قدرت درمانی عسل بیشتر از آنتی بیوتیك است
توسط : گل شب بو
قدرت درمانی عسل بیشتر از آنتی بیوتیك است

 
  عکسهای مرتبط
 
بر پایه تحقیقات و تجربیات پزشكان دانشگاه بن در آلمان، قدرت درمانی عسل برای بهبود و درمان زخم بیشتر از آنتی بیوتیك است.

بر پایه تحقیقات و تجربیات پزشكان دانشگاه بن در آلمان، قدرت درمانی عسل برای بهبود و درمان زخم بیشتر از آنتی بیوتیك است.

 

 منابع خبری آلمان به نقل از تحقیقات پزشكان دانشگاه بن افزودند: در عین حال هر عسلی چنین قدرتی ندارد اما "عسل پزشكی" قادر بوده است حتی زخم‌های حاد را كه با باكتری‌های مقاوم دربرابر چند نوع آنتی‌بیوتیك مقاوم شده‌اند، ظرف چند هفته درمان كند.

 

در گزارش پزشكان دانشگاه بن آمده است، به دلیل افزایش میزان مقاومت باكتری‌ها در برابر آنتی‌بیوتیك‌ها، عسل به عنوان یك داروی خانگی كهن بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است.

 

"آرنه زیمون" از درمانگاه كودكان دانشگاه بن گفت: ما امروزه در درمانگاهها و كلینیك‌ها با باكتری‌ها و میكروب‌هایی مواجه هستیم كه تقریبا در برابر همه آنتی‌بیوتیك‌های متعارف موجود مقاوم هستند.

 

این پزشكان آلمانی در عین حال خوددرمانی با عسل را توصیه نمی‌كنند زیرا عسلی كه ویژه درمان زخم تهیه نشده باشد، می‌تواند "هاگ باكتری" داشته باشد.

 

از سوی دیگر، پزشكان متخصص كودكان در شهر بن چند سالی است كه از عسل پزشكی در مراقبت و درمان زخم‌ها استفاده می‌كنند و به پیشرفت‌های خوبی نیز در این زمینه دست یافته‌اند.

 

"كایی زوفكا" متخصص درمان و مراقبت از زخم در دانشگاه بن، موفقیت درمان زخم‌ها با عسل پزشكی را شگفت‌آور توصیف كرد و گفت: استفاده از عسل پزشكی، بافت‌های مرده را زودتر از زخم جدا و آن را سریع‌تر درمان می‌كند.

 

زوفكا افزود: عسل پزشكی، تعویض باند زخم را نیز آسان‌ترمی‌كند و بیمار نیز هنگام تعویض باند دچار درد كمتری می‌شود.

 

هر چند اكنون دهها درمانگاه و كلینیك در آلمان از عسل در مراقبت و درمان زخم استفاده می‌كنند، اما با وجود موفقیت این نوع درمان، تاكنون مطالعات بالینی در رابطه با تاثیر عسل وجود ندارد. به همین علت پزشكان دانشگاه بن قصد دارند به همراه همكاران خود در دیگر شهرهای آلمان، این تجریبات را به عنوان یك مطالعه و تحقیق پیگیری و ارایه كنند.

 

عسل تاثیر ضدمیكروبی و باكتری دارد. پژوهش‌های موجود نشان می‌دهد زنبورها هنگام تولید عسل آنزیم اكسید گلوگز را به آن اضافه می‌كنند و این آنزیم باعث می‌شود كه از قند موجود در عسل بطور مستمر به مقدار كمی آب اكسیژنه كه خود نیز ضد میكروب و باكتری است، تولید شود و سرانجام به این ماده طبیعی خاصیت ضد میكروبی بدهد.

 

از آنجا كه این آب اكسیژنه بطور مستمر و بدون توقف تولید می‌شود، مقدار اندكی از آن برای كشتن و نابودی باكتری‌های زخم كافی هستند.

يکشنبه 30/10/1386 - 12:6
پسندیدم 0
UserName