین این میوه دارای تركیباتی نظیر ویتامین C ،E ، پلی فنول‌ها، پتاسیم، مس و منیزیم است كه همه آنها در حفظ سلامت قلب و عروق ضروری به نظر می ‌رسند. در مطالعه‌ای كه در سال 2004 روی تعدادی داوطلب به انجام رسید، دیده شد كه در این افراد با مصرف روزانه 2 تا 3 عدد كیوی در مدت 28 روز، به میزان 18 درصد از میزان عوامل ایجاد كننده بیماری‌های قلبی و 15 درصد از سطح تری گلیسیرید كاسته شده است. از این رو متخصصان علم تغذیه این میوه را به بیماران قلبی توصیه می‌كنند و آن را برای پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی مهم می ‌دانند.

کیوی ( Kiwi )

بهترین روش ذخیره و نگهداری : هنگام خرید این میوه نمونه‌ای از آن را در میان انگشتان خود قرار دهید و درصورتی كه بر اثر فشار جزیی، نرمی زیر دستان خود احساس كردید از خریدن آن صرف‌نظر كنید. این میوه را می‌توانید در دمای اتاق نگهداری كرده، آن‌را به مدت چند روز ذخیره كنید. هرگز این میوه را كنار سیب، گلابی و سیب زمینی قرار ندهید، زیرا از این میوه‌ها گازی متصاعد می‌شود كه موجب رسیدن بیش از اندازه این میوه می‌شود. به علاوه، توصیه می‌شود هیچ‌گاه كیوی بسیار نرم یا لك دار نخرید؛ اما در صورتی كه میوه شما نارس است می توانید آن را در كاغذ همراه میوه‌هایی نظیر سیب، گلابی یا موز قرار دهید تا فرآیند رسیدن تسریع شود. هرگز به اندازه میوه توجه نداشته باشید، زیرا در میزان مواد مغذی موجود در آن تأثیری ندارد. تصور نكنید میوه درشت‌تر دارای مقدار بیشتری ماده مغذی است و ارزش تغذیه ای بیشتری دارد.

شکوفه کیوی ( Kiwi Flower )    شکوفه کیوی ( Kiwi Flower )

هشدار : این میوه از میوه‌هایی محسوب می‌شود كه دارای اگزالات هستند. اگزالات تركیبی است كه وقتی وارد بدن می‌شود ، در مایعات بدن باقی می‌ماند و موجب بروز عارضه در اعضایی نظیر كلیه‌ها و كیسه صفرا می شود. به این منظور این میوه برای افرادی كه مستعد سنگ كلیه و سنگ كیسه صفرا هستند باید با احتیاط میل شود. به علاوه، اگزالات موجود در این میوه، مانع جذب كلسیم می‌شود. به این دلیل نباید حداقل 2 تا 3 ساعت قبل و بعد از مصرف لبنیات و حتی قرص‌های كلسیم این میوه را تناول كرد تا مانع جذب این ماده مغذی نشود

دوشنبه 1/11/1386 - 22:54
پسندیدم 0
UserName