امام صادق میفرمایند
توسط : fgf

در روایت دیگرى امام صادق علیه السلام درباره اهمیت گریه بر امام حسین علیه السلام مى فرمایند :
...انه لینظر الى من یبكیه فیستغفر له و یسال اباه الاستغفار له و یقول : ایها الباكى لو علمت ما اعد الله لك لفرحت اكثر مما حزنت و انه لیستغفر له من كل ذنب و خطیئه .
امام حسین علیه السلام به كسى كه بر ایشان بگرید مى نگرند، آنگاه براى او استغفار مى كند و از حضرت امیرالمومنین علیه السلام مى خواهند كه ایشان هم براى او طلب آمرزش كنند. و به گریه كننده مى فرمایند : اگر مى دانستى كه خداوند چه چیزى را براى تو آماده نموده بیشتر از مقدارى كه غمگین شدى مسرور مى شدى و امام حسین علیه السلام براى او طلب آمرزش ‍ مى كند و از هر گناهى و خطایى كه انجام داده است .

یك قطره اشك در غم آن خسرو شهید صدنامه سیاه گنه مى كند ؛ از روایت استفاده مى شود این است كه مجالس روضه در منظر امام حسین علیه السلام است و كسانى كه در آن مجالس حضور پیدا مى كنند، باید بدانند در منظر حضرت سیدالشهدا علیه السلام هستند و احترام و ادب را كاملا رعایت كنند.

نكته بسیار مهم دیگر این است كه گریه كنندگان بر امام حسین علیه السلام باید پس از عزادارى و گریه براى ظهور منتقم خون آن حضرت دعا كنند و از خداوند بخواهند كه در تعجیل فرج حضرت بقیه الله ارواحنا فداه تعجیل نماید تا در این هنگام مورد عنایت و دعاى امام زمان صلوات الله علیه نیز واقع شوند.

بحار الانوار، 27 / 300

شنبه 29/10/1386 - 10:10
پسندیدم 0
UserName